Pobeda rukometaša, sa Mađarima za četvrtfinale

Rukomet

Ostali sportovi -
Posle pobede nad Južnom Korejom, Srbija bi pobedom nad Mađarskom izborila mesto u četvrtfinalu

Rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je prvu ponedu na Olimpijskim igrama, pošto je savladala selekciju Južne Koreje 28:22 (12:10) u prvoj od dve odlučujuće utakmice preliminarne faze turnira u Londonu. Da bi se plasirali u četcvrtfinale rukometaši za dva dana od 10.30 moraju savladati Mađarsku.

Drugo poluvreme

Srpski rukometaši odlično su počeli drugo poluvreme. Posle deset minuta igre imali smo pet golova prednosti 19:14, ali je ponovo došlo do pada u igri. Odbrana nikako da jedan napad odigra bez isključenja, pa je Srbija veći deo nastavka primorana da igra sa čovekom manje u polju.

Korejci to koriste i prilaze na 20:18 u devetnaestom minutu nastavka. Nikčević je na krilu iznudio sedmerac i isključenje. Vujin pogađa 21:18. Deset minuta do kraja. Odbrana je pokretna, što je donelo rezultat i novi napad sa igračem više. Opet Vujin 22:18.

Stanić je 16 put odbranio udarac Korejaca, a Nikčević pogodio u kontri 23:18. Prva pobeda je blizu. Pogađaju i Korejci 23:19. Novi gol, za sada sve ide kako treba 24:20 sedam minuta do kraja. Vujin de razigrao u nastavku 25:20.

Korejci su u nekoliko navrata pokušali da u napad krenu bez golmana, a sa igračem koji će imati makrker, ali ni to nije donelo rezultat, pošto je prednost našeg tima rasla iz minuta u minut, do konačnih 28:22 (12:10)

Prvo poluvreme

Za razliku od tih duela, napad je odlično počeo utakmicu, no dva gola Toskića i uvodni Prodanovića nisu bili dovoljni za vođstvo sve dok Ilić nije zatresao mrežu rivala za 4:3 u 6. minutu. Hitronogi rukometaši iz Južne Koreje, koji nisu mnogo vremena trošili na svoje napade, olakšavali su potom posao golmanu Staniću da zaustavi njihove udarce koji nisu dolazili iz izglednih pozicija, a kako ih je na to naterala odbrana naše selekcije, "orlovi" su počeli da grade prednost kažnjavajući tu brzopletost.

Dva gola levorukog Stankovića, te novi Toskića i Prodanovića, doneli su Srbiji velikih 8:4 u 13. minutu. Ulazak u igru prvog čuvara mreže Južne Koreje, Čanjunga Parka, u mnogome je otežao posao ekipi iz Srbije, ne samo zbog dva odbranjena zicera i jednog sedmerca, već zbog samopouzdanja koje je ulio sopstvenom timu.

Momci sa Dalekog istoka počeli su da smanjuju zaostatak, a ne samo da su prišli na 9:6 već su i osam minuta sačuvali svoju mrežu. Činilo se da će se lakše disati posle Nikčeviće majstorije sa krila, ali isključenje Prodanovića sve je poremetilo. Ne zbog pukog igrača manje, već zato što je dosuđeno kada je rival postigao gol. A dok su bili brojčano jači, Korejanci su dali još dva i prišli na 10:9. Ipak, Nikčević i Stanković pobrinuli su se da se na poluvreme ode sa "+2",