• Croatia F19, Singles
    Celebic, Ljubomir 2 4 6 6 2 2 Salaba, Libor 1 6 3 1 1 1
  • Croatia F19, Singles
    Nekic, Tim 1 6 1 3 1 Jedruszczak, Mikolaj 1 4 6 4 1
  • Kenitra, Morocco
    Reuter, Yannik 0 6 6 0 0 Gimeno-Traver, Daniel 2 7 7 2 2
  • Kenitra, Morocco
    Karatsev, Aslan 2 3 7 6 2 2 Bourgue, Mathias 1 6 5 3 1 1
  • Wuhan, China
    Barthel, Mona 1 6 3 4 1 Bouchard, Eugenie 1 4 6 5 1
  • France F20, Singles
    Margaroli, Luca 12:00 Karlovskiy, Evgeny
  • France F20, Singles
    Tchoutakian, Maxime 12:00 Otte, Oscar
  • France F20, Doubles
    Crepaldi E / Haenle P 12:00 Courtalon M / Fassbender B
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Pradova, Martina 1 7 1 0 1 1 Drazic, Mariana 2 6 6 6 2 2
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Kerkhove, Lesley 2 2 6 6 2 2 Beygelzimer, Yuliya 1 6 3 1 1 1
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Deagostini, Margaux 2 6 6 2 2 Remy, Vinciane 0 4 3 0 0
  • Kuala Lumpur, Malaysia
    Tomic, Bernard 1 4 6 6 1 Herbert, Pierre Hugues 1 6 3 5 1
  • Serbia F14, Singles
    Licciardi, Pietro 12:30 Bjelica, Ivan
  • Italy F33, Singles
    Bonadio, Riccardo 1 7 3 1 Giacalone, Omar 0 6 2 0
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-16A
    Garcia Perez, Georgina 1 7 2 1 1 Marti Riembau, Ariadna 1 5 6 0 1
  • Portugal F7, Singles
    Vidal Azorin, Jose Fco 1 6 2 1 Mensurado, Vasco 0 1 5 0
  • Croatia F19, Singles
    Kekez, Duje 1 7 1 1 Smola, Maciej 0 6 1 0
  • Italy F33, Singles
    Ocleppo, Julian 2 6 6 2 2 Cutuli, Mirko 0 3 3 0 0
  • Kuala Lumpur, Malaysia, Double...
    Melzer J / Petzschner P 2 6 7 2 2 Cuevas P / Gonzalez S 0 2 5 0 0
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-16A
    Saitova, Anastasiya 1 6 4 1 Perez-Somarriba, Estela 0 4 3 0
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Cadantu, Alexandra 1 6 4 1 Mikulcic, Ema 0 2 4 0
  • Croatia F19, Singles
    Djokovic, Marko 0 3 3 0 Biro, Andre 1 6 4 1
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Beck K / Zelenay I 13:00 Albot R / Fransen S
  • Portugal F7, Singles
    Domingues, Joao 2 6 6 2 2 Lourenco, Diogo 0 2 0 0 0
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Konjuh, Ana 0 3 0 Golubic, Viktorija 1 6 1
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Bulatovic, Nikoleta 0 1 0 0 Knezevic, Jovana 1 6 3 1
  • Portugal F7, Singles
    Artunedo Martinavarr, Andres 1 6 1 1 Patael, Ben 0 3 0 0
  • Shenzhen, China
    Simon, Gilles 0 4 0 Berankis, Ricardas 1 6 1
  • Italy F33, Singles
    Trusendi, Walter 0 4 0 Moncagatto, Francesco 0 2 0
  • France F20, Singles
    Vasilevski, Andrei 13:30 Rousset, Elie
  • France F20, Singles
    Favier, Bastien 13:30 Napolitano, Stefano
  • France F20, Doubles
    Janzon K M / Wegner K 13:30 Jankovits Y / Nastasi U
  • Spain F28, Doubles
    Amantegui J / Ortega Palacios A 13:30 Chaves Marcos G / Ladron De Guevara HI J
  • Sibiu, Romania
    Eysseric, Jonathan 13:40 Montanes, Albert
  • Sibiu, Romania
    Kubler, Jason 13:40 Semjan, Marek
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Gatto-Monticone, Giulia 1 6 0 1 Vogt, Stephanie 0 1 1 0
  • Croatia F19, Singles
    Lojda, Dusan 0 4 0 Bellotti, Riccardo 0 4 0
  • Serbia F14, Singles
    Micov, Stefan 0 3 0 Suc, Dominik 0 2 0
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-16A
    Civera Lima, Miriam 0 0 0 Ianchuk, Elizaveta 1 6 1
  • Orleans, France
    Barrere, Gregoire 0 1 0 0 De Schepper, Kenny 1 6 1 1
  • Serbia F14, Singles
    Filipenko, Viktor 0 2 0 Sakharov, Gleb 0 3 0
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Brescia G / In-Albon Y 0 3 0 Benoit M / Zimmermann K 0 3 0
  • Italy F33, Singles
    Sonego, Lorenzo 0 2 0 Rondoni, Pietro 0 2 0
  • Kenitra, Morocco
    Vega Hernandez, David 0 1 0 Idmbarek, Yassine 0 3 0
  • Sibiu, Romania
    Crivoi, Victor 14:00 Hanescu, Victor
  • Orleans, France, Doubles
    Beck A / Puetz T 14:00 Emmrich M / Kretschmer G
  • Croatia F19, Doubles
    Partl A / Safranek V 14:00 Duan J / Panic L
  • Turkey F33, Doubles
    Bava H / Ridout R 0 1 0 Allen T / Carpenter J 0 1 0
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-33A
    Wang Y / You X 0 2 0 Chapelle E / Ottomano S 0 0 0
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-33A
    Andrei L-I / Takunyaci D S 0 1 0 YE Q Y / Zhang Y 0 3 0
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-33A
    Kulikova V / Kyrpot O 0 1 0 Dart H / Simpson J 0 2 0
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-33A
    Anil C / Miyakawa N 0 0 0 Gaydarzhi K / Vangelova A 0 3 0
  • Sweden F5, Singles
    Kobelt, Peter 0 2 0 Eriksson, Vincent 0 1 0
  • Sweden F5, Singles
    Windahl, Daniel 0 1 0 Smith, Connor 0 1 0
  • Sweden F5, Singles
    Adaktusson, Jacob 0 0 0 Balaji, N. Sriram 0 1 0
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Stoilkovska, Magdalena 14:00 Djurdjevic, Sara
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Kaminkova, Katerina 0 1 0 Pantuckova, Gabriela 0 2 0
  • Clermont-Ferrand, Doubles W-C2...
    Tanielian C / Yerolymos M 0 2 0 Bacquie A / Georges M 0 0 0
  • Kenitra, Morocco
    Pavlasek, Adam 0 2 0 Ehrat, Sandro 0 3 0
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Beck K / Zelenay I 14:00 Albot R / Fransen S
  • Orleans, France, Doubles
    Beck A / Puetz T 0 2 0 Emmrich M / Kretschmer G 0 3 0
  • Kenitra, Morocco
    Coppejans, Kimmer 0 0 0 Podlipnik-Castillo, Hans 0 1 0
  • Serbia F14, Singles
    Grbic, Filip 0 0 Sabanov, Matej 0 0
  • Turkey F33, Doubles
    Kalovelonis M / Taweel I H 0 3 0 Clayton S / Gabb R 0 0 0
  • Croatia F19, Singles
    Bizjak, Blaz 0 2 0 Rumler, Robert 0 0 0
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Susak, Antonela 14:10 Leweurs, Angela
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Arcangioli, Manon 0 1 0 Zander, Nina 0 0 0
  • Kenitra, Morocco
    Laaksonen, Henri 14:15 Pouille, Lucas
  • Italy F33, Singles
    Ghedin, Nicola 14:15 Roncalli, Simone
  • Portugal F7, Singles
    Durasovic, Viktor 14:15 Halys, Quentin
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Engelmann, Jil Nora 14:15 Sheng, Yuqi
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Basilashvili N / Zekic M 14:20 Cecchinato M / Cipolla F
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Grigoriu P / Paval C 14:20 Jebavy R / Pospisil J
  • Italy F33, Singles
    Maden, Yannick 14:20 Mercuri, Fabio
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-16A
    Chiesa, Deborah 14:20 Inclan Solis, Olaya
  • Italy F33, Singles
    Bonuccelli, Ferdinando 14:25 Carnello, Elliot
  • Kuala Lumpur, Malaysia
    Matosevic, Marinko 14:30 Kyrgios, Nick
  • Algiers, Singles W-C15-ALG-01A
    Boualem, Josephine 14:30 Bonic, Barbara
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Zagorac, Eva 14:30 Kotelesova, Barbara
  • Wuhan, China
    Knapp, Karin 14:35 Kvitova, Petra
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Kucova, Kristina 14:35 Michel, Lara
  • Croatia F19, Singles
    Giner, Marc 14:35 Peters, Flemming
  • Portugal F7, Singles
    Cunha-Silva, Felipe 14:40 Glancy, Daniel
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-16A
    De La Torre-Sanchez R / Gutierrez Carrasco M 14:45 Cavalle-Reimers Y / Schaffner Riera A
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Gasparyan, Margarita 14:50 Siniakova, Katerina
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Grigoriu P / Paval C 14:50 Jebavy R / Pospisil J
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Stojanovic, Nina 14:55 Siegemund, Laura
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Basilashvili N / Zekic M 14:55 Cecchinato M / Cipolla F
  • Wuhan, China, Doubles
    Kalashnikova O / Thorpe L 15:00 Barthel M / Minella M
  • Porto Alegre, Brazil
    King, Darian 15:00 Pereira, Jose
  • Porto Alegre, Brazil
    De Paula, Fabiano 15:00 Becker, Richard
  • Porto Alegre, Brazil
    Michon, Axel 15:00 Russi, Eduardo
  • Porto Alegre, Brazil, Doubles
    Bagnis F / Schwartzman D S 15:00 Kicker N / Turini T
  • Porto Alegre, Brazil, Doubles
    Clezar G / Neis F 15:00 Dutra DA Silva D / Sakamoto P
  • Porto Alegre, Brazil, Doubles
    Becker R / Gaio F 15:00 Lopes T / Severino C
  • Porto Alegre, Brazil, Doubles
    Walendowsky J / Zormann DA Silva M 15:00 Andreozzi G / Duran G
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-16A
    D'Oliveira E / Reddy S S 15:00 Bolsova Zadoinov A / Saez Larra O
  • France F20, Singles
    Blecha, Jan 15:00 Joncour, Ronan
  • France F20, Singles
    Podzus, Martins 15:00 Baumann, Moritz
  • Porto Alegre, Brazil
    Magalhaes Hueb De Menezes, Joao Lucas 15:00 Hocevar, Ricardo
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Zarazua, Renata 15:00 Cai, Xi-Wei
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Flores, Victoria 15:00 Dolehide, Caroline
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Gallovits-Hall, Edina 15:00 Gilchrist, Nadja
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Arconada, Usue Maitane 15:00 Miroshnichenko, Veronica
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Tehrani, Tina 15:00 Pelletier, Jacqueline
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Boulais, Isabelle 15:00 HO, Jessica
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Graham, Alexa 15:00 Guttormsen, Karyn
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Granstrom, Emilia 15:00 Frenkel, Nicole
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Vikhlyantseva, Natalia 15:00 Ouellet-Pizer, Chloe Michele
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Neel, Ingrid 15:00 Brogan, Anna
  • Amelia Island, Singles Qualify...
    Chang, Sophie 15:00 Yang, Amy
  • Orleans, France
    Fischer, Martin 15:10 Lammer, Michael
  • Italy F33, Singles
    Frigerio, Lorenzo 15:10 Wang, Tak Khunn
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Rus, Arantxa 15:10 Herdzelas, Dea
  • Kenitra, Morocco
    Cervantes Huegun, Inigo 15:15 Ouahab, Lamine
  • Serbia F14, Singles
    Cociasu, Andrei 15:15 Vukicevic, Dusan
  • Kenitra, Morocco
    Viola, Matteo 15:20 Machado, Rui
  • Orleans, France, Doubles
    Charroin O / Motti A 15:20 Kuznetsov A / Zverev A
  • Kenitra, Morocco
    Zaitcev, Anton 15:20 Dzumhur, Damir
  • Orleans, France, Doubles
    Charroin O / Motti A 15:20 Kuznetsov A / Zverev A
  • Italy F33, Singles
    Garzelli, Francesco 15:25 Fago, Matteo
  • Croatia F19, Doubles
    Celebic L / Melchiorre D 15:30 Draganja T / Vucic I
  • Portugal F7, Doubles
    Falcao G / Pereira G 15:30 Mazon-Hernandez R / Ribeiro Navarrete S
  • Serbia F14, Singles
    Roganovic, Stefan 15:30 Conkic, Petar
  • Turkey F33, Doubles
    Shofayziyev S / Zhyrmont D 15:30 Jayaprakash M M / Mukund S K
  • Turkey F33, Doubles
    Goldsteiner P / Nakamura R 15:30 Bonzi B / Reboul F
  • Turkey F33, Doubles
    Moritani S / Watanuki K 15:30 Chanakira T / Hernandez Perez O
  • Turkey F33, Doubles
    Vasilyev I / Yamasaki J 15:30 Ciumac A / Plotniy A
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-33A
    Piirtola P / Pimia O 15:30 SUN X L / Yamamoto M
  • Sweden F5, Singles
    Figueroa, Pablo 15:30 Milton, Joshua
  • Sweden F5, Singles
    Mridha, Jonathan 15:30 Renard, Lucas
  • Sweden F5, Singles
    Gustafsson, Edvin 15:30 Barth, Florian
  • Spain F28, Singles
    Zhang, Zhizhen 15:30 Garcia-Roman, Marc
  • Spain F28, Singles
    Werner, Jean-Marc 15:30 Kocyla, Arkadiusz
  • Kenitra, Morocco
    Obry, Julien 15:30 Granollers-Pujol, Gerard
  • Spain F28, Doubles
    Lizariturry J / Roca Batalla O 15:30 Izquierdo Contreras J L / Pedrosa Cuevas C
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Starace P / Ungur A 15:40 Gheorghe L / Sulea T
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Carpen A D / Copil M 15:40 Apostol B I / Patrui A
  • Serbia F14, Singles
    Deari, Shendrit 15:40 Sabanov, Ivan
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-33A
    Kramperova K / Lukacs V 15:40 Distelmans S / Scholsen H
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Bonaventure, Ysaline 15:40 Korpatsch, Tamara
  • Portugal F7, Doubles
    Patael B / Tamir D 15:45 Hernando-Ruano J / Villacorta-Alonso R
  • Italy F33, Singles
    Janvier, Maxime 15:45 Oliveira, Goncalo
  • Spain F28, Doubles
    Mesquida Berg O / Plattes C 15:45 Ojeda Lara R / Perez Sanz D
  • Bol, Singles W-C10-CRO-15A
    Marc, Masa 15:45 Cuk, Pia
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Starace P / Ungur A 15:45 Gheorghe L / Sulea T
  • Sibiu, Romania, Doubles
    Carpen A D / Copil M 15:45 Apostol B I / Patrui A
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Rame A / Remy V 15:50 Lombardo B / Marchetti G
  • Kenitra, Morocco, Doubles
    DI Mauro A / Naso G 16:00 Podlipnik-Castillo H / Travaglia S
  • Kenitra, Morocco, Doubles
    Ehrat S / Laaksonen H 16:00 Menendez-Maceiras A / Middelkoop M
  • Croatia F19, Doubles
    Jedruszczak M / Smola M 16:00 Hauser J / Stosic M
  • Croatia F19, Doubles
    Nekic T / Vidak A 16:00 Biro A / Borsos G
  • Croatia F19, Doubles
    Miocic F / Popko D 16:00 Dmitriev K / Weissborn T-S
  • Bol, Doubles W-C10-CRO-15A
    Faber T / Palcic S 16:00 Alay E / Parshina Y
  • Bol, Doubles W-C10-CRO-15A
    Djurdjevic S / Kadijevic G 16:00 Hofmanova N / Ivanova M
  • Varna, Doubles W-C10-BUL-01A
    Doroshina O / Gjorcheska L 16:00 Ionescu S / Perper A
  • Varna, Doubles W-C10-BUL-01A
    Simion O G / Talaba G 16:00 Adamescu C / Zlatanova V
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Dancetovic, Emilija 16:00 Agarwal, Disha Satish
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Thandi, Karman Kaur 16:00 Ducu, Ioana
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Yokota, Natsumi 16:00 Frapolli, Chiara
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Yushchenko, Valeriya 16:00 Kaufinger, Ina
  • Algiers, Doubles W-C15-ALG-01A
    Amour S / Benhalima S 16:00 Boudjadi H / Boudjadi Y
  • Clermont-Ferrand, Doubles W-C2...
    Arcangioli M / Konjuh A 16:00 Jabeur O / Lim A
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Sarrazin, Laetitia 16:00 Adamovic, Katarina
  • Varna, Doubles W-C10-BUL-01A
    Simion O G / Talaba G 16:00 Ciufrila R / Kulikova Y
  • Portugal F7, Doubles
    Arenas-Gualda I / Pulgar-Garcia, Jai 16:10 Reynolds C / Semedo M
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-16A
    Ferrer-Suarez I / Sakkari M 16:15 Atucha Gomez A / Garcia-Perez G
  • Porto Alegre, Brazil
    Andreozzi, Guido 16:20 Klec, Ivo
  • Porto Alegre, Brazil
    Sikora, Adrian 16:20 Neis, Fabricio
  • Porto Alegre, Brazil
    Bagnis, Facundo 16:20 Zampieri, Caio
  • Podgorica, Singles W-C25-MNE-0...
    Neuwirth, Yvonne 16:25 Mitu, Cristina-Andreea
  • Porto Alegre, Brazil
    Berlocq, Carlos 16:30 Collarini, Andrea
  • Orleans, France, Doubles
    Bemelmans R / Millot V 16:30 Cerretani J / Siljestrom A
  • Madrid, Doubles W-C10-ESP-16A
    Covington D / Versteeg K 16:30 Gonzalez Encinas M H / Perez-Somarriba E
  • France F20, Doubles
    Otte O / Schonenberg T 16:30 Karlovskiy E / Napolitano S
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Norris, Marie 16:30 Flood, Emma
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Bhosale, Rutuja 16:30 Daniell, Andie K.
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Martinich, Ivania 16:30 Alves, Maria Fernanda
  • Kenitra, Morocco, Doubles
    Ehrat S / Laaksonen H 16:30 Menendez-Maceiras A / Middelkoop M
  • Orleans, France, Doubles
    Bemelmans R / Millot V 16:30 Cerretani J / Siljestrom A
  • Kenitra, Morocco, Doubles
    DI Mauro A / Naso G 16:35 Podlipnik-Castillo H / Travaglia S
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Turati A / Turati B 16:40 Hammond M / Smith M
  • Podgorica, Doubles W-C25-MNE-0...
    Haddad Maia B / Papamichail D 16:40 Bojanic T / Knezevic J
  • Serbia F14, Doubles
    Massa A / Micov S 16:45 Grbic F / Vukicevic D
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Hofer V / Pratesi M 16:55 Quattrone C / Touly C
  • Portugal F7, Doubles
    Barbosa R / Completo A 17:00 Durasovic V / Leshem E
  • Pereira, Colombia, Doubles
    Escobar G / Ramirez C 17:00 Demoliner M / Souza J
  • Pereira, Colombia, Doubles
    Barrientos N / Struvay E 17:00 Maytin R / Molteni A
  • Pereira, Colombia, Doubles
    Jarry N / Munoz-De La Nava D 17:00 Buchanan C / Krajicek A
  • Pereira, Colombia, Doubles
    Androic T / Mektic N 17:00 Pella C / Zeballos C
  • Serbia F14, Doubles
    Malyshev G / Waloch M 17:00 Djurdjevic B / Gavrilovic D
  • Madrid, Singles W-C10-ESP-16A
    Canero Perez, Maria Del Rosario 17:00 Paquet, Chloe
  • Sweden F5, Singles
    Corrie, Edward 17:00 Brunstrom, Jesper
  • Sweden F5, Singles
    Zopp, Jurgen 17:00 Arvidsson, Isak
  • Sweden F5, Doubles
    Adaktusson J / Blomgren T 17:00 Moebius P / Noren A
  • Serbia F14, Doubles
    Cociasu A / Dima D 17:10 Katic D / Roganovic S
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Hogenkamp, Richel 17:10 Dolonc, Vesna
  • Portugal F7, Doubles
    Cunha Silva F / Deus N 17:15 Brechemier T / Escoffier A
  • Croatia F19, Doubles
    Salaba L / Satral J 17:15 Milanovic L / Pejic A
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Van Der Meij C / Vogelsang E 17:15 Samsonova L / Sartori G
  • Pereira, Colombia
    Lapentti, Giovanni 17:30 Leite, Wilson
  • Pereira, Colombia
    Londero, Juan Ignacio 17:30 Escobar, Gonzalo
  • Pereira, Colombia
    Estrella Burgos, Victor 17:30 Jarry, Nicolas
  • Pereira, Colombia
    Molteni, Andres 17:30 Galan Riveros, Daniel Elahi
  • Varna, Doubles W-C10-BUL-01A
    Rosca A A / Tatarus G N 17:30 Jetcheva E / Ocheva V
  • Pereira, Colombia
    Lapentti, Giovanni 17:30 Leite, Wilson
  • Amelia Island, Doubles W-C10-U...
    Means E / Means S 17:30 Hollander T / Pereira R
  • Porto Alegre, Brazil
    Zormann DA Silva, Marcelo 17:40 Garin, Christian
  • Portugal F7, Doubles
    Mensurado V / Tavares L 17:40 Domingues J / Gaspar Murta A
  • Porto Alegre, Brazil
    Mina, Gianni 17:40 Lopes, Thiago
  • Orleans, France, Doubles
    Erlich J / Marx P 17:50 Gombos N / Vesely J
  • Porto Alegre, Brazil
    Dutra DA Silva, Daniel 17:50 Clezar, Guilherme
  • Orleans, France, Doubles
    Erlich J / Marx P 17:50 Gombos N / Vesely J
  • Orleans, France
    Mathieu, Paul-Henri 18:00 Pavic, Ante
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Denisenko V / Solovieva A 18:00 Daxhelet C / Frapolli C
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Rohira T / Thandi K K 18:00 Saikai Y / Yokota N
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Njoze M / Vaz Osorio De Souza A C 18:00 Andrady A / Peddi Reddy S V
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Iska A / Iska T 18:00 Agarwal D S / Alfredsson I
  • France F20, Singles
    Nys, Hugo 18:00 Choinski, Jan
  • Clermont-Ferrand, Singles W-C2...
    Feuerstein, Claire 18:00 Armitano, Mathilde
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Mina, Brandy 18:00 Halbauer, Ellie
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Nefedova, Anastasia Evgenyevna 18:00 Uzcategui, Aymet
  • Amelia Island, Singles W-C10-U...
    Yergina, Kateryna 18:00 Valdes, Rianna
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Shapatava, Sofia 18:00 Segarelli, Francesca
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Lewis, Mary 18:00 Wienerova, Lenka
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Leon, Sabastiani 18:00 Pigossi, Laura
  • Serbia F14, Doubles
    Chettar M / Sakharov G 18:30 Milenkovic S / Vukotic D
  • Sweden F5, Doubles
    Samuelsson C / Taylor S 18:30 Dubarenco M / Ivashka I
  • Sweden F5, Doubles
    Bettles A / Kivanda S E 18:30 Balaji N / Rosenholm P
  • Sweden F5, Doubles
    O'Hare D / Salisbury J 18:30 Eriksson V / Tubic I
  • Las Vegas, Singles Qualifying...
    Embree, Lauren 18:30 Bondarenko, Kateryna
  • Las Vegas, Singles Qualifying...
    Crawford, Samantha 18:30 Rampre, Petra
  • Las Vegas, Singles Qualifying...
    Maria, Tatjana 18:30 Burgic, Ema
  • Las Vegas, Singles Qualifying...
    Glatch, Alexa 18:30 Stevenson, Alexandra
  • Pereira, Colombia
    Lama, Gonzalo 18:50 Krajicek, Austin
  • Pereira, Colombia
    Zeballos, Horacio 18:50 Lindell, Christian
  • Pereira, Colombia
    Velotti, Agustin 18:50 Falla, Alejandro
  • Pereira, Colombia
    Varillas Patino-Samudio, Juan Pablo 18:50 Pella, Guido
  • Napa, USA
    Sandgren, Tennys 19:00 Russell, Michael
  • Napa, USA
    Mcgee, James 19:00 Ymer, Elias
  • Napa, USA, Doubles
    Polansky P / Shamasdin A 19:00 Fratangelo B / Giron M
  • Napa, USA, Doubles
    Kudla D / Russell M 19:00 Koolhof W / Ymer E
  • Napa, USA, Doubles
    Cluskey J / Mcgee J 19:00 Kuznetsov A / Langer N
  • Napa, USA, Doubles
    Peralta J / Seeberger M 19:00 Broady L / Thompson J
  • Varna, Doubles W-C10-BUL-01A
    Mendesova P / Rudakova A 19:00 Esen H / Esen L
  • USA F26, Singles
    Baughman, Deiton 19:00 Ore, Junior Alexander
  • USA F26, Singles
    Smith, Logan 19:00 Sarkissian, Alexander
  • USA F26, Singles
    Hach Verdugo, Hans 19:00 Brymer, Gage
  • USA F26, Doubles
    Gomes G / Ramadan N 19:00 Nevolo D / Rivera S
  • Napa, USA
    Dancevic, Frank 19:00 Nguyen, Daniel
  • Napa, USA, Doubles
    Bolt A / Dancevic F 19:00 Bangoura S / Mirzadeh V
  • Orleans, France
    Matsukevitch, Denis 19:20 Brown, Dustin
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Blanco, Sofia 19:30 Profit, Elizabeth Anita Alexandria
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Jegiolka, Justyna 19:30 Kukharchuk, Nika
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Hermoso, Ximena 19:30 Carruthers, Steffi
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Jegiolka, Justyna 19:30 Kukharchuk, Nika
  • Porto Alegre, Brazil
    Kicker, Nicolas 20:00 Schwartzman, Diego Sebastian
  • Pereira, Colombia
    Androic, Toni 20:00 Trungelliti, Marco
  • Pereira, Colombia
    Mektic, Nikola 20:00 Lorenzi, Paolo
  • Pereira, Colombia
    Endara, Ivan 20:00 King, Kevin
  • Pereira, Colombia
    Souza, Joao Olavo 20:00 Hernandez, Jose
  • Amelia Island, Doubles W-C10-U...
    Alves M-F / Wong K 20:00 Flood E / Kharchenko A
  • Amelia Island, Doubles W-C10-U...
    Adamovic K / Flores V 20:00 Kalhorn S / Sadler T
  • Amelia Island, Doubles W-C10-U...
    HO J / Neel I 20:00 Rossi N / Toma V M
  • Amelia Island, Doubles W-C10-U...
    Chang S / Daniell A K 20:00 Kobelt M / Simmons S
  • Las Vegas, Singles W-C50-USA-0...
    Whoriskey, Caitlin 20:00 Chirico, Louisa
  • Las Vegas, Singles W-C50-USA-0...
    Muhammad, Asia 20:00 Cepede Royg, Veronica
  • Las Vegas, Singles W-C50-USA-0...
    Hesse, Amandine 20:00 Brady, Jennifer
  • Las Vegas, Singles W-C50-USA-0...
    Kania, Paula 20:00 Radwanska, Urszula
  • Napa, USA
    Harrison, Ryan 20:20 Donaldson, Jared
  • Napa, USA
    Williams, Rhyne 20:20 Thompson, Jordan
  • Napa, USA
    Smith, John-Patrick 20:20 Lenz, Julian
  • USA F26, Singles
    Fritz, Taylor Harry 20:30 Trombetta, TY
  • USA F26, Singles
    Kozlov, Stefan 20:30 Abid, Mohamed Haythem
  • USA F26, Singles
    Gomez, Lucas 20:30 Manlow, Daniel
  • USA F26, Doubles
    Bakalov B N / Davidson P 20:30 Gard C-I / Nicholas J H
  • Orleans, France
    Guez, David 20:40 Bozoljac, Ilija
  • Porto Alegre, Brazil
    Ghem, Andre 20:45 Arguello, Facundo
  • Porto Alegre, Brazil, Doubles
    Alund M / Zampieri C 21:00 Elias G / Michon A
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Zlochova, Zuzana 21:00 Okuno, Ayaka
  • Porto Alegre, Brazil, Doubles
    Alund M / Zampieri C 21:00 Elias G / Michon A
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Leacock, Yolande 21:00 Sanchez, Ana Sofia
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Pous Tio, Laura 21:00 CE, Gabriela
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Zlochova, Zuzana 21:00 Okuno, Ayaka
  • Pereira, Colombia
    Gonzalez, Alejandro 21:20 Dellien, Hugo
  • Pereira, Colombia, Doubles
    Barrientos N / Struvay E 21:20 Maytin R / Molteni A
  • Pereira, Colombia, Doubles
    Jarry N / Munoz-De La Nava D 21:20 Buchanan C / Krajicek A
  • Las Vegas, Singles W-C50-USA-0...
    Gonzalez, Montserrat 21:30 Dabrowski, Gabriela
  • Las Vegas, Singles W-C50-USA-0...
    Larcher De Brito, Michelle 21:30 Moore, Tara
  • Las Vegas, Doubles W-C50-USA-0...
    Bondarenko K / Jaksic J 21:30 Broady N / Falconi I
  • Las Vegas, Doubles W-C50-USA-0...
    Kolar N / Smitkova T 21:30 Maria T / Oudin M
  • Napa, USA
    Novikov, Dennis 22:00 Seeberger, Matt
  • USA F26, Doubles
    Jones G / Ouellette G 22:00 Butts S / Wood W
  • Napa, USA
    Querrey, Sam 22:00 Nielsen, Frederik
  • Napa, USA
    Langer, Nils 22:00 Smyczek, Tim
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Rosca, Ioana Loredana 22:30 Rodriguez, Victoria
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Januskova, Petra 22:30 Rizzolo, Kayla
  • Juarez, Singles W-C25-MEX-02A
    Neffa De Los Rios, Ana Paula 22:30 Betancourt, Carolina
  • USA F26, Doubles
    Gosea F F / Hach Verdugo H 23:00 Chang A / Chang A
  • USA F26, Doubles
    Hovhannisyan M / Sarkissian A 23:00 Baughman D / Digiulio J
  • Las Vegas, Doubles W-C50-USA-0...
    Chirico L / Marand S 23:00 Hrdinova E / Tatishvili A
  • Las Vegas, Doubles W-C50-USA-0...
    Brengle M / Shamayko M 23:00 Cepede Royg V / Irigoyen M
  • Napa, USA
    Bolt, Alex 23:20 Polansky, Peter
  • Napa, USA
    Baghdatis, Marcos 23:20 Giron, Marcos
  • Napa, USA
    Reid, Matt 23:20 Millman, John
  • USA F26, Doubles
    Ball C / Ore J A 23:30 Aaron T / Battistone B

NEMA LEBA OD ĆUTANJA

Sport

Autor:

Usvajanje novog zakona o sportu je na klimavim nogama ako je suditi prema reakciji ljudi iz Olimpijskog komiteta Srbije. Pravni stručnjaci iz naše olimpijske kuće

Usvajanje novog zakona o sportu je na klimavim nogama ako je suditi prema reakciji ljudi iz Olimpijskog komiteta Srbije. Pravni stručnjaci iz naše olimpijske kuće odlučili su da izađu u javnost sa konkretnim zamerkama na nacrt novog zakona. Potpredsednik OKS Žarko Paspalj u razgovoru za Kurir kaže da se nada brojnim reakcijama onih koji imaju zamerke na novi zakon o sportu i da će većina progovoriti o problemima koje su otkrili.
- Od ćutanja i tihog negodovanja hleba nema. Nadam se da će ovo pokrenuti i ostale da progovore. Mi tražimo svoje mesto jer, ako smo spremni na punu odgovornost za svoje sportiste i rezultate, onda nećemo dozvoliti da nas neko ucenjuje - kaže Paspalj, a zatim prepušta stručnjacima pravnicima OKS da iznesu konkretne zamerke na nacrt novog zakona o sportu.
Prema njima, konkretni nedostaci ovog nacrta zakona su nepoštovanje autonomije sporta (nedostatak u političkoj, pravnoj, finansijskoj, programskoj i autonomiji samovrednovanja i organizovanja), neuvažavanje Strategije razvoja sporta u Republici Srbiji za period 2009-2013, odstupanje od primera dobre prakse u organizovanju i upravljanju sistemom sporta u Srbiji i neuvažavanje zaključaka zajedničke sednice činilaca sistema sporta Srbije iz jula 2006, akata Saveta Evrope i drugih međunarodnih akata. Primedbe iz 2007. nisu ispoštovane ni u nacrtu dostavljenom na javnu raspravu 2009.
Zamerki ima i na navode ministarke Snežane Samardžić-Marković da je Savet Evrope informisan o opredeljenjima u pisanju zakona. OKS u ovoj izjavi vidi "dobro zapakovanu igru reči".
- Opredeljenja su jedno, a rešenja koja sadrži nacrt drugo. Uvek postoji mogućnost monitoringa evropskih institucija, ali smatramo da u srpskom sportu ima snage i znanja da sami možemo doći do rešenja koje će doneti dobro srpskom sportu i građanima Srbije u ovom momentu, bez pomoći međunarodnih institucija. Naravno, ono što našim predlozima želimo da izbegnemo jesu reakcije međunarodnih sportskih organizacija na mešanje države u organizaciju i funkcionisanje sporta, kao što je to danas slučaj sa Albanijom. Treba napomenuti da Ministarstvo ni u jednom sistemu nije deo sistema sporta, jer ga neke države i nemaju.[ antrfile ]   
Iskasapljen budžet

Žarko Paspalj, kao pojedinac i istaknuti sportista, a ne kao funkcioner OKS, ističe da mu postupci Ministarstva omladine i sporta (MOS) ne mirišu na dobro. Velike muke našu olimpijsku kuću zadesile su i sa budžetom.
- Pod okriljem globalne ekonomske krize ostajemo bez budžeta! Prethodno predsedništvo je tražilo kao projektovanu sumu 160 miliona dinara, što je u tom trenutku bilo dva miliona evra. Taj novac bi bio utrošen na programe olimpijskih priprema za finaliste OI iz Pekinga, za najtalentovanije juniore Srbije, kao i pripreme i učešće sportista na Mediteranskim igrama i na zimskom i letnjem EYOF-u. U međuvremenu je MOS odlučio da nam je dosta 80 miliona dinara, uplaćeno je 40, a sada čujemo da će nam skresati budžet za dodatnih 17 miliona. Mislim da je u pitanju zla namera. To nije dobar pravac za obavljanje stvari bez nekriterijumskog krojenja budžeta po slobodnom nahođenju - kaže Paspalj.

Ne mogu da vladaju sportom


Pravni tim OKS pojašnjava da bi Ministarstvo omladine i sporta (MOS) novim zakonom postalo vodeća sportska organizacija u Srbiji, što je mimo svih principa organizacije sistema sporta jedne zemlje.
- Vrlo važno je razumeti da je MOS vladino telo odgovorno u kreiranju okruženja za razvoj sporta u državi, a po nacrtu novog zakona predviđeno je da MOS upravo preuzme ulogu najviše sportske organizacije. Ovim rešenjem se urušava princip organizovanja nevladinog sektora, koji po tome ima podređenu funkciju i upravo tu se u potpunosti gubi princip autonomije sporta za koji se zalaže OKS. Svi sistemi imaju krovnu organizaciju u sportu pa mora i Srbija, ali se takođe mora znati da to nikako ne može da bude vladina organizacija. Nameće se logično pitanje da li Ministarstvo sporta misli da je ono to koje će voditi srpske sportiste na OI u London 2012 i ostala međunarodna takmičenja - kažu pravnici OKS.
Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (0)

Pošaljite komentar 
Trenutno nema komentara, budite prvi!

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Pokušavamo da ozdravimo našu privredu, da napravimo zdravo telo koje će koristiti budućim generacijama Goran Knežević

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!