BRAVO MAJSTORI: Lenđer i Kukolj osvojili zlato u Mersinu

Mediteranske igre

Ostali sportovi -
Srpski plivač Ivan Lenđer osvojio je zlato u disciplini 100 metara leptir, dok je džudista Kukolj pobedio u disciplini do 90 kilograma

MERSIN - Srpski plivač Ivan Lenđer osvojio je zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u disciplini 100 metara leptir pošto je danas trijumfovao rezultatom od 52,30 sekundi.

Lenđer je na cilj stigao ispred dvojice Italijana, Matea Rivolte (53,04) i Pijera Kodije (53,18).

Odličan dan imali su i srpski džudisti. Aleksandar Kukolj je osvojio zlatnu medalju u konkurenciji do 90 kilograma, dok je Ljubiša Kovačević uzeo srebro u kategoriji do 73 kilograma.Rvač Aleksandar Maksimović osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 66 kilograma, što je ukupno šesto odličje za Srbiju na Mediteranskim igrama u Mersinu.Maksimović je kao razlog poraza u finalu naveo povredu zadobijenu u prethodnom delu takmičenja.

Podsetimo, plivač Velimir Stjepanović u petak je doneo prvo zlato Srbiji na Mediteranskim igrama u Mersinu, dok je tekvondista Vanja Babić osvojio bronzanu medalju.