OČEKIVANO: Radnički sa Zvezdom u polufinalu ABA lige!

Zakazali novi duel

Košarka -
Radnički je pobedio Zvezdu s 80:75, ali će ova dva kluba igrati u polufinalu ABA lige

KRAGUJEVAC - Košarkaši Radničkog pobedili su u Kragujevcu Crvenu zvezdu rezultatom 80:75 (24:17, 19:16, 12:20, 25:22) u meču poslednjeg, 26. kola regionalne ABA lige.

Radnički je ovom pobedom osvojio treće mesto na tabeli ABA lige i u polufinalu regionalnog takmičenja igraće protiv Crvene zvezde, dok će se u drugom polufinalu sastati Igokea i Partizan.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Teriko Vajt sa 14 poena, dok je Stefan Birčević ubacio 13. U domaćem timu nije igrao najbolji košarkaš Aleksandar Ćapin.Crveno-beli su nastupili bez Igora Rakočevića i Vuka Radivojevića. Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Marko Simonović sa 20 poena, dok je Boris Savović ubacio 19.

Rezultati, 26. kolosubotaCibona - Igokea 78:87Radnički - C. zvezda 80:75Partizan - Solnok 83:69Budućnost - Olimpija 79:75Široki - Cedevita 75:77Krka - MZT Skoplje 68:80nedelja, Zadar - Split 17,00Tabela: Igokea 20/6, C. zvezda 18/8, Radnički 17/9, Partizan 16/10, Budućnost 16/10, Cedevita 15/11, MZT 14/12, Olimpija 13/13, Cibona 9/17, Široki 9/17, Krka 9/17, Solnok 9/17, Zadar 8/17, Split 8/17.

TOK UTAKMICE

Radnički je u neizvesnoj završnici došao do zaslužene pobede 80:75.

Radnički je dva minuta pre kraja poveo 70:67. Međutim, Zvezda ponovo stiže do izjednačenja, Marković vraća trojku za 75:72.

Zvezda je četiri minuta pre kraja povela s 65:61. Radnički je tri minuta pre kraja izjednačio na 67:67. Trener Zvezde Vlada Vukoičić traži tajm-aut.

Crveno-beli šest minuta pre kraja trojkom Simonovića poveli s 62:59. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu.

Zvezda je početkom poslednje četvrtine izjednačila na 55:55. Igra se koš za koš.

IV četvrtina

Radnički je u 28. minutu poveo 53:45. Zvezda je u finišu treće četvrtine smanjila na 55:53.

Bez poena u prvom minutu treće četvrtine. Radnički bez poena u prva dva minuta, a Zvezda serijom od 4:0 smanjuje na 43:37. Radnički održava prednost, a 25. minutu Kragujevčani vode 49:42.III četvrtinaRadnički u finišu prvog poluvremena vodi s 43:33. Oba tima nisu iskoristila po jedan napad, a Kragujevčani prvih 20 minuta rešavaju s 43:33.

Mijatović je trojkom na dva i po minuta pre kraja druge četvrtine doneo prednost Radničkom na 36:29.

Radnički je sigurnije ušao u drugu četvrtinu, ali je Zvezda u 13. minutu smanjila na minus tri (27:24). Domaći su se posle tajm-aut vratili na svoj način igre, a u 15. minutu poveli su s 30:25.II četvrtina

Radnički je bolje ušao u meč i već u četvrtom minutu poveo s devet poena prednosti (13:4). Radnički je održavao prednost, ali je Zvezda serijom od 7:0 uspela da se vrati u meč. Međutim, Muta Nikolić je zatražio tajm aut, a Radnički je prvih 10 minuta rešio u svoju korist s 24:17.I četvrtina