• Slovak Republic F2, Singles
    Maiga, Riccardo 1 6 2 5 1 1 Pazicky, Michal 2 3 6 7 2 2
  • Oberstaufen, Germany
    Fucsovics, Marton 1 6 6 6 1 1 Berrer, Michael 2 3 7 7 2 2
  • Maaseik, Singles W-C10-BEL-03A
    Schuurs, Demi 1 6 6 4 1 1 Van De Velde, Bernice 2 7 1 6 2 2
  • Bad Waltersdorf, Doubles W-C10...
    Konig P / Rebersak P 2 6 7 14 2 2 Hrabalova K / Janatova T 1 7 5 12 1 1
  • Tampere, Singles W-C10-FIN-01A
    Kairi, Angeliki 1 0 6 4 1 1 Cedermark, Beatrice 2 6 1 6 2 2
  • Gstaad, Switzerland
    Youzhny, Mikhail 1 6 1 4 1 1 Haase, Robin 2 3 6 6 2 2
  • Palic, Singles W-C10-SRB-04A
    Bonic, Barbara 1 4 6 1 Bara, Irina Maria 1 6 1 1
  • Nan Chang, China, Doubles
    Adamczak M / Zheng S 14:00 Kumkhum L / Tanasugarn T
  • Sobota / Rokietnica, Singles W...
    Mitu, Cristina-Andreea 1 3 6 1 1 Karatantcheva, Sesil 1 6 2 4 1
  • Horb, Singles W-C10-GER-04A
    Melander, Hilda 1 6 2 1 1 Maleckova, Jesika 1 1 6 5 1
  • Nan Chang, China
    Zhang, Ling 0 1 5 0 Liu, Fangzhou 1 6 4 1
  • Tampere, Finland
    Lapentti, Giovanni 1 6 4 1 Lokoli, Laurent 0 4 0 0
  • Tampere, Finland
    Ymer, Elias 0 2 1 0 0 Goffin, David 2 6 6 2 2
  • Ireland F1, Singles
    Jankovits, Yannick 0 2 1 0 0 Corrie, Edward 2 6 6 2 2
  • Baku, Azerbaijan
    Mladenovic, Kristina 0 3 0 Schiavone, Francesca 1 6 1
  • Estonia F2, Doubles
    Kerner M / Whittington A 1 6 4 1 Ivanov V / Sabanin Y 0 3 1 0
  • Belgium F8, Singles
    Cagnina, Julien 0 5 0 Geens, Clement 0 4 0
  • Germany F9, Singles
    Reuter, Yannik 0 2 1 0 Netuschil, Marvin 1 6 1 1
  • Denmark F1, Doubles
    Lindell C / Olin R 0 1 0 0 0 Donati M / Vagnozzi S 2 6 6 2 2
  • Serbia F6, Doubles
    Sabanov I / Sabanov M 0 6 0 Godry L / Nagy P 0 5 0
  • Serbia F6, Doubles
    Celebic L / Melchiorre D 15:00 Jandric D / Rakic S
  • Argentina F11, Singles
    Lipovsek Puches, Tomas 0 3 0 Torre, Eduardo Agustin 0 3 0
  • Argentina F11, Singles
    Arus, Rodrigo 0 2 0 Florez, Valentin 1 6 1
  • Argentina F11, Singles
    Mantilla, Felipe 1 6 1 Pini, Sebastian Exequiel 0 1 0
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Machado R / Tosic G 0 4 0 Kapas A / Koniusz B 0 5 0
  • Tampere, Singles W-C10-FIN-01A
    Laine, Emma 0 3 0 Nancarrow, Alexandra 0 3 0
  • Spain F19, Singles
    Cachin, Pedro 0 4 0 Giraudeau, Thomas 0 1 0
  • Argentina F11, Singles
    Sanchez, Rodrigo 0 4 0 Zukas, Matias 0 1 0
  • Les Contamines-Montjoie, Singl...
    Dunne, Katy 0 0 0 Bolsova Zadoinov, Aliona 0 3 0
  • France F16, Singles
    Couacaud, Enzo 0 3 0 Hamou, Maxime 0 1 0
  • Oberstaufen, Germany
    Bolelli, Simone 15:45 Hajek, Jan
  • Palic, Doubles W-C10-SRB-04A
    Gjorcheska L / Ianchuk E 15:45 Bara I M / Hristea C-E
  • Gstaad, Switzerland
    Andujar, Pablo 15:50 Granollers, Marcel
  • Tampere, Singles W-C10-FIN-01A
    Chiesa, Deborah 15:50 Pivovarova, Anastasia
  • Horb, Singles W-C10-GER-04A
    Stefkova, Barbora 15:50 Daniels, Carolin
  • Maaseik, Singles W-C10-BEL-03A
    Costa Melgar, Cecilia 15:50 Lemoine, Quirine
  • Sobota / Rokietnica, Singles W...
    Zanevska, Maryna 15:50 Voracova, Renata
  • Atlanta, USA, Doubles
    King K / Venus M 16:00 Ginepri R / Harrison R
  • Tampere, Finland
    Nieminen, Jarkko 16:00 Dutra Silva, Rogerio
  • Campos Do Jordao, Singles W-C1...
    CE, Gabriela 16:00 Kurata, Nathaly
  • Campos Do Jordao, Singles W-C1...
    Koch-Benvenuto, Andrea 16:00 Perez Rojas, Guadalupe
  • Campos Do Jordao, Singles W-C1...
    Piai, Eduarda 16:00 Rossi, Nathalia
  • Campos Do Jordao, Singles W-C1...
    Gomide, Julia Mansano 16:00 Sanchez, Ana Sofia
  • Romania F9, Doubles
    Cornea V V / Luncanu P-A 16:00 Grigoriu P / Paval C
  • Viserba, Doubles W-C10-ITA-14A
    Huber L M / Siedliska N 16:00 Brescia G / Ferrando C
  • Italy F24, Singles
    De Greef, Arthur 16:00 Giorgini, Daniele
  • Tampere, Finland
    Krstin, Pedja 16:05 Ramirez Hidalgo, Ruben
  • Gstaad, Switzerland, Doubles
    Begemann A / Haase R 16:15 Marx P / Rola B
  • Serbia F6, Singles
    Jankovic, Miki 16:30 Janvier, Maxime
  • Tampere, Doubles W-C10-FIN-01A
    Laine E / Pivovarova A 16:30 Silich A / Vasilyeva L
  • Belgium F8, Singles
    Middelkoop, Matwe 16:30 Rochus, Olivier
  • Ireland F1, Singles
    Barry, Sam 16:30 Milton, Joshua
  • USA F21, Singles
    Papa, Spencer 16:30 Schneider, Ronnie
  • USA F21, Singles
    Dadamo, Jeff 16:30 Bambridge, Luke
  • Argentina F11, Doubles
    Mantilla F / Sanchez R 16:30 Lipovsek Puches T / Torre E A
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Koolhof W / Motti A 16:40 Bader S / Mirzadeh V
  • Argentina F11, Doubles
    Florez V / Portmann L 16:40 Cuevas M / Senattore Baumbach R
  • Oberstaufen, Germany
    Marcora, Roberto 16:55 Gojowczyk, Peter
  • Slovak Republic F2, Doubles
    Bettles A / Carpenter J 16:55 Kosec I / Semjan M
  • Umag, Croatia
    Gabashvili, Teimuraz 17:00 Cuevas, Pablo
  • Spain F19, Singles
    Gutierrez-Ferrol, Sergio 17:00 Vega Hernandez, David
  • Tampere, Doubles W-C10-FIN-01A
    Nancarrow A / Sakkari M 17:20 Czarnik P / Lysakova A
  • Tampere, Finland, Doubles
    Huta Galung J / Siljestrom A 17:20 Ymer E / Zaitcev A
  • Maaseik, Doubles W-C10-BEL-03A
    Van De Velde B / Versteeg K 17:20 Distelmans S / Kempen M
  • Umag, Croatia
    Rosol, Lukas 17:30 Cilic, Marin
  • Horb, Singles W-C10-GER-04A
    Haddad Maia, Beatriz 17:30 Krejsova, Petra
  • France F16, Singles
    Doumbia, Sadio 17:30 Marie, Jules
  • Austin, Singles W-C10-USA-08A
    Cercone, Alexandra 17:30 Chen, Kelly
  • Austin, Singles W-C10-USA-08A
    Weatherholt, Mary 17:30 Guarachi, Alexa
  • Gstaad, Switzerland
    Troicki, Viktor 17:30 Verdasco, Fernando
  • Atlanta, USA, Doubles
    Guccione C / Smith J P 18:00 Barrientos N / Estrella Burgos V
  • Lexington, USA
    Duckworth, James 18:00 Buchanan, Chase
  • Belgium F8, Doubles
    Karlovskiy E / Schonenberg T 18:00 Cagnina J / Gille S
  • Lexington, Singles W-C50-USA-0...
    Oprandi, Romina 18:00 Brengle, Madison
  • USA F21, Singles
    Frank, Mitchell 18:00 Ghasya, Fares
  • USA F21, Singles
    Nguyen, Daniel 18:00 Martin, Toby
  • Italy F24, Singles
    Kubler, Jason 18:00 Napolitano, Stefano
  • Lexington, Doubles W-C50-USA-0...
    Loeb J / Weinhold A 18:00 Aoyama S / Wong K
  • Oberstaufen, Germany, Doubles
    Fischer M / Liniger J 18:15 Albot R / Kowalczyk M
  • Umag, Croatia
    Carreno-Busta, Pablo 18:20 Robredo, Tommy
  • Valladolid, Singles W-C10-ESP-...
    Ponchet, Jessika 18:30 Perez-Somarriba, Estela
  • Valladolid, Singles W-C10-ESP-...
    Foster, Manisha 18:30 Pous Tio, Laura
  • Spain F19, Singles
    Banes, Maverick 18:30 Martos Gornes, Sergio
  • Viserba, Singles W-C10-ITA-14A
    Remondina, Anna-Giulia 18:30 Sugnaux, Tess
  • Sobota / Rokietnica, Singles W...
    Michel, Lara 19:00 Kucova, Kristina
  • Horb, Doubles W-C10-GER-04A
    Scheffbuch J / Sumova D 19:00 Melander H / Stefkova B
  • Campos Do Jordao, Doubles W-C1...
    Kurata N / Tomita G 19:00 Alves C M R / Gamarra Martins I
  • Ireland F1, Doubles
    Corrie E / Nielsen F 19:00 Bothwell P / O'Hare D
  • Austin, Singles W-C10-USA-08A
    Arconada, Usue Maitane 19:00 Lykina, Ksenia
  • Austin, Singles W-C10-USA-08A
    Baric, Nives 19:00 Higuchi, Yuka
  • Atlanta, USA, Doubles
    Johnson S / Querrey S 19:20 Gonzalez S / Lipsky S
  • Lexington, USA
    Mcgee, James 19:20 Odesnik, Wayne
  • USA F21, Doubles
    Bambridge L / Broady L 19:30 Clark B D / Schneider R
  • Lexington, Singles W-C50-USA-0...
    Gajdosova, Jarmila 19:30 Gibbs, Nicole
  • Lexington, Doubles W-C50-USA-0...
    AHN K / Christian K 19:30 RAE J / Smith A
  • Umag, Croatia, Doubles
    Knowle J / Marach O 19:40 Cermak F / Rosol L
  • Umag, Croatia
    Fognini, Fabio 20:00 Coric, Borna
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Njuki, Brenda 20:00 Hanatani, Nagi
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Shaulskaya, Anastasia 20:00 Payet, Pauline
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Konotoptseva, Danielle 20:00 Cavaday, Naomi
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Hattingh, Ilze 20:00 Strakhova, Valeriya
  • Austin, Doubles W-C10-USA-08A
    Alda R / Contreras Gomez F 20:30 Harrison C / Weatherholt M
  • Austin, Doubles W-C10-USA-08A
    Cercone A / Guarachi A 20:30 Collie N / Kopinski M
  • Lexington, USA
    Millot, Vincent 20:40 Ward, James
  • Lexington, Singles W-C50-USA-0...
    Hibino, Nao 21:00 Falconi, Irina
  • Viserba, Singles W-C10-ITA-14A
    Schaefer, Anne 21:00 Paolini, Jasmine
  • Italy F24, Doubles
    Borgo F / Bortolotti M 21:00 Frigerio L / Trevisan M
  • Umag, Croatia, Doubles
    Lajovic D / Skugor F 21:20 Cuevas P / Zeballos H
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Cristian J A / Shaulskaya A 21:30 Hattingh I / Le Roux M
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Bruzzone G / Totka N 21:30 Mikheeva A / Prenkovic L
  • Lexington, USA, Doubles
    Jenkins J / Singh S 22:00 Buchanan C / Mcgee J
  • Atlanta, USA
    Isner, John 22:00 Matosevic, Marinko

Nema granica

Pistorijus sa protezama stigao u polufinale

Ostali sportovi

Iako od prve godine hoda pomoću proteza atletičar iz Južne Afrike posle medalja na Paraolimpijskim igrama, čuda pravi i na Olimpijskim igrama u Londonu

atletika, oskar pistorijus, olimpijske igre 2012

Oskar Pistorijus se plasirao u polufinale Olimpijskih igara u atletskoj trci na 400 metara. To možda i ne bi bilo čudno da se ne radi o Južnoafrikancu koji je i pre prvog rođendana ostao bez obe noge.

Iako su mu još pre prvog rođrndana odsečene obe noge do ispod kolena, zbog čega se danas kreće pomoću proteza Oskar je probao mnogo sportova, a potom se posle ragbija, fudbala, vaterpola, oprobao u atletici.  Trčanje je isprva bila njegova rehabilitacija. U nju je zatim ugradio svu svoju veru.

Kao 18-godišnjak stigao je u paraolimpijsku reprezentaciju Južne Afrike. Na Paraolimpijskim igrama u Atini, u kvalifikacijama na 200 metara - pao je. Usred trke. Ali je ustao, kao što je ustajao od kad zna za sebe zbog pada koji mu se desio u 11. mesecu života, i nastavio trku. Prošao dalje. Stigao u finale, i uzeo zlato.

Oskar Pistorijus je četiri godine kasnije, na Paraolimpijskim igrama u Pekingu zlato osvojio na 100, 200 i 400 metara. Ove subote, 4. avgusta, postao je prvi atletičar koji je objedinio nastupe na Paraolimpijskim i Olimpijskim igrama.  U kvalifikacijama na 400 metara, njegove proteze nosile su ga do cilja za 45,44 sekunde. Sasvim dovoljno za drugo mesto u trci. A za trojicu je bilo mesta u polufinalu.

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (6)

Pošaljite komentar 

Popularni komentari

  • abc

    abc

    ti si bre genije,da ima na olimpijadi medalja za gluposti,ti bi osvojio zlato...

    11 Odgovori 
  • Del Boj

    Del Boj

    Pricalo se o protezama da moze da mu da dodatno ubrzanje nego obicne noge, e sad koliko je to istina ne znam, ali svaka mu cast!

    10 Odgovori 
  • MAKSIMILIJAN

    MAKSIMILIJAN

    OVI LJUDI MI DAJU SNAGU I VOLJU!!!!

    5 Odgovori 

Poslednji komentar

  • Zivojin

    Zivojin

    Neregularno je, ima veliku prednost. Da ga vidimo bez proteze kako bi jeo, a ne trcao.

    -10 Odgovori 

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Odnosi Srbije i Kine su na najvišem nivou u proteklih nekoliko decenija i kontinuirano se unapređuju Ivica Dačić

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!
Na vrh