NOVA MEDALJA: Stjepanović treći na kontinentu

Evropsko prvenstvo u plivanju u malim bazenima

Ostali sportovi -
Srpski plivač osvojio je bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom u danskom Herningu

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je bronzanu medalju na 400 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazienima u danskom Herningu. Stjepanović je trku završio za tri minuta i 40,91 sekundu.

Zlatnu medalju osvojio je Rus Nikita Lobincev, a srebrnu Italijan Andrea Dariđo.Čaba Silađi nije uspeo u četvrtakda se plasira u finale trke na 100 metara prsnim stilom. Silađi je u polufinalnoj grupi zauzeo sedmo mesto sa vremenom 58,77 sekundi, što nije bilo dovoljno za finale.

Finale nije izborio ni Ivan Lenđer u trci na 100 metara leptir. On je polufinalne završio šesti u grupi sa vremenom 51,31.