PREBOLELI BAJERN: Barselona sa Mesijem korak bliža tituli

Primera

BARSELONA - Fudbaleri - uspeli su da "prebole" tešku eliminaciju od Bajerna u polufinalu Lige šampiona i dođu nadomak osvajanja 22. titule prvaka Španije, pošto su večeras u 32. kolu Primere savladali Betis sa 4:2 (1:2).

Četiri kola pre kraja Katalonci imaju 11 bodova više od Reala i šampionsko slavlje moglo bi da se desi već u narednom kolu kada gostuju Atletiku iz Madrida.

Bez Lionela Mesija, koji je meč počeo na klupi, Barselona se mučila u prvih 45 minuta, što su gosti iz Sevilje znali da kazne i povedu sa 2:1. U nastavku prvo je David Vilja, posle četiri-pet promašaja, konačno postigao gol i izjednačio na 2:2, da bi potom Mesi ušao na teren i sa dva sjajna pogotka, prvo iz slobodnog udarca, a zatim posle akcije Inijeste i Aleksisa razgalio 90.000 gledalaca na Kamp nou.