Borusija Dortmund ponizila Bajern

Finale Kupa

"Milioneri" osvojili večeras Kup Nemačke, pošto su u finalu u Berlinu ponizili minhenski Bajern i slavili sa 5:2

BERLIN - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su večeras Kup Nemačke, pošto su u finalu u Berlinu ponizili minhenski Bajern i slavili sa 5:2. Izabranici Jirgena Klopa doneli su Borusiji prvu "duplu krunu" u istoriji kluba, pošto su prethodno osvojili i titulu šampiona Nemačke.

Apsolutni junak večerašnjeg finala bio je "razgoropađeni" poljski internacionalac Robert Levandovski koji je zabeležio het-trik. On je protivničku mrežu zatresao u 45, 58. i 81. minutu, a golove za "milionere" još su dali Šinji Kagava u trećem i Mats Humels iz penala u 41. minutu.

Bajern je samo na početku meča uspevao da parira Borusiji, a prvi i izjednačujući gol za tim iz Minhena dao je Arjen Roben iz penala. Ubedljiv poraz koliko-toliko ublažio je Frank Riberi u 75. minutu. Za ekipu iz Dortmunda sezona je završena na najlepši mogući način, dok Bavarce 19. maja očekuje najvažniji meč, finale Lige šampiona protiv Čelsija.