PREOKRET PARIŽANA: PSŽ se rutinski plasirao u četvrtfinale

Liga šampiona

Fudbal -
Nemci su poveli golom Sama, a preokret su doneli Markinjos i Laveci
1 / 6

Fudbaleri Pari Sent Žermena plasirali su u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su posle pobede u prvom meču (4:0) i u revanšu savladali Bajer iz Leverkuzena sa (2:1).

PSŽ meč nije počeo u najjačem sastavu, pošto u prvih 11 nije bilo Van Der Vila, Matudija, Veratija, Lukasa, Aleksa, ali Loran Blan ima na raspolaganju toliko kvalitetan sastav da je bez problema mogao da juriša na novu pobedu protiv "farmaceuta".Nemci su hrabro otvorili meč, pokušali sa nekom vrstom presinga na poslednju liniju Svetaca i za to su nagrađeni vodećim golom već u šestom minutu kada je Sidni Sem pogodio glavom na asistenciju Donatija.

PSŽ je vrlo brzo uspotavio ravnotežu na terenu i postavio stvari na svoje mesto. Talentovani štoper Markinjos je posle kornera Kabaja sjajno skočio i zakucao loptu u mrežu Lenoa.

Imao je Bajer sjajnu šansu da opet povede, ali je golman domaćih Sirigu u 28. minutu odbranio penal kapitenu gostiju Simonu Rolfesu.

Već na početku drugog poluvremena je Ezekijel Laveci pogodio za 2:1 i trasirao put Svecima ka pobedi. Kada je Emre Kan u 68. minutu zaradio isključenje, gostima je samo ostalo da stisnu zube i ne dožive novu katastrofu. Uspeli su u tome, delom i zahvaljujući domaćim igračima koji su se propisno ispromašivali...Plasman u četvrtfinale LŠ izborili su i fudbaleri Barselone, koji su u dva meča bili bolji od Mančester sitija.

Tekstualni prenos

90+2 - Kraj utakmice

90. minut - Rabiot je imao šansu

78. minut - Pastore je imao šansu

69. minut - Kan je dobio drugi žuti karton

66. minut Derdijok.je imao šansu

53. minut - GOLOOOOOOOOOL 2:1 - Laveci

50. minut - Nema uzbuđenja

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

33. minut - Sam pravi mnogo problema odbrani PSŽ-a

28. minut - Rolfs je promašio penal za Nemce

21. minut - Sansa za Ibrahimovića

13. minut - GOOOOOOOOL 1:1 Markinjos je izjednačio posle dodavanja Kabajea

10. minut - Sam je imao novu šansu

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL 0:1 Sini Sam je iskoristio dodavanje Donatija

1. minut - Meč je počeo

Prvo poluvremePSŽ: Sirigu, Tijago Silva, Markinjos, Dinje, Žale, Kabaje, Rabio, Pastore, Kavani, Ibrahimović, Laveci.Leverkuzen: Leno, Volšajd, Gvardado, Omer, Toprak, Donati, Rajnarc, Rolfes, Kan, Sam, Kastro, Derdijok.