BAVARCI U FINALU KUPA NEMAČKE: Bajern pregazio Kajzerslauten

Za trofej protiv Borusije

Bajern je u polufinalu nadigrao Kajzerslautern s 5:1. Bavarci će za trofej u finalu Kupa Nemačke igrati protiv Borusije (D)

BERLIN - Fudbaleri Bajerna plasirali su se u finale Kupa Nemačke pošto su večeras u Minhenu, u polufinalu, savladali ekipu drugoligaša Kajzerslauterna sa 5:1.

Branilac trofeja s lakoćom je došao do očekivane pobede. Iz standardnog sastava izostao je samo povređeni golman Nojer, a da neće biti iznenađenja potvrđeno je već u prvom delu susreta, kada su Bavarci stekli dva gola prednosti u roku od 10 minuta.

Ostatak utakmice tim Pepa Gvardiole odigrao je rutinski i napunio mrežu neravnopravnog protivnika, koji je stigao samo do počasnog pogotka. Golove za Bajern postigli su Švajnštajger u 23, Kros u 32, Miler u 50. (penal), Mandžukić u 78. i Gece u 90. Jedini strelac za poraženi tim bio je Coler u 61. minutu.

U borbi za trofej nemačkog kupa, 17. maja u Berlinu, Bajern igra protiv Borusije Dortmund, koja je u prvom polufinalnom meču u utorak pobedila Volfsburg sa 2:0.