NEZAPAMĆENO: Sudija udario golmana u Kragujevcu i završio u pritvoru

Skandal u Kragujevcu

Meč finala futsal lige između Ekonomca i Marba je prekinut

Nezapamćeno!

Revanš utakmica finala plej-olfa u fustalu između Ekonomca i Marba, ostaće upamćena po do sada neviđenom skanadalu u kom je glavni junak bio sudija. Arbitar Saša Stefanović udario je golmana domaćih Mikija Aksentijevića, a onda je neko od fudbalera Kragujevčana odguruo arbitra ... Susret je prekinut dva minuta pre kraja prvog poluvremena, pri rezultatu 2:2! Prvi meč je takođe završen rezultatom 2:2.Policijska uprava u Kragujevcu potvrdila je da je odredila meru zadržavanja u trajanju do 48 sati Saši Stefanoviću (43) zbog sumnje da je izvršio krivično delo nasilničkog ponašanja na sportskim priredbama.Kako je navedeno u saopštenju, "postoji osnovana sumnja da je Stefanović, pri kraju prvog poluvremena, dok je igra bila u prekidu, prišao golmanu "Ekonomca" Miodragu Aksentijeviću i zadao mu udarac glavom u predelu lica".U Kliničkom centru je konstatovano da je Aksentijević zadobio lake telesne povrede, a u saopštenju se navodi i da će Stefanović, po isteku mere zadržavanja, uz krivičnu prijavu, biti sproveden istražnom sudiji Osnovnog suda u Kragujevcu.Policija je saopštila da će prekršajnu prijavu podneti protiv B.S.(29) iz Beograda, zbog narušavanja javnog reda i mira, zato što je juče, po izlasku iz sprotske hale "Jezero" u Kragujevcu, gde je igrana finalna utakmica između "Ekonomca" i "Marbo Intermeca" vređao sudije te utakmice i upućivao im pretnje.