SEDORF NIJE ČUDOTVORAC: Milanu propala sezona, Atletiko u četvrtfinalu

Liga šampiona

Tim iz Madrida i u revanšu bolji od Italijana
1 / 5

Fudbaleri Atletiko Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš utakmici osmine finala savladali Milan sa 4:1. Atletiko je i u prvom meču bio bolji od Milana, a rezultat na San Siru je bio 1:0, pa se španski klub ukupnim rezultatom 5:1 plasirao među osam najboljih ekipa u Evropi. Španski tim je na Visente Kalderonu poveo već u trećem minutu meča, a strelac je bio Dijego Košta. Koke je odlično centrirao sa desne strane, a Košta je u padu uspeo nogom da zahvati loptu i pošalje je u mrežu. Italijanski klub se vrati u igru u 27. minutu kada je na 1:1 izjednačio Kaka. Loptu je sa desne strane u šesnaesterac Atletika ubacio Andrea Poli, a Brazilac je glavom savladao golmana Kurtou. Desetak minuta kasnije Kaka je imao šansu da svom klubu donese rezultat koji ga vodi u narednu rundu Lige šampina, ali je, ponovo glavom, za malo bio neprecizan.

Atletiko je u 40. minutu ponovo stigao do prednosti, ovog puta preko Ardi Turana, koji je odlično šutirao sa 18 metara.

Ekipa trenera Dijega Simeonea je na početku drugog poluvremena imala šansu da uveća prednost, ali je Gabi u 49. minutu pogodio stativu.

Pitanje pobednika ovog duela rešeno je u 71. minutu kada je Raul Garsija, posle centaršuta Gabija, savladao Kristijana Abijatija. Konačan rezultat pet minuta pre kraja meča postavio je Košta svojim drugim golom.

Tekstualni prenos

85. minut - GOOOOOOOOOOOL - Drugi pogodak Dijega Košte

80. minut - Nema uzbuđenja

75. minut - GOOOOOOOOOOOOL 3:1 - Lepa akcija i gol Raula Garsije

60. minut - Baloteli je imao dobru šansu

50. minut - Dijego Košta je imao šansu

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Drugo poluvreme

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Arda Turan je opet imao šansu

40. minut GOOOOOOL 2:1 - Arda Turan je pogodio mrežu gostiju

27. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL 1:1 -Kaka je pogodio posle asistencije Polija

14. minut - Atletiko ne da Milanu da krene napred

3. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL 1:0 Dijego Košta posle asistenciuje Kokea

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme Što se tiče meča u Madridu, Milanu je ovo možda poslednja šansa da spasi sezonu, pošto u Seriji A beleži očajne rezultate. Trener roso-nera Klarens Sedorf ističe da je njegov tim krojio istoriju evropskog fudbala i da srcem treba da napadne Atletiko, dok trener "jorgandžija" Dijego Simeone veruje da će ključ biti borba na sredini terena.