VIRDŽINIJA KAPRIS POGODILA: Italija - Meksiko 2:1

Kup Konfedarcija

Golove postigli Pirlo i Baloteli za Italiju, odnosno Ćićarito iz penala za Meksiko

Italija je sigurnom igrom savladala Meksiko na "Marakani" (2:1, i tako na najbolji način otpočela svoje učešće na fiudbalskom Kupu konfederacija, a interesantno je da je porno diva Virdžinija Kapris, koja je na startu omašila rekavši da će Brazil savladati Japan sa 3:1 (bilo je 3:0), ovog puta pogodila tačan rezultat.

Što se tiče utakmice, posle početnog odmeravanja snaga, Italijani prvi stižu u vođstvo. Pirlo je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca u 27. minutu, doneo veliku radost svojoj ekipi i vođstvo od 1:0.

Meksiko je u 34. minutu izjednačio iz penala. Sudija Enrike Roberto Ostes je pokazao na belu tačku, a sigurni realizator najstrože kazne bio je Havijer Ernandez Ćićarito. Na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu Italijani su strpljivo gradili mrežu oko gola Meksika, a kada se šansa ukazala znali su da je iskoriste. Baloteli je u 78. minutu doneo pobedu svojoj ekipi.

Italijani se posle prvog kola nalaze na drugom mestu grupe A sa tri boda, koliko ima i prvoplasirani Brazil.