KOŠ LEPOTICE: Srpkinje u polufinalu Eurobasketa!

Senzacionalno

Košarka -
Srbija je plasmanom u polufinalu EP izborila učešće na Svetskom prvenstvu u Turskoj
1 / 8

ORŠI - Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Srbija je u četvrtfinalu nadigrala Italiju 85:79 (23:26, 15:16, 26:23, 21:14). Srpske košarkašice su ostvarile istorijski uspeh. Prvi put posle više od 20 godina košarkašice su se plasirale u polufinale kontinentalnog šampionata i ujedno obezbedile učešće na Svetskom prvenstvu naredne godine u Turskoj.Italija je vodila još od prve četvrtine, pre svega zahvaljujući šutu za tri poena. Italijanke su dva minuta pre kraja vodile 79:74. Srbija nije odustajala i uspela je da izjednači 71 sekundu pre kraja. Naša selekcija je uspela da povede 45 sekundi pre kraja utakmice (81:79). Potom je usledila penal završnica u kojoj je Srbija uspela da stekne nedostižnu prednost i da zasluženo stigne do pobede.Najefikasnija u srpskom timu bila je Jelena Milovanović sa 21 poenom, dok je Milica Dabović dodala 17. Jovana Rad je ubacila 15, a Tamara Radočaj 14. U poraženom timu istakla se Đorđa Sotana sa 22 poena.Srbija će u polufinalu EP igrati sa Španijom, koja je pobedila Češku 75:58.

Selektor ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković rekla je posle pobede nad ItalIjom da je ostvaren istorijski uspeh i da su njene izabranice pokazale da se u Srbiji igra dobra ženska košarka.

"Neopisivo smo srećne, jer smo ostvarile istorijsku pobedu i pokazale da se u Srbiji igra dobra ženska košarka. Međutim, nećemo se zadovoljiti postignutim. Sada sledi priprema za nove duele", izjavila je Maljkovićeva.

TOK MEČA

Naše košarkašice su držale minus jedan na startu poslednje četvrtine, ali je Italija šest minuta pre kraja povela sa plus pet, 74:69. Međutim, kako je meč odmicao Srbija je igrala sve bolje i 45 sekundi pre kraja povela s 81:79. Naše košarkašice su uspele da uvećaju prednost i da zasluženo stignu do pobede i plasmana u polufinale EP!IV četvrtinaNaša selekcija je početkom treće četvrtine stalno jurila zaostatak Italijanki, koje su zahvaljući preciznim šutom održavale prednost. Usledila je serija trojki, koje naše košarkašice nisu uspele da spreče i u 26. minutu bilo je 59:52 za Italijanke. Italija je sigurnom igrom održavala prednost od sedam poena, ali je Srbija u 29. minutu uspela da izjednači na 64:64.Italijanke su ipak u poslednji deo meča ušle s vođstvom od 65:64.III četvrtina

Italijanke su zaigrale angažovanije na startu druge četvrtine i preciznim šutem u 13. minutu stigle do najveće prednosti od osam poena 33:25. Posle tajm-auta usledila je bolja igra srpskog tima i srbija je u 17. minutu povela 36:35. Međutim usledila je serija Italijanki od 7:2 za vođstvo od 42:38 posle prvih 20 minutaII četvrtina

Italijanke su povele s 4:0, ali je Srbija serijom od 7:0 došla do plus tri u četvrtom minutu (7:4). Italijanke su uzvratile novom serijom od 7:0 za vođstvo 11:7. Međutim, usledila je nešto bolja igra izabranica Marine Maljković koje su zahvaljujući trojkama Jovane Rad dva minuta pre kraja prve četvrtine povele s 19:15. Usledile su potom tri trojke Italijanki, koje su prvu četvrtinu dobile rezultatom 26:23.I četvrtinaTOK MEČA