Borac ide u finale, pobedio Vojvodinu

Kup Srbije

Gol je postigao Filip Knežević u 65. minutu. Borac će u finalu igrati sa boljim iz duela Partizana i Crvene zvezde
1 / 4 Foto: BETA

NOVI SAD - Hladan tuš u Novom Sadu... Fudbaleri Borca plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su u gostima u revanš meču polufinala, pobedili Vojvodinu sa 1:0. U prvom meču bilo je 0:0.

Gol je postigao Filip Knežević u 65. minutu. Borac će u finalu igrati sa boljim iz duela Partizana i Crvene zvezde, koji igraju kasnije danas. Crveno-beli imaju prednost od 2:0. Finale se igra 16. maja u Novom Sadu.

Strelac je bio Knežević, ali je rezerva Ivan Jovanović napravio najveći deo posla. Samo dva minuta pošto je ušao u igru umesto Srđana Stanića, Jovanović je prošao po levoj strani, prešavši nekoliko igrača Vojvodine, a onda je ubacio loptu po zemlji pred samu gol liniju.

Tu se našao defanzivac Vojvodine Branislav Trajković, koji je izbacio samo do Kneževića, a on je neometan sa 11 metara ubacio u mrežu. Najuzbudljivije u prvom poluvremenu bilo je od 33. do 35. minuta, kada su obe ekipe propustile po dve odlične prilike.

Prvo je golman Vojvodine Nemanja Supić stigao do lopte pre igrača Kneževića, a potom je vezista Novosađana Miroslav Stevanović bio u kontranapadu, ali su ga stigli defanzivci Čačana. Odmah posle toga Knežević je imao priliku za Borac, ali mu je šut sa oko 10 metara odbranio Supić, da bi onda na drugoj strani Stevanović šutirao pored gola sa ivice peterca.

Na početku drugog poluvremena, Vojvodina je imala dobru priliku da povede, ali je Abubakar Oumaru posle kornera Stevanovića neometan sa pet metara neprecizno šutirao glavom. Vojvodina je u prolećnom delu sezone odigrala osam prvenstvenih mečeva i dva u kupu, ali je postigla samo osam golova.

Na kraju utakmice stadionom Karađorđe ođekivali su povici publike: "Uprava napolje".