• Saint-Denis, Reunion Island, F...
    Ward, James 10:00 Krajicek, Austin
  • Benicarlo, Singles W-C10-ESP-1...
    Ozga, Justine 0 4 0 Nancarrow, Alexandra 0 4 0
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C25...
    Lukic, Vojislava 1 7 3 3 1 1 Panova, Alexandra 2 6 6 6 2 2
  • Norway F1, Singles
    Lootsma, Niels 2 5 6 7 2 2 Rosenholm, Patrik 1 7 4 6 1 1
  • Norway F1, Singles
    Eriksson, Markus 1 6 3 3 1 1 De Loore, Joris 2 4 6 6 2 2
  • Greece F10, Doubles
    Filipenko V / Jotovski T 12:00 Brinkman N / Tanuma R
  • Greece F10, Doubles
    Giotopoulos G / Stergiou I 12:00 Mikos K / Tsitsipas S
  • Greece F10, Doubles
    Botzer B T / Sofaer D 12:00 Brtnicky F / Filipsky J
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Braun J / Kaercher C 12:00 Nash S / Nilsson A-C
  • Ningbo, China
    Duan, Ying-Ying 1 5 6 1 1 Kulichkova, Elizaveta 1 7 3 2 1
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Caregaro, Martina 1 7 4 1 Bilardo, Federica 0 5 1 0
  • Paris, France, Doubles
    Cuevas P / Giraldo S 2 6 7 2 2 Peya A / Soares B 0 4 6 0 0
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Lazareva, Margarita 1 7 1 1 Ortevall, Sandra 0 5 3 0
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Ostlund, Fanny 0 3 6 0 0 Lister, Cornelia 2 6 7 2 2
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Guisard, Estelle 2 6 6 2 2 Versteeg, Kelly 0 3 4 0 0
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Njuki, Brenda 2 6 6 2 2 Rinaldo Persson, Kajsa 0 3 2 0 0
  • Portugal F12, Singles
    Griekspoor, Tallon 1 6 6 1 Janvier, Maxime 0 4 5 0
  • Istanbul, Singles W-C25-TUR-01...
    Fett, Jana 0 6 5 0 Soylu, Ipek 1 7 2 1
  • Great Britain F18, Singles
    Gabb, Richard 0 1 3 0 0 Authom, Maxime 2 6 6 2 2
  • Turkey F38, Doubles
    Jankovits Y / Kanar J 1 7 3 1 Dmitriev K / Mugevicius L 1 6 6 1
  • Turkey F38, Doubles
    Gooch D / Silverman C 0 3 1 0 0 Semrajc J / Weissborn T-S 2 6 6 2 2
  • Loughborough, Singles W-C10-GB...
    Vajdova, Natalia 1 7 0 1 Dart, Harriet 0 6 1 0
  • Paris, France
    Anderson, Kevin 0 6 1 0 Wawrinka, Stanislas 1 7 1 1
  • Loughborough, Singles W-C10-GB...
    Asghar, Jasmine Amber 0 5 2 0 Bowtell, Amy 1 7 5 1
  • Estonia F3, Singles
    Zaitcev, Anton 1 6 3 1 Karlovskiy, Evgeny 0 4 3 0
  • Estonia F3, Singles
    Nedelko, Ivan 0 4 3 0 0 Shyla, Yaraslau 2 6 6 2 2
  • Oslo, Singles W-C10-NOR-01A
    Kolb, Nadiya 1 6 2 1 Guarachi, Alexa 0 3 2 0
  • Eckental, Germany, Doubles
    Gerasimov E / Karatsev A 13:00 Beck A / Petzschner P
  • Eckental, Germany
    Brown, Dustin 0 5 0 Desein, Niels 0 5 0
  • Nantes, Singles W-C50-FRA-05A
    Kichenok, Nadiia 0 3 0 Arruabarrena-Vecino, Lara 0 5 0
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C25...
    Morgina A / Strakhova V 0 0 0 0 0 Kudermetova V / Monova P 2 6 6 2 2
  • Czech Republic F5, Singles
    Schmid, Michal 1 7 4 1 Milko, Michal 0 5 2 0
  • Great Britain F18, Singles
    Grigelis, Laurynas 1 6 4 1 O'Mara, Jonny 0 1 1 0
  • Czech Republic F5, Singles
    Mertl, Jan 1 6 2 1 Maruscak, Matej 0 2 1 0
  • Turkey F38, Doubles
    Deviatiarov M / Manafov V 1 6 0 1 Colorado M / Liu S 0 4 1 0
  • Turkey F38, Doubles
    Moreno Figueroa A / Popko D 0 2 2 0 Obert A / Woerner P 1 6 2 1
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C25...
    Ianchuk O / Shakovets C 0 3 0 Rosca I L / Terziyska J 1 6 1
  • Portugal F12, Singles
    Barbosa, Romain 0 3 0 Rochette, Laurent 0 2 0
  • Saint-Denis, Reunion Island, F...
    Lamasine T / Margaroli L 0 2 2 0 Cluskey J / Kretschmer G 1 6 0 1
  • Greece F10, Doubles
    Giacalone O / Lago T 13:30 Cukierman D / Skripnik D
  • Greece F10, Doubles
    Bakalov B N / Gille S 13:30 Bjelica I / Zekic M
  • Greece F10, Singles
    Halys, Quentin 13:30 Brinkman, Nils
  • Greece F10, Singles
    Jakupovic, Alexandros 13:30 Craciun, Teodor-Dacian
  • Stockholm, Doubles W-C10-SWE-0...
    Fayol C / Rigozzi C 0 1 0 Niedmers N / Uebelhoer C 0 2 0
  • Brazil F11, Singles
    Dellien, Hugo 0 0 0 Zampieri, Caio 0 2 0
  • Brazil F11, Singles
    Bourgue, Mathias 0 1 0 Lopes, Tiago 0 1 0
  • Oslo, Singles W-C10-NOR-01A
    Sugnaux, Tess 0 0 Lodikova, Daria 0 0
  • Great Britain F18, Singles
    Whitehouse, Mark 0 2 0 Carpenter, Jack 0 0 0
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Cabaj Awad, Jacqueline 0 0 Scholten, Nina-Isabella 0 0
  • Italy F38, Singles
    Mosciatti, Marco 13:55 Naso, Gianluca
  • Loughborough, Singles W-C10-GB...
    Foster, Manisha 13:55 Simpson, Jessica
  • Geneva, Switzerland, Doubles
    Delic M / Krajinovic F 14:00 Fleming C / Marray J
  • Geneva, Switzerland
    Berrer, Michael 14:00 Dzumhur, Damir
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Clerici G / Simic J 14:00 Brescia G / Sabino L
  • Italy F38, Doubles
    Bortolotti M / Ghedin N 14:00 Basso A / Moncagatto F
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C25...
    Bogoliy D / Leykina P 14:00 Matteucci A / Mertens E
  • Paris, France, Doubles
    Bryan B / Bryan M 14:00 Anderson K / Zimonjic N
  • Paris, France
    Dimitrov, Grigor 14:00 Murray, Andy
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Cavaday, Naomi 14:00 Silich, Alina
  • Stockholm, Singles W-C10-SWE-0...
    Rosenqvist, Julia 14:00 Haas, Sina
  • Portugal F12, Singles
    Deus, Nuno 14:00 Ojeda Lara, Ricardo
  • Oslo, Singles W-C10-NOR-01A
    Ottomano, Sara 14:00 Fernandez-Rabener, Arabela
  • Estonia F3, Doubles
    Elistratov E / Polyakov V 14:00 Anguelov C / Julin M
  • Loughborough, Singles W-C10-GB...
    Bonic, Barbara 14:00 Christie, Freya
  • Geneva, Switzerland, Doubles
    Delic M / Krajinovic F 14:00 Fleming C / Marray J
  • Estonia F3, Doubles
    Vasilenko A / Zaitcev A 14:05 Ivanov V / Zhyrmont D
  • Paris, France
    Ferrer, David 14:30 Verdasco, Fernando
  • Nantes, Doubles W-C50-FRA-05A
    Foretz S / Hesse A 14:30 Bogdan E / Melichar N
  • Istanbul, Doubles W-C25-TUR-01...
    Camerin M-E / Gatto-Monticone G 14:30 Knoll X / Soylu I
  • Great Britain F18, Singles
    Cox, Daniel 14:30 Milton, Joshua
  • Paris, France
    Tsonga, Jo-Wilfried 14:30 Nishikori, Kei
  • Eckental, Germany, Doubles
    Gerasimov E / Karatsev A 14:30 Beck A / Petzschner P
  • Greece F10, Singles
    Masur, Daniel 14:45 Geerts, Michael
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-1...
    Bondar, Anna 14:45 Marinkovic, Bojana
  • Greece F10, Singles
    Conkic, Boris 14:45 Bjelica, Ivan
  • Portugal F12, Singles
    Domingues, Joao 14:55 Mensurado, Vasco
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Cheli C / Cucca M 15:00 Meliss V / Stefanini L
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C25...
    Gasparyan M / Panova A 15:00 Naydenova A / Teichmann J
  • Benicarlo, Singles W-C10-ESP-1...
    Wallace, Isabelle 15:00 Sanchez-Quintanar, Cristina
  • Benicarlo, Doubles W-C10-ESP-1...
    Ferrer-Suarez I / Nancarrow A 15:00 Cavalle-Reimers Y / Savoretti A
  • Benicarlo, Doubles W-C10-ESP-1...
    Lemmens E / Mihaila A B 15:00 Bolsova Zadoinov A / Gamiz A
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-1...
    Jani, Reka-Luca 15:00 Zovincova, Vendula
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-1...
    Wachaczyk, Julia 15:00 Siedliska, Natalia
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-1...
    Kostic, Natalija 15:00 Grabher, Julia
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-1...
    Paterova, Dominika 15:00 Spremo, Milana
  • Greece F10, Singles
    Radinski, Aljaz 15:00 Brunner, Pascal
  • Eckental, Germany
    Bemelmans, Ruben 15:00 Brands, Daniel
  • Brazil F11, Singles
    Turini, Thales 15:10 Garin, Christian
  • Italy F38, Doubles
    Grimolizzi G A / Portaluri G 15:15 Capecchi D / Turchetti N
  • Norway F1, Doubles
    Brunstrom J / Eriksson M 15:15 Sabanov I / Sabanov M
  • Paris, France, Doubles
    Matkowski M / Melzer J 15:20 Dodig I / Melo M
  • Geneva, Switzerland, Doubles
    Marach O / Oswald P 15:20 Albot R / Hanescu V
  • Stockholm, Doubles W-C10-SWE-0...
    Brunskog L / Eklund M N 15:20 Munozova A / Vasilyeva L
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Moroder G / Sartori C 15:25 Fossa Huergo N / Rubini S
  • Saint-Denis, Reunion Island, F...
    Haase, Robin 15:30 Pavic, Mate
  • Italy F38, Doubles
    De Rossi M / Galimberti G 15:30 Bester P / Volante M
  • Stockholm, Doubles W-C10-SWE-0...
    Curovic T / Lazareva M 15:30 Bjorklund M / Ortevall S
  • Norway F1, Doubles
    Arends S / Lootsma N 15:30 Rosenholm P / Walsh D
  • Nantes, Singles W-C50-FRA-05A
    Mitu, Cristina-Andreea 15:30 Konta, Johanna
  • Loughborough, Doubles W-C10-GB...
    Dart H / Pirazhenka S 15:30 Askew S B / Pearce C
  • Loughborough, Doubles W-C10-GB...
    Borecka M / Reix S 15:30 Schoelink J / Wagemaker M
  • Brazil F11, Singles
    Sakamoto, Pedro 15:30 Kicker, Nicolas
  • Great Britain F18, Doubles
    Clayton S / Martin T 15:30 Gosea F F / Groen S
  • Stockholm, Doubles W-C10-SWE-0...
    Jarlskog I / Ostlund F 15:30 Njuki B / Petrovic J
  • Paris, France
    Raonic, Milos 15:50 Bautista-Agut, Roberto
  • Charlottesville, USA
    Nielsen, Frederik 16:00 Kudla, Denis
  • Portugal F12, Singles
    Tavares, Leonardo 16:00 Vidal Azorin, Jose Fco
  • Oslo, Singles W-C10-NOR-01A
    Flood, Emma 16:00 Helgo, Malene
  • Charlottesville, USA
    Lokoli, Laurent 16:00 Kuznetsov, Alex
  • Eckental, Germany, Doubles
    Brown D / Kas C 16:00 Kapas A / Koniusz B
  • Nantes, Doubles W-C50-FRA-05A
    Kovinic D / Mitu C-A 16:00 Kichenok L / Kichenok N
  • Great Britain F18, Doubles
    Bambridge L / Ward-Hibbert J 16:00 O'Hare D / Salisbury J
  • Charlottesville, USA
    Daniel, Taro 16:00 Duckworth, James
  • Toronto, Singles W-C50-CAN-01A
    Sanchez, Maria 16:00 Paolini, Jasmine
  • Toronto, Singles W-C50-CAN-01A
    Vogt, Stephanie 16:00 Maria, Tatjana
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Rogowska, Olivia 16:00 Boserup, Julia
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Pera, Bernarda 16:00 Johansson, Mathilde
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Chirico, Louisa 16:00 Hibi, Mayo
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Gallovits-Hall, Edina 16:00 Min, Grace
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Distelmans S / Kolarova V 16:15 Paterova D / Zovincova V
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Kostic N / Selakovic N 16:15 Spremo M / Vorih S
  • Greece F10, Singles
    Bellotti, Riccardo 16:15 Reinwein, Sami
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Fafaliou S / Rentouli A 16:30 Siedliska N / Wachaczyk J
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Kung L / Matallah B 16:30 Nash S / Nilsson A-C
  • Greece F10, Doubles
    Filipenko V / Jotovski T 16:30 Brinkman N / Tanuma R
  • Greece F10, Doubles
    Giotopoulos G / Stergiou I 16:30 Mikos K / Tsitsipas S
  • Greece F10, Doubles
    Botzer B T / Sofaer D 16:30 Brtnicky F / Filipsky J
  • Tour Championships Sofia, Bulg...
    Pennetta, Flavia 16:45 Muguruza Blanco, Garbine
  • Norway F1, Singles
    Marie, Jules 16:45 Angelinos, Theodoros
  • Tour Championships Sofia, Bulg...
    Suarez Navarro, Carla 17:00 Pironkova, Tsvetana
  • Tour Championships Sofia, Bulg...
    Cornet, Alize 17:00 Muguruza Blanco, Garbine
  • Tour Championships Sofia, Bulg...
    Makarova, Ekaterina 17:00 Pennetta, Flavia
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Kurz K / Zagorac E 17:00 In-Albon Y / Orellana S
  • Nantes, Singles W-C50-FRA-05A
    Schmiedlova, Anna-Karolina 17:00 Hradecka, Lucie
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Balducci A / Palmigiano F 17:00 Alfredsson I / Ogata H
  • Eckental, Germany
    Haerteis, Johannes 17:00 Arnaboldi, Andrea
  • Oslo, Doubles W-C10-NOR-01A
    Guarachi A / Stojanovic N 17:00 Geukens B / Virtanen E
  • Loughborough, Doubles W-C10-GB...
    Detlava A A / Rogers M 17:00 Bowtell A / Brown L
  • Loughborough, Doubles W-C10-GB...
    Asghar J A / Gibson A 17:00 Boeykens E / Kempen M
  • Pereira, Singles W-C10-COL-02A
    Barzo, Lilla 17:00 Lucero, Carla
  • Pereira, Singles W-C10-COL-02A
    Frenkel, Nicole 17:00 Rossi, Nathalia
  • Paris, France, Doubles
    Butorac E / Klaasen R 17:10 Rojer J-J / Tecau H
  • Charlottesville, USA
    Elias, Gastao 17:20 Sandgren, Tennys
  • Charlottesville, USA
    Torebko, Peter 17:30 Broady, Liam
  • Oslo, Doubles W-C10-NOR-01A
    Kolb M / Kolb N 17:30 Fernandez Rabener A / Rohde-Moe C
  • Toronto, Singles W-C50-CAN-01A
    Oprandi, Romina 17:30 Coin, Julie
  • Toronto, Singles W-C50-CAN-01A
    EL Tabakh, Heidi 17:30 Bouzkova, Marie
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Vaidisova, Nicole 17:30 Falconi, Irina
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Goncalves, Paula Cristina 17:30 Larcher De Brito, Michelle
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Duque Marino, Mariana 17:30 Brady, Jennifer
  • New Braunfels, Singles W-C50-U...
    Glatch, Alexa 17:30 Martic, Petra
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Holanova N / Kuncikova L 17:45 Csoregi I / Jani R-L
  • Greece F10, Doubles
    Giacalone O / Lago T 17:45 Cukierman D / Skripnik D
  • Tour Championships Sofia, Bulg...
    Makarova, Ekaterina 18:00 Cornet, Alize
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Serban R G / Simion O G 18:00 Rohanova P / Vrbenska A
  • Greece F10, Doubles
    Jakupovic A / Kalovelonis M 18:00 Conkic, Petar / Jankovic, Miki
  • Greece F10, Doubles
    Bakalov B N / Gille S 18:00 Bjelica I / Zekic M
  • Geneva, Switzerland
    Troicki, Viktor 18:00 Baghdatis, Marcos
  • Eckental, Germany
    Puetz, Tim 18:30 Bachinger, Matthias
  • Brazil F11, Doubles
    LUZ O / Sant'Anna B 18:30 Romboli F / Zampieri C
  • Pereira, Singles W-C10-COL-02A
    Koch-Benvenuto, Andrea 18:30 Brogan, Anna
  • Charlottesville, USA, Doubles
    Duckworth J / Mcgee J 18:40 Bangoura S / King E
  • Charlottesville, USA, Doubles
    Burton L / Willis M 18:50 Demoliner M / Maytin R
  • Nantes, Singles W-C50-FRA-05A
    Razzano, Virginie 19:00 Tsurenko, Lesia
  • Toronto, Doubles W-C50-CAN-01A
    Dabrowski G / Maria T 19:00 Bonaventure Y / Slater N
  • Toronto, Doubles W-C50-CAN-01A
    Broomfield A / Stollar F 19:00 Sanchez M / Townsend T
  • New Braunfels, Doubles W-C50-U...
    Bondarenko K / Marcinkevica D 19:00 LAO D / Wong K
  • New Braunfels, Doubles W-C50-U...
    Glatch A / Pera B 19:00 Brady J / Embree L
  • New Braunfels, Doubles W-C50-U...
    Cako J / Stancu C-M 19:00 Cepede Royg V / Duque-Marino M
  • Tour Championships Sofia, Bulg...
    Cibulkova, Dominika 19:15 Petkovic, Andrea
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-1...
    Baluu S / Parres Azcoitia O 19:15 Basic M / Lukas T
  • Geneva, Switzerland
    Vesely, Jiri 19:20 Wang, Jimmy
  • Paris, France
    Pouille, Lucas 19:30 Federer, Roger
  • Pereira, Doubles W-C10-COL-02A
    Gutierrez M / Valenstein A 19:30 Ferrero M / Lucero C
  • Brazil F11, Doubles
    Leite W / Neis F 20:00 Garin C / Sborowitz M
  • Pereira, Singles W-C10-COL-02A
    Bosio, Victoria 20:00 Pedraza Novak, Daniela
  • Charlottesville, USA, Doubles
    Dancevic F / Reyes-Varela M A 20:10 Elias G / Thornley S
  • Paris, France
    Djokovic, Novak 20:30 Monfils, Gael
  • New Braunfels, Doubles W-C50-U...
    CE G / Haddad Maia B 20:30 Falconi I / Martic P
  • Pereira, Doubles W-C10-COL-02A
    Arconada U M / Frenkel N 21:30 Brogan A / Herazo Gonzalez M F
  • Charlottesville, USA, Doubles
    Huey T C / Nielsen F 22:00 Kwiatkowski T-S / Styslinger M
  • Charlottesville, USA
    Nguyen, Daniel 23:20 Harrison, Ryan

Nema granica

Pistorijus sa protezama stigao u polufinale

Ostali sportovi

Iako od prve godine hoda pomoću proteza atletičar iz Južne Afrike posle medalja na Paraolimpijskim igrama, čuda pravi i na Olimpijskim igrama u Londonu

atletika, oskar pistorijus, olimpijske igre 2012

Oskar Pistorijus se plasirao u polufinale Olimpijskih igara u atletskoj trci na 400 metara. To možda i ne bi bilo čudno da se ne radi o Južnoafrikancu koji je i pre prvog rođendana ostao bez obe noge.

Iako su mu još pre prvog rođrndana odsečene obe noge do ispod kolena, zbog čega se danas kreće pomoću proteza Oskar je probao mnogo sportova, a potom se posle ragbija, fudbala, vaterpola, oprobao u atletici.  Trčanje je isprva bila njegova rehabilitacija. U nju je zatim ugradio svu svoju veru.

Kao 18-godišnjak stigao je u paraolimpijsku reprezentaciju Južne Afrike. Na Paraolimpijskim igrama u Atini, u kvalifikacijama na 200 metara - pao je. Usred trke. Ali je ustao, kao što je ustajao od kad zna za sebe zbog pada koji mu se desio u 11. mesecu života, i nastavio trku. Prošao dalje. Stigao u finale, i uzeo zlato.

Oskar Pistorijus je četiri godine kasnije, na Paraolimpijskim igrama u Pekingu zlato osvojio na 100, 200 i 400 metara. Ove subote, 4. avgusta, postao je prvi atletičar koji je objedinio nastupe na Paraolimpijskim i Olimpijskim igrama.  U kvalifikacijama na 400 metara, njegove proteze nosile su ga do cilja za 45,44 sekunde. Sasvim dovoljno za drugo mesto u trci. A za trojicu je bilo mesta u polufinalu.

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (6)

Pošaljite komentar 

Popularni komentari

  • abc

    abc

    ti si bre genije,da ima na olimpijadi medalja za gluposti,ti bi osvojio zlato...

    11 Odgovori 
  • Del Boj

    Del Boj

    Pricalo se o protezama da moze da mu da dodatno ubrzanje nego obicne noge, e sad koliko je to istina ne znam, ali svaka mu cast!

    10 Odgovori 
  • MAKSIMILIJAN

    MAKSIMILIJAN

    OVI LJUDI MI DAJU SNAGU I VOLJU!!!!

    5 Odgovori 

Poslednji komentar

  • Zivojin

    Zivojin

    Neregularno je, ima veliku prednost. Da ga vidimo bez proteze kako bi jeo, a ne trcao.

    -10 Odgovori 

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Evo, ako je EU najzad skinula hipoteku s porodice Milošević, valjda će i naša država Miru i Marka da dovede nazad Milutin Mrkonjić, poslanik SPS

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!