Belgija surovo kaznila Srbiju

Nova lekcija iz Brisela

Fudbaleri Srbije doživeli težak poraz od Belgije, uprkos boljoj igri
1 / 6

BEOGRAD - Fudbaleri Srbije poraženi su od Belgije sa 3:0 (1:0) u meču 3. kola kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2014. u Brazilu. Na stadionu Crvene zvezde izabranici Siniše Mihajlovića odigrali su odličan meč tokom većeg dela meča, ali su Belgijanci spretno iskoristili svoje prilike.

Golove za Belgiju postigli su Kristijan Benteke u 34, Kevin de Brujn u 68. i Kevin Miralas u 90. minutu.

U okviru A grupe reprezentacija Hrvatske je ostvarila drugu pobedu, pošto je u Skoplju savladala Makedoniju sa 2:1 (1:1).

Makedonci su poveli preko Agima Ibraimija u 16. minutu, a golove za Hrvatsku postigli su Vedran Ćorluka u 33. i Ivan Rakitić u 60. minutu.

U nastavku kvalifikacija u utorak, 16. oktobra, sastaju se Makedonija - Srbija, Belgija - Škotska i Hrvatska - Vels.

"To je fudbal. U prvom poluvremenu smo imali 5-6 stopostotnih šanci. Prvih 15 minuta je najbolja igra od kada smo ovde. Belgija je velika ekipa, kaznila nas je iz prve šanse. To je tako. Pali smo fizički u drugom delu drugog poluvremena, naši igrači ne igraju stalno u svojim klubovima. Utakmica je izgubljena u prvom poluvremenu. Mislim da je bilo zasluženo da odemo na poluvreme sa dva gola razlike. Poraz od 3:0 je težak poraz, nije bio taj odnos na terenu. Imamo još sedam utakmica do kraja kvalifikacija, da popravimo ili pokvarimo ono što smo uradili do sada. Ako budemo ponovili prvo poluvreme u meču protiv Makedonije možemo da se nadamo nečemu.", rekao je posle meča selektor Siniša Mihajlović.

TOK MEČA

90. minut - GOOL! Miralas koristi kontru za treći gol iz očiglednog ofsajda! Napadač Belgije je bio barem metar ispred igrača Srbije. Vertongen je asistent. 87. minut - Miralas ulazi umesto De Brujna u igru.82. minut - Nova prilika za Srbiju, ali nikako nam se ne da. Ivanović i Stevanović su pokušali, ali bez uspeha. 81. minut - Treća izmena u timu Srbije, Dejan Lekić ulazi umesto Tadića. 79. minut - Tadić šutira, Kurtoa ponovo brani. Stevanović pokušava u nastavku akcije, ali se okliznuo po mokrom terenu. 77. minut - Nova velika prilika za Belgiju. Mertens je prošao sa leve strane, centrirao po zemlji, ali je De Brujne pogodio spoljni deo mreže.73. minut - Šćepović je u prilici, ali Kurtoa brani.72. minut - Nova prilika za Belgiju, Brkić brani.68. minut - GOOL! Belgija vodi sa 2:0. Strelac je De Brujne. Brza kontra gostiju, De Bruin je izbio sam ispred Brkića i ispod njega sproveo loptu u gol. 68. minut - Ivanović centrira sa desne strane, ali nema opasnosti po gol Belgije.67. minut - Zoran Tošić izlazi sa terena, ulazi Alen Stevanović, fudbaler Torina i debitant. Tošić se mnogo trudio, bio jedan od najboljih u timu, ali je od dela navijača dobio zvižduke.62. minut - Mertens centrira, strelac jedinog gola Benteke šutira glavom ali preko gola. Nova prilika za Belgiju, koja dominira poslednjih desetak minuta.60. minut - Golom Rakitića Hrvatska vodi u Skoplju sa 2:1. Rakitić je šutirao sa oko 30 metara i matirao golmana Makedonije. 57. minut - Mertens odmah po ulasku u igru ima priliku za pogodak, ali pogađa spoljni deo mreže.56. minut - Izmena u Srbiji, Marko Šćepović ulazi umesto Đuričića. Izmena i u Belgiji, Mertens ulazi umesto Azara.54. minut - Nova akcija Azara, odbrana Srbije je bila neodlučna, ali na kraju interveniše i šalje loptu u korner. Brkić hvata loptu posle kornera. 53. minut - Marković pravi velike probleme gostima, Vicel ga ruši na sredini polovine terena Belgije i dobija žuti karton. Marković je jedan od najagilnijih naših igrača.52. minut - Opasan kontranapad gostiju, Azar je izbio sam ispred Brkića, ali golman "Orlova" izlazi kao pobednik. 51. minut - Prolazi Ivanović po desnoj strani, centrira, novi korner za Srbiju. Nova šansa, Marković je prošao u peterac iskosa, centrirao, ali su gosti odbili loptu iz peterca. 49. minut - Nova velika prilika za Srbiju. Tošić je ponovo pobegao po desnoj strani, ali u odsudnom trenutku je loše šutirao. 48. minut - Prvi žuti karton za Srbiju, dobija ga Kolarov zbog oštrog starta. 47. minut - Đuričić je fauliran na oko 25 metara iskosa sa leve strane. Kolarov izvodi prekršaj i pogađa spoljni deo mreže. 46. minut - Bez izmena na početku drugog poluvremena.

2. POLUVREME

45. minut - POLUVREME. Rezultatska nepravda na stadionu Crvene zvezde, Srbija je sve vreme napadala i stvarala prilike, ali je grubo kažnjena u 34. minutu. Ipak, u fudbalu je najvažnije iskoristiti šanse.41. minut - Kolarov izvodi slobodan udarac sa oko 35 metara po sredini gola, živi zid je odradio svoj deo posla, ponovo je Kolarov pokušao, ali ni ovog puta nema sreće. 38. minut - Ponovo je Tošić oprobao šut, ali nije bio precizan sa nekih 22-23. metra. 35. minut - Tošić propušta veliku priliku za izjednačenje. Tadić je ukrao jednu loptu na oko 25 metara od gola gostiju, uposlio Tošića, ovaj sa desne strane prebacio golmana gostiju, ali lopta odlazi pored stative. 34. minut - GOOL! Belgija vodi sa 1:0. Benteke donosi prednost gostima. Prava nepravda gledajući dosadašnji tok meča. De Brujn je sjajno centrirao sa desne strane, a Biševac i Ivanović nisu uspeli da zaustave napadača gostiju, koji glavom lako matira Brkića.33. minut - Ćorluka donosi izjednačenje Hrvatskoj u Skoplju. Defanzivac Hrvata je primio loptu na oko pet metara od gola domaćina i rutinski savladao Bogatinova.30. minut - Nova lepa akcija Srbije, novi korner za Srbiju. Tošić izvodi korner sa leve strane. Biševac hvata volej na oko 11 metara ali lopta za dlaku prolazi pore stative. Šteta.29. minut - Škotska vodi u Velsu sa 1:0. Gol je postigao Morison.28. minut - Sporna situacija kod gola Srbije, Čadli je izašao sa loptom van igre, ali sudija pušta prednost. U nastavku akcije Ivanović pravi prekršaj na oko 25 metara od gola nad Azarom. Brkić interveniše ispred Bentekea. 21. minut - Korner za Belgiju, Azar je iznudio udarac za svoj tim. Interveniše Kolarov. 18. minut - Novi prekršaj u korist Srbije, ovog puta sa leve strane na oko 35 metara od gola. Odlična akcija Srbije, Ivanović je dodao do Đuričića, ovaj centrirao, a Nastasić glavom šutirao, ipak slabo za golmana gostiju.16. minut - Makedonija vodi sa 1:0 protiv Hrvatske golom Demirija. Vezni fudbaler Makedonije je sa ivice šesnaesterca matirao Pletikosu.15. minut - Benteke šutira sa 7-8 metara, Brkić brani.14. minut - Prekršaj za Srbiju na oko 30 metara iskosa sa desne strane. Tošić centrira, novi korner za Srbiju. Nova velika prilika sa "Orlove", Tošić je centrirao po zemlji, a Ivanović bio kratak na drugoj stativi.13. minut - Opasan kontranapad Belgije, Bendeke je prišao šesnaestercu Srbije, ali Ivanović otklanja opasnost. 7. minut - Treća prilika za Srbiju, Tadić je posle solo prodora po desnoj strani šutirao sa desetak metara, Kurtoa odbija loptu. 5. minut - Novi nalet Srbije, Ivanović je prošao po desnoj strani, Đuričić je šutirao sa oko 7-8 metara, ali korner za Srbiju. Golman Belgije Kurtoa odbija loptu u polje. 2. minut - Tošić pogađa stativu!!! Šut napadača Srbije sa dvadesetak metara, nažalost sreća nije bila na našoj strani. Ipak, ohrabruje početak. 2. minut - Prva opasnost ispred gola Brkića, slobodan udarac za goste sa oko 35 metara. Otklanja Biševac opasnost.1. minut - Belgija je krenula sa centra, Srbija napada ka južnoj tribini u prvom poluvremenu. Izabranici Siniše Mihajlovića igraju u crveno-plavo-beloj kombinaciji, Belgijanci u crno-žutoj. Kiša pada, što otežava posao fudbalerima.

1. POLUVREME

SRBIJA - BELGIJA 0:3 (0:1)Stadion: Crvene zvezdeGledalaca: 20.000Sudija: Pavel Karlovec (Češka)

Strelci: Benteke 34.m De Brujne 68., Miralas 90.SRBIJA: Brkić - Ivanović (K), Biševac, Nastasić, Kolarov - Ignjovski, Mijailović - Tošić, Tadić (od 81. Lekić), Marković - Đuričić (od 56. Marko Šćepović). Selektor: Siniša Mihajlović.BELGIJA: BELGIJA: Kurtoa - Aldervireld, Kompani (K), Vermalen, Vertongen - De Brujne (od 87. Miralas), Vicel - Čadli, Hazar (od 56. Mertens), Dembele - Benteke. Selektor: Mark Vilmots.