CRNO-BELO SLAVLJE: Jojić doneo pobedu u derbiju i titulu Partizanu

Pogodio u 90. minutu

Crno-beli golom mladog igrača iz slobodnog udarca savladali večite rivala i stigli na korak od titule.

BEOGRAD - Derbi 28. kola i celog prvenstva Jelen Super lige pripao je Partizanu. Crno-beli su golom Miloša Jojića u 90. minutu iz slobodnog udarca savladali Crvenu zvezdu u 144. večitom derbiju sa 1:0 (0:0) i praktično rešili pitanje šampiona Srbije. Partizan dva kola pre kraja prvenstva ima pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca.

Partizan je večeras prekinuo i neugodan niz od četiri uzastopna poraza u večitim derbijima, a trener crno-belih Vuk Rašović debitovao je pobedom u najvećoj utakmici srpskog fudbala.

Crno-beli su večeras bili nadmoćni, o čemu najbolje svedoči podatak da Zvezda nije stvorila nijednu stopostotnu šansu. Najbliži golu bili su u nadoknadi vremena, kada je Stojković paradom sačuvao gol posle slobodnog udarca Brazilca Kadua.

Na drugoj strani, Partizan je mogao i ranije da dođe do vođstva pošto je stvorio sedam ozbiljnih prilika, od kojih čak četiri nije uspeo da realizuje Aleksandar Mitrović.

Ipak, sve promašaje domaće ekipe “naplatio” je Jojić u 90. minutu, posle prekršaja nad Lazarom Markovićem.

Prvo poluvreme moglo bi da se svede na tri interesantne situacije. Prvo je Filip Kasalica u 15. minutu udarcem sa 30-ak metara pogodio prečku gola Vladimira Stojkovića, a potom je usledio odgovor Partizana.

Oba puta pred golom Zvezde našao se Aleksandar Mitrović. U 22. minutu je, posle kontranapada šutirao pored gola, a u poslednjim trenucima prvog dela meča Boban Bajković je paradom izbacio loptu u korner posle pokušaja glavom napadača Partizana.

Igrači oba tima na teren su izašli noseći majice na kojima je pisalo “Ne govoru mržnje na internetu”, u okviru akcije Ministarstva omladine i sporta.

Uoči početka utakmice navijači Partizana ovacijama su pozdravili crno-bele košarkaše koji su krajem prošlog meseca osvojili Jadransku ligu.

Večiti derbi obeležila je i međusobna tuča navijača Partizana na južnoj tribini koja je trajala barem pet minuta na početku prvog dela meča.

Sudija Mažić je na početku drugog poluvremena privremeno morao da prekine utakmicu zbog bakljade prvo na severnoj, a zatim i na južnoj tribini.

Po završetku susreta navijači crveno-belih nisu mogli sportski da podnesu poraz svog tima, pa su na severnoj tribini počeli da lome i pale stolice.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:0 (0:0)Stadion: PartizanaGledalaca: 30.000Sudija: Milorad Mažić

Strelac: Miloš Jojić 90.

PARTIZAN: Stojković - Miljković, Pajović, Ivanov, Volkov (Lazevski od 88.) - Smiljanić, S. Marković - Luka (Jojić od 70.), Ilić, L. Marković - Mitrović. Trener: Vuk Rašović.CRVENA ZVEZDA: Bajković - Vešović, Mikić (Maksimović od 77.), Spajić, Petković - Garido (Milunović od 71.), Milivojević - Milijaš, Kadu, Kasalica - Lazović (Dauda od 14.). Trener: Rikardo Sa Pinto.

TOK MEČA

90+6. minut - Treća izmena u Partizanu, umesto Lazara Markovića u igri je Brašanac.90+5. minut - Novi žuti kartoni, prvo je Saša Ilić dobio karton zbog prekršaja, a potom je Maksimović dobio crveni karton zbog namernog odgurivanja rivala.90+1. minut - Kakva greška strelca gola Jojića. Napravio je prekršaj na ivici šesnaesterca i dao Zvezdi priliku iz slobodnog udarca. Kadu izvodi prekršaj, Stojković sjajno interveniše i vadi loptu ispod prečke.90. minut - Utakmica će biti produžena za šest minuta zbog kraćeg prekida koji su prouzrokovali navijači.90. minut - GOOOL!!! Miloš Jojić iz slobodnog udarca donosi Partizanu prednost u 144. večitom derbiju!!! Jojić je šutirao sa oko 25 metara, lopta je udarila u prečku, potom Bajkovića u nogu i ušla u mrežu.89. minut - Milivojević je prekinuo Lazara Markovića u kontri na nedozvoljen način i zaradio žuti karton, četvrti za igrače Crvene zvezde.88. minut - Prinudna izmena u Partizanu, umesto povređenog Volkova, u igri je Lazevski.87. minut - Saša Marković šutira sa oko 25 metara, ali preko gola.87. minut - Drugi žuti karton za igrače Partizana. Dobio ga je Lazar Marković zbog odugovlačenja igre.83. minut - Lazar Marković šutira sa oko 22-23 metra, ali preko gola Bajkovića. Bila je to izgledna situacija za Partizan, ali je utisak da je napadač Partizana prerano šutirao.79. minut - Prvi žuti karton za igrače Partizana, zaradio ga je Miljković zbog prekršaja.77. minut - Poslednja izmena u Crvenoj zvezdi, Mikića menja Maksimović.75. minut - Saša Marković nije iskoristio novu priliku za Partizan. Prethodno je Lazar Marković uleteo u šesnaesterac sa leve strane, vratio loptu ka penalu, a Saša Marković očajno zahvatio loptu.74. minut - Lazar Marković propušta stopostotnu priliku za svoj tim. Marković je uleteo u peterac sa leve strane, šutirao po zemlji, ali je Bajković odbranio i izbio loptu u korner.71. minut - Milunović umesto Garida u ekipi Crvene zvezde. Druga izmena crveno-belih u meču.70. minut - Izmena u Partizanu, umesto Luke u igri je Jojić.67. minut - Opasnost po gol Zvezde, Luka je posle boksovanja Bajkovića mogao opasnije da pripreti sa ivice šesnaesterca, ali nije dobro zahvatio loptu.65. minut - Treći žuti karton na meču i ponovo za igrača Zvezde. Kasalica je prigovarao Mažiću i dobio javnu opomenu.64. minut - Pokušao je Milivojević, ali daleko iznad gola Stojkovića.61. minut - Korner za Crvenu zvezdu, mala panika u odbrani Partizana, ali bez opasnosti po gol Stojkovića.60. minut - Nova velika šansa za Partizan, i ponovo Mitrović. Saša Marković je izveo slobodan udarac, ona je letela ka golu Zvezde, Mitrović je zakačio glavom na oko pet metara od gola, ali je Bajković sjajno intervenisao.59. minut - Miljković je srušen u šesnaestercu Zvezde, ali je prethodno Mažić svirao ofsajd.58. minut - Drugi žuti karton na meču, opet ga je dobio igrač Crvene zvezde. Kapiten Milijaš je neoprezno startovao sa leđa nad Markovićem.57. minut - Treća velika prilika za Mitrovića! Marković je napravio sjajan prodor po desnoj strani, centrirao između dvojice igrača Zvezde, Mitrović je naleteo i glavom šutirao tik pored leve stative gola Bajkovića.56. minut - Prvi žuti karton na meču, Kadu je sankcionisan zbog prigovora.50. minut - Meč je posle višeminutnog prekida nastavljen. Dim se razišao i stvorili su se uslovi za igru.49. minut - Sada je red na grobare da "zapale" tribinu. Navijači su dobro "pripremljeni" za ovaj meč.48. minut - Navijači Crvene zvezde napravili su bakljadu na severnoj tribini, dimna zavesa naterala je sudiju Mažića da prekine utakmicu dok se dim ne raziđe.47. minut - Greška Miljkovića, korner za Crvenu zvezdu, ali odbrana Partizana otklanja opasnost.46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nadamo se daleko sadržajnije od prvog. Bez izmena u sastavima ekipa.

2. POLUVREME

Kraj 1. poluvremena, loša predstava večitih rivala u prvih 45. minuta. Važnost meča stegao je igrače oba tima. Osim prečke Kasalice, posle šuta sa oko 30 metara, i dva pokušaja Mitrovića, publika nije imala ništa više da vidi.

45. minut - Sporna situacija u šesnaestercu Crvene zvezde, Miljković je pao posle duela sa Kasalicom, igrači Partizana su tražili jedanaesterac, ali je Mažić odsvirao kraj veoma slabog poluvremena.45. minut - konačno dobra akcija na meču, Saša Marković je poveo jedan napad Partizana, dodao do Lazara Markovića, ovaj prosledio do Luke. Napadač Partizana je centrirao ka Mitroviću, ovaj šutirao pod prečku, ali je Bajković efektnom intervencijom izbacio loptu u korner.40. minut - Mikić je faulirao Mitrovića na oko 30 metara od svog gola uz levu aut liniju. Slobodan udarac je izveo Saša Marković, ali je Bajković najviši u svom šesnaestercu.39. minut - Smiljanić je pogrešio ispred svog šesnaesterca, ali je Pajović otklonio bilo kakvu opasnost.37. minut - Spajić je okušao šut sa oko 20 metara, ali daleko je to od gola Stojkovića.29. minut - Ponovo je Kasalica oprobao udarac, krenuo je iz svog šesnaesterca ali je izgubio snagu kada je stigao do protivničkog šesnaesterca.22. minut - Velika prilika za Partizan, prvi šut Partizana ka golu Bajkovića. Mitrović je oteo loptu na sredini terena, u jednom trenutku je to bila kontra 2na1, ali se Mitrović nije odlučio da doda loptu do Luke, već je okružen sa četvoricom igrača šutirao ka golu. Lopta je prošla pored desne stative gola Zvezde.17. minut - Kasalica pogodio prečku! Snažan udarac fudbalera Crvene zvezde sa oko 30 metara, Stojković je već bio savladan, ali je lopta udarila u ivicu gola i otišla u polje.14. minut - Očekivana izmena u Crvenoj zvezdi, Dauda umesto povređenog Lazovića.13. minut - Centrirao je Miljković ka Mitroviću, ali je Bajković pokupio loptu. I dalje bez izglednih prilika po gol.11. minut - Zvezda je u ovim trenucima sa igračem manje, pošto je Lazović van igre.10. minut - Lazović se povredio u šesnaestercu Partizana, najverovatnije neće moći da nastavi meč. 9. minut - Prvi korner i za Partizan na ovom meču. Spajić je izbacio loptu u korner.5. minut - Prvi korner na utakmici i to za Crvenu zvezdu posle loše intervencije Ivanova. Otklonjena je opasnost ispred gola Partizana, potom i grub prekršaj Milivojevića nad Volkovom.3. minut - Opasan nalet Kasalice po levoj strani, ali je napravio prekršaj u napadu.1. minut - Početni udarac izveli su fudbaleri Partizana koji u prvom poluvremenu napadaju ka severnoj tribini.

Vreme je idealno za igru, desetak minuta pre početka meča temperatura je iznosila oko 20 stepeni, bez padavina, uz lagani vetar. Teren je idealan za igru, a pune tribine daju lepu sliku sa stadiona Partizana.

Sudeći po sastavima timova, treneri obe ekipe su pokušali da iznenade kolegu. Da li će im poći za rukom, ostaje da se vidi. Rašović počinje meč sa Sašom Marković kao drugom zadnjim veznim, Luka je u startnoj postavi umesto Jojića, dok će meč sa klupe početi Šćepović. Praktično, Partizan će u meč sa nešto defanzivnijom varijantom.

Crvena zvezda počinje meč sa Lazovićem kao najisturenijim igračem, dok će Dauda meč početi sa klupe. Za mnoge iznenađenje, mada je bilo najava da će ovaj sastav istrčati na teren stadiona u Humskoj.