ORLIĆI ZA TITULU: Mitrović sa penala odveo Srbiju u finale!

Veliki uspeh na EP

Orlići obezbedili istorijski uspeh plasmanom u finale EP u Litvaniji
1 / 6

ALUTUS - Omladinska reprezentacija Srbije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Litvaniji za igrače do 19 godina.Srbija je posle boljeg izvođenja penala savladala selekciju Portugala ukupnim rezultatom 5:4. Meč je u regularnom delu i posle produžetaka završen bez pobednika, 2:2.Golove za Srbiju postigli su Đurđević u šestom i Gaćinović u 85. Za selekciju Portugala pogotke su dali Bernardo Silva i Guedeš u 79. minutu.Pogotke sa bele tačke za Srbiju su dali Milinković-Savić, Gaćinović i Mitrović. Pavlovski je pogodio stativu, dok je Varela zaustavio udarac Melega.Golman Srbije Rajković odbranio je penale Guedeša i Teikseire, dok je Rafael šutirao visoko preko gola. Sa bele tačke bili su precizni Horta i Ie.Omladinci Srbije igraće u finalu u četvrtak 1. avgusta sa Francuskom koja je posle produžetka dobila Španiju sa 2:1.

Srbija je u finalu EP

5:4 - Mitrović je precizan sa 11 metara. 4:4 - Rajković je odbranio udarac Teikseire4:4 - Gaćinović pogađa sa 11 metara3:4 - Rafael je šutirao visoko preko gola3:4 - Varela je zaustavio udarac Melega3:4 - Rajković brani udarac Guedeša3:4 - Milinković-Savić je precizan sa 11 metara2:4 - Horta je postigao novi gol za Portugal2:3 - Pavlovski je pogodio stativu2:3 - Ie je precizan sa bele tačkePenali:120. minut - Kraj drugog produžetka. Penali će odlučiti finalistu EP.111. minut - Bez konkretnih šansi na obe strane.106. minut - Počeo je drugi produžetak105. minut - Kraj prvog produžetka104. minut - Velika prilika za Portugal, ali je Kosta šutirao tik pored gola našeg tima100. minut - Portugal ima loptu više u svom posedu, ali bez pravih prilika za gol u prvom produžetku. Igra se odvija uglavnom na sredini terena.91. minut - Počeo je prvi produžetak.I produžetak90. minut - Utakmica je produžena za 4. minuta. Kraj regularnog dela meča. Biće igrani produžeci.

GOLLL!! 2:1 za Portugal.
55. minut - Gol!!!! 1:1.
GOLLLL!!!! Srbija vodi 1:0. Strelac je bio Đurđević