BRAVO ORLICE: Srpske rukometašice izborile plasman na EP

Slovenija pala u Nišu

Ostali sportovi -
Izabranice selektora Saše Boškovića završile su kvalifikacije kao drugoplasirane, iza pobednika grupe, ekipe Švedske, a ispred Slovenije i Švajcarske

NIŠ - Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo, pošto je u Nišu, u odlučujućoj utakmici 5. grupe kvalifikacija, savladala selekciju Slovenije rezultatom 32:25 (18:15).Izabranice selektora Saše Boškovića završile su kvalifikacije kao drugoplasirane, iza pobednika grupe, ekipe Švedske, a ispred Slovenije i Švajcarske. U prvom meču poslednjeg 6. kola Švedska je na domaćem terenu pobedila Švajcarsku sa 36:17 (18:6).Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Andrea Lekić sa 9 golova, dok je Sanja Damnjanović dodala 7. U poraženoj ekipi najbolje su bile Gros i Irman sa po pet golova.Slovenija je bolje ušla u meč i do 10. minuta vodila (5:4). Naša selekcija je potom serijom od 3:0 došla do prednosti od 7:5. Naša selekcija je najveću prednost u prvom poluvremenu imala u 27. minutu kada je bilo 16:11 za Srbiju. Naša selekcija je ipak prvi deo meča rešila u svoju korist s 18:15.Slovenke se nisu predavale ni na početkom drugog dela meča, ali su Srpkinje uz pomoć navijača u 47. minutu stekle prednost od 25:19. Do kraja meča naša selekcija je održavala visoku prednost i zasluženo je stigla do visoke pobede.Konačna tabela: Švedska 10 bodova, Srbija 8, Slovenija 6, Švajcarska 0.Prvenstvo Evrope za rukometašice biće održano od 7. do 21. decembra u Hrvatskoj i Mađarskoj.