POSLE 19 GODINA: Junajted bez Lige šampiona, možda i Evrope

Premijer liga

Junajted, tri kola pre kraja, ima 13 bodova manje i meč manje od četvrtoplasiranog Arsenala, koji se nalazi na poziciji dovoljnoj za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona

Fudbaleri Mančester Junajteda izgubili su u Liverpulu od Evertona sa 2:0 u meču 35. kola Premijer lige i ostali bez šansi da osvoje mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.Junajted, tri kola pre kraja, ima 13 bodova manje i meč manje od četvrtoplasiranog Arsenala, koji se nalazi na poziciji dovoljnoj za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona To je prvi put od sezone 1995/1996 da slavni klub sa Old Traforda neće nastupiti u elitnom evropskom takmičenju. U pomenutoj sezoni Junajted je igrao u tadašnjem Kupu UEFA, a kako trenutno igraju, "đavoli" će teško i do mesta u Ligi Evrope na jesen.Everton je pitanje pobednika na današnjem meču rešio već u prvom poluvremenu. U 28. minutu Lejton Bejns je pogodio sa "bele tačke", a trijumf domaćina potvrdio je Kevin Miraljas u 43. minutu.Ekipi trenera Dejvida Mojesa, koji je do prošlog leta vodio baš Everton, ovo je drugi poraz od liverpulskog kluba u sezoni.