U finalu sa Đokovićem

Tenis -
Britanski teniser je slavio protiv Federera s 3:2 u setovima
1 / 4

MELBURN - Britanski teniser Endi Marej plasirao se u finale prvog gren slem turnira sezone Australijan opena.Marej je danas u polufinalu posle velike borbe pobedio drugog tenisera sveta Švajcarca Rodžera Federera 3:2, po setovima 6:4, 6:7 (5), 6:3, 7:5. Meč je trajao četiri sata. Ovo je bio 20. međusobni duel britanskog i švajcarskog tenisera, a 11. trijumf Mareja.On će u nedelju u finalu igrati protiv najboljeg tenisera sveta Srbina Novaka Đokovića. Srpski i britanski teniser odigrali su 17. duela u karijeri, a Novak vodi 10:7 u pobedama. Njih dvojica su poslednji put igrali prošle godine na Mastersu u Londonu, a Srbin je slavio s 2:1 u setovima. Novak je u karijeri osvojio 34. titule, a Marej 25. Srbin je tri puta slavio na Australijan openu, a Britancu je dva puta igrao u finalu turnira u Melburnu.Oba tenisera si sigurno ušla u meč, a prvi brejk je napravio Marej u trećem gemu. Škot je sigurnom igrom sačuvao prednost i prvi set rešio u svoju korist s 6:4. U drugom setu viđena je velika borba, a nijedan od tenisera nije uspeo da napravi brejk. Pobednik ovog seta odlučen je u taj-brejku, koji je pripao švajcarskom teniseru.U trećem setu oba igrača su nastavila sa dobrom igrom, a Marej je napravio prvi brejk u šestom gemu i poveo 4:2. Marej nije dozvolio Federeru da se vrati u set i ovaj deo meča dobio rezultatom 6:3. Švajcarac je sigurnom igrom došao do prednosti od 4:1 u četvrtom setu. Međutim, Marej je uspeo da izjednači na 4:4. Oba tenisera su potom osvojila po jedan gem, a onda je Marej napravio brejk i servirao za meč. Međutim, kao da se uplašio pobede, napravio je previše grešaka, a Federer je to iskoristio i izjednačio na 6:6. Švajcarac je potom briljirao u taj-brejku, koji je dobio s 7:2.Marej je briljirao u petom setu, a svom rivalu dozvolio je samo dva gema, što je bilo dovoljno za 6:2 i konačnu pobedu.