NEMAC U ISTORIJI SP: Klose izjednačio Ronaldov rekord po broju datih golova

Doneo bod "pancerima"

Brazil 2014 -
Klose je na meču 2. kola grupe G na SP protiv Gane (2:2) svom timu u 71. minutu doneo izjednačenje i ujedno izjednačio rekord Ronalda. On je samo dva minuta ranije ušao u igru umesto Gecea

FORTALEZI - Napadač nemačke fudbalske reprezentacije Miroslav Klose golom na meču sa Ganom izjednačio je rekord Brazilca Ronalda, koji je do večeras bio najbolji strelac u istoriji svetskih prvenstva.Ronaldo je u istoriji Mundijala postigao 15 golova, a Klose (36) se do večeras upisao 14 u strelce na SP.Međutim, Klose je na meču 2. kola grupe G na SP protiv Gane (2:2) svom timu u 71. minutu doneo izjednačenje i ujedno izjednačio rekord Ronalda. On je samo dva minuta ranije ušao u igru umesto Gecea.Klose je ovim golom postao tek treći igrač u istoriji koji je bio strelac na četiri različita Mundijala. Pre njega, to je uspelo samo Peleu i Uve Zeleru.Najbolji strelci Mundijala:Ronaldo (Brazil) - 19 utakmica, 15 golova Miroslav Klose (Nemačka) - 20 utakmica, 15 golova Gerd Miler (Nemačka) - 13 utakmica, 14 golovaŽist Fonten (Francuska) - 6 utakmica, 13 golovaPele (Brazil) - 14 utakmica, 12 golova....