BRA71L U SUZAMA: Nemci sa sedam golova u mreži domaćina ispisali istoriju SP na putu do finala

Panceri gaze

Brazil 2014 -
Fudbaleri Nemačke prvi su finalisti Mundijala, pošto su u polufinalu deklasirali reprezentaciju Brazila sa ubedljivih 7:1

BELO HORIZONTE - Fudbaleri Nemačke prvi su finalisti Svetskog prvenstva.Panceri su u polufinalu Mundijala deklasirali reprezentaciju Brazila sa ubedljivih 7:1. Nemci su istorijski meč na stadionu "Mineirao" dobili već u prvom poluvremenu, pošto su u periodu od 11. do 29. minuta uspeli da postignu neverovatnih pet golova. Crna serija domaćina nastavila se i u drugom poluvremenu, sve do 90. minuta, kada je Oskar postigao utešni gol kojim su se Brazilci oprostili od snova o rekordnoj šestoj tituli svetskog prvaka.Golove za Nemačku prethodno su postigli Miler u 11, Klose u 23, Kros u 24. i 26, Kedira u 29. i Širle u 69. i 79. minutu .

Brazil je tako na svom terenu pretrpeo najteži poraz na Mundijalima. Karioke su najubedljiviji poraz do sada upisale u finalu 1998. godine, kada je Francuska u Parizu slavila sa 3:0.Nemačka je, s druge strane, zabeležila najubedljivi trijumf. Istovremeno, to je bila i osveta Pancera za poraz u finalu Mundijala 2002. godine. Brazil je tada golovima Ronalda slavio rezultatom 2:0 Na utakmici u Belo Horizonteu u istoriju je ušao i reprezentativac Nemačke Miroslav Klose koji je golom u 23. minutu postao je najbolji strelac u istoriji Mundijala. On je protiv Brazila postigao ukupno 16. gol na završnim turnirima. Prethodni rekord držao je Brazilac Ronaldo, koji je na svetskim prvenstvima ukupno 15 puta tresao protivničke mreže. Drugo polufinale na programu je u sredu. Selekcije Holandije i Argentine sastaju se u Sao Paulu od 22h. Veliko finale igra se u nedelju 13. jula u Rio de Žaneiru na čuvenoj Marakani (21.00h), dok je meč za treće mesto na programu dan ranije. Ta utakmica se igra u Braziliji od 22.00h.

TOK MEČA23.48 - Kraj utakmiceNemačka je prvi finalista Mundijala u Brazilu. Panceri su u polufinalu Mundijala deklasirali reprezentaciju Brazila sa ubedljivih 7:1. Nemci su istorijski meč na stadionu "Mineirao" dobili već u prvom poluvremenu, pošto su u periodu od 11. do 29. minuta uspeli da postignu neverovatnih pet golova. Nemci sada čekaju ishod drugog polufinala Holandija - Argentina.

23:44 (90.) - Gooooool, Brazil smanjuje na 7:1!Posle neverovatnog promašaja Ozila, na drugoj strani Oskar postiže utešni gol za Brazil.23:33 (79.) - Gooooool, Nemačka vodi 7:0!Drugi gol Širlea, koji iskosa s leve strane šalje loptu pod prečku. Cezar se nije pomerio.23:23 (69.) - Gooooool, Nemačka vodi 6:0!Strelac je Širle. On je rutinski zatresao mrežu sa šest metara, posle dodavanja Ozila.

23:21 (67.) - Cezar brži od ŠirleaMoglo je da bude i 6:0 za Nemce. Opasnu kontru Nemačke u poslednjem trenutku zaustavlja golman Cezar koji je istrčao i klizećim startom izbio loptu ispred Širlea.23:15 (61.) - Miler ponovo pretiPrvi ozbiljniji napad Nemaca u nastavku. Šutirao je Miler, ali Cezar uspeva da zaustav njegov udarac.

23:07 (53.) - Paulinjo ne može do golaOfanziva Brazilaca se nastavlja. Da puta uzastopno šutirao je Paulinjo, ali je golman Nojer oba puta fantastično intervenisao. 23:06 (52.) - Nojer sjajno braniOskar je ovog puta šutirao, ali je golman Nojer dobio i ovaj duel. Sjajna odbrana.

23:05 (51.) - Najbolja prilika za BrazilGolman Nemačke je bio brži od Oskara i prvi stiže do lopte posle dodavanja Ramireša.23.00 (46.) - Počelo je drugo poluvremeNastavljen je meč na stadionu "Mineirao". Pitanje pobednika je rešeno već u prvom poluvremenu, pošto je Nemačka pregazila Brazil sa 5:0.II poluvreme

22:46 - Kraj prvog poluvremenaSudija Marko Rodrigez označio je kraj prvog poluvremena i tako bar na kratko zaustavio agoniju Btrazila koji posle 45 minuta igre gubi sa 5:0. Pitanje pobednika je već rešeno, samo je pitanje kojim će rezultatom panceri do finala. Brazil je izdržao do 11. minuta, a posle prvog primljenog gola igra Karioka se raspala. 22:39 (40.) - Andrea Petković broji

22:31 (32.) - Nemci idalje napadajuPanceri nastavljaju da napadaju uprkos vođstvu od 5:0. Ponovo je šutirao Kros, ali Fernandinjo stiže da blokira.

22:28 (29.) - Gooooool, Nemačka vodi 5:0!Semi Kedira je častio Karioke petardom. Muk na tribinama, sada se čuju samo navijači Nemačke. Posle sjajne kombinacije Ozila i Klosea lopta stiže do Kedire koji preciznim udarcem još jednom trese mrežu domaćina.22:25 (26.) - Gooooool, Nemačka vodi 4:0!Kros postiže novi gol. Brazil je potpuno razbijen, ali Nemci nemaju mnogo milosti. Brazil je primio tri gola u tri minuta. Jednostavna kombinacija Pancera, Kedira dodaje Krosu koji postiže novi gol.

22:23 (24.) - Gooooool, Nemačka vodi 3:0!Toni Kros koristi zbunjenost i šokiranost igrača Brazila. Ozil je dodao loptu Lamu, a on centrira. Lopta ne stiže do Milera, ali je na pravom mestu Kros.22:22 (23.) - Gooooool, Nemačka vodi 2:0!Miroslav Klose duplira prednost Brazila u Belo Horizonteu i postaje najbolji strelac u istoriji Mundijala. Ovo je njegov 16. gol na Svetskim prvenstvima. Žulio Cezar je odbranio prvi pokušaj Klosea, ali mu se lopta vraća, a iskusni napadač ne greši dva puta.

22:16 (17.) - Koškanje Marsela i BoatengaNervozni su Brazilci. Marselo je tražio penal posle odličnog starta Lama, a ubrzo ulazi u sukob sa Boatengom koji ga je napao zbog toga što je pokušao da iscenira penal.22:12 (13.) - Skolari i Lev

22:10 (11.) - Gooooool, Nemačka vodi 1:0!Kros je odlično izveo korner sa desne strane, a odbrana Brazila je potpuno zaboravila na Tomasa Milera koji nogom lako treše mrežu nemoćnog Žulia Cezara.

22:07 (8.) - Opasan napad panceraPosle odlične akcije Milera i Ozila, šutirao je Kedira, ali je pogodio samo Krosa.22:03 (4.) - Novi napad BrazilaHulk je centrirao po zemlji sa leve strane, ali golman Nojer sigurno hvata loptu ispred Freda.22:02 (3.) - Udarac MarselaMarselo je prvi šutirao na gol Nemačke, ali je njegov udarac sa oko 20 metara bio neprecizan.22:00 (1.) - Počela je utakmicaNemci su krenuli sa centra. Počeo je okršaj reprezentacija Brazila i Nemačke u polufinalu Mundijala.

21:55 - Brazilci kao jedanCeo stadion je u glas otpevao himnu Brazila, zajedno sa fudbalerima. igrači su u rukama imali i dres povređenog Nejmara.

21:53 - Intonira se himna NemačkeFudbaleri obe reprezentacije su na terenu stadiona "Mineirao", a prvo je intonirana nacionalna himna Nemačke.21:52 - Devojke trčale za fudbalerima Brazila

21:50 - Još deset minuta

21:47 - Brazilci već "sahranjuju" i Argentinu

21:45 - I ona je Nejmar

21:44 - Sjajna atmosfera

21:43 - Kostarikanci baš vole fudbal

21:40 - Startne postave još jednom

21:35 - Adrijana Lima uz svoje zemljakeBrazilska manekenka Adrijana Lima koristi svaku priliku da pokaže koliko voli fudbal i nacionalni tim ove zemlje. Bivša supruga srpskog košarkaša Marka Jarića prati dešavanja na Mundijalu, a večeras će svim srcem biti uz zemljake.21:33 - Poređenje dve selekcije na Mundijalu

21:31 - Pancere čeka pakaoKapacitet stadiona "Mineirao" u Belo Horizonteu je 58.170 mesta, a već sada je jasno da Nemcima neće biti lako protiv domaće publike. Najbolji fudbaler Brazila Nejmar neće moći da pomogne svojoj ekipi, ali će na tribinama stadiona u Belo Horizonteu biti 50.000 Nejmara. Brazilci su, naime, posle povrede leđnog pršljena najboljeg strelca ekipe, pokrenuli akciju "Svi smo mi Nejmar" i pripremili 50.000 maski sa likom brazilskog fudbalera.

21:28 - Brazilci i Nemci izjednačeniObe selekcije su do sada na Mundijalu postigle po deset i primile po dva gola.21:25 - Nemce dočekali zvižduci

21:24 - Četvrto uzastopno polufinale PanceraNemci su novim plasmanom u polufinale postali prva selekcija koja je to uradila na četiri uzastopna Mundijala - 2002, 2006, 2010 i 2014. godine.21:22 - Brazilci testiraju teren

21:20 - Ludnica i u Berlinu

21:18 - Kafu uz Karioke

21:14 - Put pancera do polufinalaNemci su, na kraju grupne faze takmičenja, imali sedam bodova. Panceri su, u Grupi G, prvo savladali Portugal sa 4:0, zatim su igrali nerešeno sa Ganom 2:2, dok su u trećem kolu savladali selekciju SAD sa 1:0. Nemačka se namučila u osmini finala s obzirom na činjenicu da je slomila otpor Alžira tek u produžecima, rezultatom 2:1. Panceri su u četvrtfinalu eliminisali Francuze sa minimalnih 1:0.21:13 - Nemačka svlačionica

21:11 - Stigle i lepše polovine pancera

21:10 - Pune se tribine

21:07 - Prvih 11 "pancera"

21:05 - Startna postava Brazila

21:01 - Karioke do sada na MundijaluBrazil je takmičenje, u Grupi A završio na prvom mestu, sa sedam osvojenih bodova. Karioke su, na startu Mundijala, savladale Hrvatsku sa 3:1, u drugom kolu su igrale bez golova sa Meksikom, dok su u poslednoj rundi pobedile Kamerun sa 4:1.Međutim, Brazilci su do četvrtfinala stigli uz dosta sreće pošto su u osmini finala eliminisali Čile tek posle boljeg izvođenja penala. Posle regularnih 90 minuta i dva produžetka rezultat je bio 1:1. U penalima je bilo 3:2, pošto je Gonzalo Hara u poslednjoj seriji pogodio stativu. U četvrtfinalu je pala i Kolumbija rezultatom 2:1, ali je Brazil ostao bez najboljeg igrača Nejmara. Fudbaler Barselone nastradao je u duelu sa Kamilijom Zunigom koji ga je kolenom udario uleđa i slomio mu kičmeni pršljen. 21:00 - Još sat vremenaJoš 60 minuta nas deli od početka prve polufinalne utakmice na Mundijalu u Brazilu.20:58 - Policija spremna za polufinale

20:40 - Karnevalska atmosfera oko stadiona

20:36 - Karioke na putu ka stadionuSelekcija Brazila trenutno se nalazi u autobusu koji se kreće ka stadionu "Mineirao". Brazilska televizija sve to prenosi uživo.

20:35 - Po osmi put u polufinaluObe reprezentacije se bore za svoje osmo finale u istoriji, s tim što domaća selekcija juri rekordnu šestu titulu na Mundijalima, a Nemci četvrtu.

20:30 - Atmosfera u Nemačkoj

20:25 - Meksička trojka deli pravduGlavni sudija meča je Meksikanac Marko Rodrigez, a pomagaće mu zemljaci Marvin Torentera i Markos Kintero, dok je četvrti arbitar Amerikanac Mark Gajger.20:20 - Brazil - Nemačka po 22. putUtakmica na stadionu " Mineirao" biće 22. međusobni duel reprezentacija Brazila i Nemačke. Brazilci su do sada bili mnogo uspešniji i vode u pobedama sa 12:4, dok je pet utakmica završeno remijem. Poslednju utakmicu ove dve selekcije su odigrale 10. avgusta 2011. godine, a Nemci su slavili rezultatom 3:2.