CRNO-BELI NA F4: Partizan nadigrao Solnok!

Pobeda u poslednjem kolu

Košarka -
Crno-beli su u poslednjem kolu pobedili Solnok s 83:69.
1 / 4

BEOGRAD - Košarkaši Partizana izborili su plasman na završni turnir ABA lige, pošto su u poslednjem, 26. kolu regionalnog takmičenja savladali mađarski Solnok s 83:69 (21:17, 18:13, 22:24, 22:15).Partizan je osvojio četvrto mesto na tabeli sa 16 pobeda i 10 poraza. Crno-beli će u polufinalu igrati sa Igokeom, koja je osvojila prvo mesto sa 20 trijumfa i šest neuspeha.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vladimir Lučić sa 16 poena, dok je Dejvis Bertans dodao 14. Bogdan Bogdanović i Đorđe Gagić ubacili su po 11. U poraženom timu istakli su se Florens i Šehović sa po 16 poena.Košarkaš Partizana Leo Vesterman nije večeras mnogo igrao protiv Solnoka zato što je od ranije imao problema sa stomakom i bolešću. Vesterman je u igri proveo samo tri minuta i 40 sekundi, a onda je izašao u prvoj četvrtini.Partizan je nešto lošije počeo svoj meč sezone. Solnok je vodio skoro tokom cele prve četvrtine, a največu prednost gosti su imali od pet poena, 13:8. Partizan je potom napravio seriju od 11:0 i poveo sa 19:13. Partizan je potom da igra sigurno, a sredinom druge četvrtine je došao do 11 poena prednosti, 33:22. Solnok se serijom od 8:0 primakao na 33:30. Crno-beli su prvih 20 minuta rešili u svoju korist s 39:30. Partizan je dobro ušao i u treću deonicu i zabeležio je rekordnih 17 poena prednosti početkom ovog dela meča, 47:30, ali se Mađari nisu predavali. Solnok je poslednju deonicu počeo trojkama da bi sredinom četvrtine prišao na samo dva poena zaostatka, 65:63. Potom su se razigrali crno-beli i došli na "plus 10", a onda mirnom igrom stigli do pobede.

Rezultati, 26. kolosubotaCibona - Igokea 78:87Radnički - C. zvezda 80:75Partizan - Solnok 83:69Budućnost - Olimpija 79:75Široki - Cedevita 75:77Krka - MZT Skoplje 68:80nedelja, Zadar - Split 17,00Tabela: Igokea 20/6, C. zvezda 18/8, Radnički 17/9, Partizan 16/10, Budućnost 16/10, Cedevita 15/11, MZT 14/12, Olimpija 13/13, Cibona 9/17, Široki 9/17, Krka 9/17, Solnok 9/17, Zadar 8/17, Split 8/17

TOK UTAKMICE

Partizan je tri minuta pre kraja poveo 74:67. Usledila je potom trojka Lučića za plus 10 (77:67). Partizan je potom sigurnom igrom došao do pobede od 83:69.

Igra se koš za koš, a Partizan održava prednost od dva do četiri poena. Bertrans pet minuta pre kraja trojkom donosi prednost od sedam poena 72:65.

Solnok je trojkom smanjio prednost Partizana na 61:57. Gosti su iskoristili greške Partizana i smanjili na minus dva 63:61. Vujošević traži tajm-aut.

IV četvrtina

Partizan je odigrao nešto lošije u finišu treće četvrtine, a Solnok je serijom 9:1 smanjio na 61:54.

Crno-beli održavaju prednost od 12 do 14 poena. Milosavljević trojkom u 28. minutu povisuje vođstvo Partizana na 60:45.Solnok je serijom od 6:0 smanjio na 50:39 u 26. minutu, ali Bertans trojkom vraća dvocifrenu prednost, 53:39.

Partizan je treću četvrtinu otvorio serijom od 4:0 (43:30). Crno-beli povećavaju prednost iz minuta u minut. Bertans trojkom u 24. minutu dovodi domaće u vođstvo od 50:33.III četvrtina

Partizan je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 39:30.

Solnok je za samo minut smanjio na 33:30, a Vujošević u 16. minutu traži tajm-aut. Usledila je serija domaćih 4:0 za plus sedam u 19. minutu.

Crno-beli su napravili seriju na početku druge četvrtine i u 12. minutu poveli su 28:19. Partizan je nastavio sa dobrom igrom, a u 15. minutu domaći su stigli do dvocifrene prednosti od 33:22.

II četvrtinaSolnok je bolje ušao u meč i u osmom minutu poveo s 13:8. Međutim usledila je serija Partizana od 9:0, koja je donela crno-belima vođstvo od 17:13. Crno-beli su bodreni sa tribina uspeli da prvih 10 minuta reše u svoju korist s 21:17.I četvrtinaTOK UTAKMICE