• Serie A, Primera Etapa
    Liga De Loja 02:30 Liga Dep Universitaria Quito Promene rezultata
  • Serie A, Primera Etapa
    Manta FC 02:30 Barcelona SC Promene rezultata
  • Club Friendly Games
    Los Angeles Galaxy 0 Manchester United 3 Promene rezultata
  • Major League Soccer
    San Jose Earthquakes 3 Chicago Fire 0 Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Shakhtyor Karagandy 14:30 FK Atlantas Klaipeda Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Hapoel Beer-Sheva 15:30 RNK Split Promene rezultata
  • Club Friendly Games
    Dinamo Moscow 17:30 Udinese Calcio Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Mypa Myllykoski 17:30 Dinamo Minsk Promene rezultata
  • Club Friendly Games
    FC Parma 18:00 Renate Calcio Promene rezultata
  • Club Friendly Games
    Juventus Turin 18:00 Kuban Krasnodar Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Inter Baku 18:00 IF Elfsborg Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    AC Omonia Nicosia 18:00 FK Buducnost Podgorica Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FK Haugesund 18:00 FK Sarajevo Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Krasnodar 18:00 JK Sillamäe Kalev Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Slovan Liberec 19:00 MFK Kosice Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    AIK Solna 19:00 Linfield Belfast Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Hapoel Tel Aviv 19:00 FC Astana Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    KS Flamurtari Vlore 19:00 Petrolul Ploiesti Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    IFK Göteborg 19:00 Gyor Eto FC Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Lech Poznan 19:00 Nomme Kalju FC Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Tromsø IL 19:00 Vikingur Gota Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Chikhura Sachkhere 19:00 Bursaspor Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Esbjerg FB 19:00 FC Kairat Almaty Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Vaduz 19:00 Ruch Chorzow Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Zimbru Chisinau 19:00 CSKA Sofia Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Shakhter Soligorsk 19:00 Derry City Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    SV Scholz Grödig 19:00 FK Cukaricki Stankom Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Spartak Trnava 19:30 FC Zestafoni Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Groningen 19:30 Aberdeen FC Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Zorya Lugansk 19:30 KF Laci Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Asteras Tripolis 20:00 Rovaniemi PS Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Zawisza Bydgoszcz 20:00 SV Zulte Waregem Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Vojvodina Novi Sad 20:00 AS Trencin Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Sligo Rovers 20:00 Rosenborg Trondheim Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    HNK Hajduk Split 20:15 FC Dundalk Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    ND Gorica 20:30 Molde FK Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FK Jagodina 20:30 CFR Cluj Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Ferencvarosi TC 20:30 HNK Rijeka Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FC Luka Koper 20:30 Neftchi Baku Pfc Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    NK Siroki Brijeg 20:30 FK Mlada Boleslav Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Diosgyöri Vtk 20:30 PFC Litex Lovech Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    ST Johnstone 20:45 FC Luzern Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Crusaders FC 20:45 IF Brommapojkarna Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    SKN ST Pölten 21:05 PFC Botev Plovdiv Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    FH Hafnarfjordur 21:15 Neman Grodno Promene rezultata
  • UEFA Europa League, Qualificat...
    Stjarnan Gardabaer 21:15 Motherwell FC Promene rezultata
  • China F9, Singles
    Niki, Takuto 0 5 4 0 0 Nam, JI Sung 2 7 6 2 2
  • China F9, Singles
    LI, Zhe 1 6 6 5 1 Uchida, Kaichi 1 0 7 0 1
  • China F9, Singles
    Cho, Min Hyeok 1 1 6 2 1 Kim, Cheong-Eui 1 6 3 2 1
  • Phuket, Singles W-C25-THA-02A
    Yoo, MI 1 6 3 1 Chang, Kai-Chen 0 3 5 0
  • Phuket, Singles W-C25-THA-02A
    Han, Na-Lae 1 6 2 1 Wongteanchai, Varatchaya 0 3 2 0
  • Phuket, Singles W-C25-THA-02A
    Zlochova, Zuzana 1 7 1 1 Eric, Doroteja 0 5 2 0
  • New Delhi, Singles W-C10-IND-0...
    Dangwal, Vaniya 0 3 0 IP, Katherine 0 2 0
  • New Delhi, Singles W-C10-IND-0...
    Tsuji, Kanami 0 5 0 Chamarthi, Sai Samhitha 0 1 0
  • Hong Kong F3, Singles
    Kaewsuto, Chayanon 0 1 0 Song, Min-Kyu 0 2 0
  • New Delhi, Singles W-C10-IND-0...
    Sethi, Simran Kaur 0 4 0 Kim, Dabin 0 5 0
  • Hong Kong F3, Singles
    Saito, Takashi 05:55 Matsui, Toshihide
  • China F9, Singles
    Milojevic, Nikola 06:15 Lee, Duck Hee
  • China F9, Doubles
    QIU Z / TE R 06:30 Gong P-X / Gong X
  • Phuket, Singles W-C25-THA-02A
    LU, Jia-Jing 06:35 Sharipova, Sabina
  • Phuket, Doubles W-C25-THA-02A
    Lertpitaksinchai N / Plipuech P 06:40 Kato M / Ninomiya M
  • Astana II, Kazakhstan
    Cipolla, Flavio 07:00 Chiudinelli, Marco
  • Astana, Singles W-C100-KAZ-01A
    Kichenok, Lyudmyla 07:00 Diatchenko, Vitalia
  • Astana, Singles W-C100-KAZ-01A
    Vrljic, Ana 07:00 Vinogradova, Polina
  • Astana II, Kazakhstan
    Ilhan, Marsel 07:00 Molchanov, Denys
  • Baku, Azerbaijan
    Eguchi, Misa 07:00 Jovanovski, Bojana
  • Hong Kong F3, Doubles
    Onozawa A / Roelofse R 07:00 Wong C H / Yeung P L
  • New Delhi, Singles W-C10-IND-0...
    Thandi, Karman Kaur 07:10 Rana, Shweta
  • Hong Kong F3, Doubles
    Kobelt P / Mccarthy D 07:25 ITO Y / Udomchoke D
  • China F9, Doubles
    CHO M H / Nam J S 07:45 Kawachi K / Kondo H
  • Baku, Azerbaijan
    Cirstea, Sorana 08:00 Voegele, Stefanie
  • New Delhi, Doubles W-C10-IND-0...
    Chamarthi S S / Maheta E 08:00 Chilumula N / Han S-H
  • Baku, Azerbaijan, Doubles
    Bondarenko K / Melichar N 08:00 Panova A / Watson H
  • Phuket, Doubles W-C25-THA-02A
    HAN N-L / Yoo M 08:05 Wannasuk N / Wongteanchai V
  • Astana II, Kazakhstan
    Kukushkin, Mikhail 08:20 Pulgar-Garcia, Jaime
  • Astana II, Kazakhstan, Doubles
    Shyla Y / Vasilevski A 08:20 Arenas-Gualda I / Lopez-Perez E
  • Astana, Singles W-C100-KAZ-01A
    Soylu, Ipek 08:30 Amanmuradova, Akgul
  • Astana II, Kazakhstan, Doubles
    Chen T / Huang L-C 08:30 Bozoljac I / Rice D
  • New Delhi, Doubles W-C10-IND-0...
    Chakravarthi R / Palha N 08:40 Bhosale R / Kim D
  • Tallinn, Singles W-C10-EST-01A
    Argyelan, Csilla 09:00 Sarrazin, Laetitia
  • Tallinn, Singles W-C10-EST-01A
    Gulbe, Laura 09:00 Cazeaux, Amandine
  • Tampere, Finland
    Krstin, Pedja 09:00 Ramirez Hidalgo, Ruben
  • Tallinn, Singles W-C10-EST-01A
    Homutova, Anastasija 09:00 Artamonova, Alexandra
  • Tallinn, Singles W-C10-EST-01A
    Tolibova, Sadafmoh 09:00 Frolova, Anastasia
  • Istanbul, Singles W-C10-TUR-25...
    Brouleau, Lou 09:00 Frlicka, Michaela
  • Istanbul, Singles W-C10-TUR-25...
    Wang, Yan 09:00 Gao, Xinyu
  • Istanbul, Singles W-C10-TUR-25...
    Stefanou, Agni 09:00 Shinikova, Isabella
  • Baku, Azerbaijan
    Glushko, Julia 09:15 Schiavone, Francesca
  • Baku, Azerbaijan, Doubles
    Kalashnikova O / Savchuk O 09:15 Abduraimova N / Fomina A
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Eysseric J / Fucsovics M 10:00 Kapas A / Koniusz B
  • Astana II, Kazakhstan, Doubles
    Berankis R / Matsukevich D 10:00 Cipolla F / Menendez-Maceiras A
  • Astana II, Kazakhstan, Doubles
    Bubka S / Chiudinelli M 10:00 Kravchuk K / Molchanov D
  • Gstaad, Switzerland
    Monaco, Juan 10:00 Bellucci, Thomaz
  • Umag, Croatia
    Rosol, Lukas 10:00 Cilic, Marin
  • Baku, Azerbaijan
    Mladenovic, Kristina 10:30 Vekic, Donna
  • Baku, Azerbaijan, Doubles
    Hesse A / Parmentier P 10:30 Olaru R / Peer S
  • Gstaad, Switzerland
    Youzhny, Mikhail 11:00 De Schepper, Kenny
  • Nan Chang, China
    Zhang, Ling 11:00 Raina, Ankita
  • Nan Chang, China
    Melnikova, Marina 11:00 Kumkhum, Luksika
  • Nan Chang, China
    Peng, Shuai 11:00 Kremen, Ilona
  • Gstaad, Switzerland, Doubles
    Murray J / Peers J 11:00 Bagnis F / Delbonis F
  • Astana II, Kazakhstan
    Gerasimov, Egor 11:30 Kudryavtsev, Alexander
  • Baku, Azerbaijan
    Soler-Espinosa, Silvia 11:45 Svitolina, Elina
  • Baku, Azerbaijan, Doubles
    Korashvili O / Martincova T 11:45 Schiavone F / Voegele S
  • Nan Chang, China
    XU, Yi-Fan 12:00 Zheng, Saisai
  • Nan Chang, China
    Doi, Misaki 12:00 Zhu, Lin
  • Nan Chang, China
    Kolar, Nastja 12:00 Liu, Fangzhou
  • Oberstaufen, Germany
    Diarra, Gibril 12:00 Przysiezny, Michal
  • Oberstaufen, Germany
    Fucsovics, Marton 12:00 Bachinger, Matthias
  • Oberstaufen, Germany
    Kovalik, Jozef 12:00 Berrer, Michael
  • Nan Chang, China
    Mrdeza, Tereza 12:15 Wang, Yafan
  • Gstaad, Switzerland
    Laaksonen, Henri 12:20 Haase, Robin
  • Gstaad, Switzerland, Doubles
    Granollers M / Schwank E 12:30 Brunstrom J / Monroe N
  • Slovak Republic F2, Doubles
    Marsoun L / Rumler R 13:00 Poplavskyy S / Yehorov V
  • Tampere, Finland
    Sillanpaa, Henrik 13:00 Ymer, Elias
  • Serbia F6, Doubles
    Sabanov I / Sabanov M 13:00 Katic D / Roganovic S
  • Slovak Republic F2, Doubles
    Lipka D / Toledo Bague P 13:00 Kleman M / Zeleny L
  • Nan Chang, China, Doubles
    Kremen I / Lertcheewakarn N 13:15 Beygelzimer Y / Minella M
  • Nan Chang, China, Doubles
    Adamczak M / Zheng S 13:15 Kumkhum L / Tanasugarn T
  • Oberstaufen, Germany
    Hajek, Jan 13:20 Mecir, Miloslav
  • Oberstaufen, Germany
    Marcora, Roberto 13:20 Safwat, Mohamed
  • Oberstaufen, Germany
    Alund, Martin 13:20 Gojowczyk, Peter
  • Horb, Doubles W-C10-GER-04A
    Bosio V / Haddad Maia B 13:30 Rettich N / Shakovets C
  • Nan Chang, China, Doubles
    Barbieri G / Melnikova M 13:30 Chuang C-J / Namigata J
  • Gstaad, Switzerland
    Troicki, Viktor 13:40 Golubev, Andrey
  • Gstaad, Switzerland, Doubles
    Andujar P / Monaco J 13:50 Meffert D / Oswald P
  • Tampere, Finland
    Pavlasek, Adam 14:00 Dutra Silva, Rogerio
  • Serbia F6, Doubles
    Halachev D / Neykov A 14:00 Celebic L / Melchiorre D
  • Serbia F6, Doubles
    Godry L / Nagy P 14:30 Ilic L / Milivojevic I
  • Slovak Republic F2, Doubles
    Kosec I / Semjan M 14:30 Kalenichenko D / Milko M
  • Tampere, Finland
    Kontinen, Micke 14:30 Goffin, David
  • Oberstaufen, Germany
    Bolelli, Simone 14:40 Machado, Rui
  • Oberstaufen, Germany
    Beck, Andreas 14:40 Albot, Radu
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Ghedin R / Grassi C 14:40 Basilashvili N / Frantzen R
  • Argentina F11, Singles
    Lipovsek Puches, Tomas 15:00 Gutierrez, Oscar Jose
  • Gstaad, Switzerland, Doubles
    Begemann A / Haase R 15:10 Laaksonen H / Marti Y
  • Tampere, Finland, Doubles
    Cluskey J / Walsh D 15:20 Ymer E / Zaitcev A
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Diarra G / Kovalik J 16:00 Bader S / Mirzadeh V
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Fischer M / Liniger J 16:00 Carballes Baena R / Granollers-Pujol G
  • Serbia F6, Doubles
    Jandric D / Rakic S 16:00 Navarro S / Rivera-Aranguiz G
  • Tampere, Finland
    Nieminen, Jarkko 16:00 Mertens, Yannick
  • Atlanta, USA, Doubles
    King K / Venus M 16:00 Ginepri R / Harrison R
  • Argentina F11, Singles
    Vellbach, Gustavo 16:30 Torre, Eduardo Agustin
  • Argentina F11, Singles
    Manzanares, Facundo 16:30 Arus, Rodrigo
  • Argentina F11, Singles
    Mantilla, Felipe 16:30 Monteferrario, Joaquin-Jesus
  • Tampere, Finland, Doubles
    Huta Galung J / Siljestrom A 16:40 Dutra Silva R / Maytin R
  • Umag, Croatia
    Sousa, Joao (POR) 17:00 Gabashvili, Teimuraz
  • Umag, Croatia
    Cuevas, Pablo 17:00 Seppi, Andreas
  • Lexington, USA
    Mcgee, James 17:00 Krajicek, Austin
  • Tampere, Finland, Doubles
    Gigounon G / Goffin D 17:20 Gonzales R / Thornley S
  • Gstaad, Switzerland
    Struff, Jan-Lennard 17:30 Verdasco, Fernando
  • Umag, Croatia
    Zeballos, Horacio 17:30 Coric, Borna
  • Argentina F11, Singles
    Pini, Sebastian Exequiel 18:00 Galarza, Juan Ignacio
  • Argentina F11, Singles
    Sanchez, Rodrigo 18:00 Doria, Luciano
  • Argentina F11, Doubles
    Dias M V D S / Gutierrez O J 18:00 Lipovsek Puches T / Torre E A
  • Lexington, USA
    Bemelmans, Ruben 18:20 Sugita, Yuichi
  • Umag, Croatia, Doubles
    Cermak F / Rosol L 18:20 Riba P / Sousa J
  • Argentina F11, Doubles
    Cuevas M / Senattore Baumbach R 19:30 Monteferrario J-J / Paz G
  • Lexington, USA
    Odesnik, Wayne 19:40 Moriya, Hiroki
  • Lexington, USA, Doubles
    Giron M / Novikov D 19:40 Buchanan C / Mcgee J
  • Umag, Croatia
    Fognini, Fabio 20:00 Montanes, Albert
  • Argentina F11, Doubles
    Estevarena J C / Nani L F 21:00 Mantilla F / Sanchez R
  • Umag, Croatia, Doubles
    Duran G / Gabashvili T 21:20 Cuevas P / Zeballos H
  • Atlanta, USA
    De Bakker, Thiemo 22:00 Anderson, Kevin
  • Atlanta, USA
    LU, Yen-Hsun 22:00 Becker, Benjamin
  • Atlanta, USA, Doubles
    Guccione C / Smith J P 23:20 Barrientos N / Estrella Burgos V

Intervju, rukometašica Crne Gore - Kragujevčanka s medaljom

Katarina Bulatović: Srbija me nije usrećila

Ostali sportovi

Autor:

Nije vreme da pričam zašto sam srpski dres zamenila crnogorskim, kaže najbolja igračica finaliste OI

Katarina Bulatović,

Rođena Kragujevčanka.
Crna Gora je došla do svoje prve olimpijske medalje, a ogromne zasluge za to pripadaju jednoj Srpkinji. Kragujevčanka Katarina Bulatović predvodi rukometnu reprezentaciju naših komšinica, koje će danas igrati za olimpijsko zlato protiv Norveške.

Kaća, koja je provela veliki deo karijere u Budućnosti, u nokaut fazi OI najpre je golom iz sedmerca u poslednjoj sekundi otpisala Francuskinje, a u polufinalu sa devet golova uništila ekipu Španije.

U ekskluzivnom razgovoru za Kurir, obavljenom po završetku meča sa Španijom, Katarina otkriva kako joj je dok igra za Crnu Goru i kome posvećuje medalju.

- Prezadovoljna sam što smo u finalu i što smo obezbedile medalju. Daćemo sve od sebe da to bude zlatna i da se na kraju radujemo, a ne da plačemo.

♦ Stiče se nedvosmislen utisak da si vođa ovog tima. Jesi li?
- Srećna sam što sam doprinela da moj tim uđe u finale, ali to nije moja zasluga, već čitave ekipe.

♦ Kakve reakcije očekuješ u zemlji u kojoj si rođena?
- Obradovali smo mnogo ljudi u Crnoj Gori, a nadam se i verujem da smo i u Srbiji.

♦ Može li se ovaj uspeh uporediti s prethodnim koje si imala?
- Sigurno da ne može. Imam osvojene dve Lige šampiona, ali ništa ne može da se meri s olimpijskom medaljom i učešćem na Igrama.

♦ Šta za tebe znači nastup u Londonu?
- To je san svakog sportiste, želela sam to oduvek i drago mi je što se to dogodilo na najbolji mogući način. Bila mi je samo želja da učestvujem, jer je to vrhunac karijere, a završetak s jednom od medalja čini me presrećnom.

♦ Ispunila si snove u dresu Crne Gore. Zašto nisi mogla u srpskom?
- Mislim da ne treba sad pričati o tome, jako sam srećna što igram za Crnu Goru i što sam provela tamo fenomenalne četiri i po godine. Tamo imam mnogo prijatelja, planiram tamo i da živim.

♦ Zvučiš kao da u Srbiji nemaš prijatelje?
- Crnogorci su učinili da se osećam fenomenalno, taj osećaj nažalost nisam imala u Srbiji. Nadam se da je jednim delom ova medalja za neke ljude u Srbiji koji me podržavaju, a sigurno znam da ih ima mnogo.

♦ Pratiš li nastupe srpskih sportista na OI?
- Naravno da pratim, žao mi je što su rukometaši završili kako jesu i već se vratili kući. Htela sam da ih gledam i navijam za njih. Očekivali ste mnogo medalja, na kraju vidim da su došle samo dve. Nadam se da ćete i vi i Crna Gora osvojiti medalje u vaterpolu.

Specijalni izveštači Kurira sa 30. letnjih olimpijskih igara Milan Rašević i Dado Đilas

Tri Srpkinje u timu

Katarina Bulatović nije jedina Srpkinja koja igra za rukometnu reprezentaciju Crne Gore. Pored nje, Dragana Adžića tu su još Nišlijka Bojana Popović, kao i Ana Đokić, rođena u Aranđelovcu.

Navijam za Crnu Goru

Katarina Bulatović nema nikakvu dilemu za koga će navijati, ukoliko dođe do meča Srbija - Crna Gora u završnici vaterpolo turnira.

- Sigurno za Crnu Goru! Definitivno, 100 odsto - kaže Katarina.

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (84)

Pošaljite komentar 

Popularni komentari

  • zorans

    zorans

    bulatovici su crnogorci .
    zato je zamenila.

    89 Odgovori 
  • Peđa

    Peđa

    Porijeklom su Crnogorke,iako su rođene u Srbiji.

    62 Odgovori 
  • gluglo

    gluglo

    Zasto ovo pitanje niko ne potegnu prije OI, ne igra Katarina za Crnu Goru od juce nego evo skoro pet godina ? Niko do sad da je pita, nikome do sad nije smetalo, niko nije bio ljut ni ogorcen. Sto se niko nije javio kad ja Katarina sa CG bila sesta na EP ili deseta na SP ? Sad kad je napravila dobar rezult a uz to navijaci u Srbiji mahom nezadovol ... više jni i ogorceni na svoje sportiste iskopaste odnekud i Katarinu da joj porijeklo ispitujete. Katarina je rodjena u Rozaju ne u Kragujevcu,kao klinka se odselila u Kraljevo pa onda za KG. Kad je obukla dres CG rekla je da se vraca korijenima.

    50 Odgovori 

Poslednji komentar

  • eeee

    eeee

    gde sam rodjen za taj tim bi i igrao pa makar i sedio na klupi iako sam najbolji ne bi mogao da igram za drugi drzavu da mi daju duplo para

    0 Odgovori 

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Srbija najoštrije osuđuje obaranje malezijskog aviona u Ukrajini, a tragedija je posledica sukoba koji dugo traju Ivica Dačić

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!
Na vrh