NEMAČKA ŠAMPION SVETA: Panceri osvojili četvrtu titulu, Gece pogodio u 113. minutu

Srušili prokletstvo Evropljana u Južnoj Americi

Brazil 2014 -
Fudbaleri Nemačke su novi svetski prvaci!

RIO DE ŽANEIRO - Fudbaleri Nemačke su novi svetski prvaci!"Panceri" su u velikom finalu Svetskog prvenstva u Brazilu savladali Nemačku sa minimalnih 1:0, posle produžetaka. Pobedom Nemačke okončano je i čuveno prokletstvo evropskih reprezentacija, koje nikada ranije nisu osvojile Zlatnu boginju na tlu Južne Amerike.Gol odluke na čuvenoj Marakani postigao je rezervista Mario Gece u 113. minutu igre. Pobedonosni pogodak možete pogledati OVDE.Nemačka je tako osvojila četvrtu Zlatnu boginju. "Panceri" su do prethodno pobeđivali na Mundijalima 1954, 1974. i 1990. godine. To je bilo treće međusobno finale između Nemačke i Argentine na Mundijalima, a "panceri" su poslednju titulu 1990. osvojili upravo u duelu sa "gaučosima".

Pobedom "pancera" nastavljen je pobednički niz evropskih selekcija koje su trijumfovale na prethodna tri Svetska prvenstva. Italija je trijumfovala 2006. godine u Nemačkoj, a Španija 2010. u Južnoj Africi.S druge strane, Argentina je poražena u svom petom finalu. "Gaučosi" su u Rio de Žaneiru propustili priliku da osvoje treću titulu i ponove uspeh iz 1978. i 1986. godine.Najbolji igrač Argentine Lionel Mesi ponovo je u velikom finalu zabrinuo fudbalsku javnost, pošto je u prvom poluvremenu još jednom povraćao na terenu. Kapiten "gaučosa" je na kraju ipak proglašen za najboljeg igrača Svetskog prvenstva u Brazilu.Duel Nemačke i Argentine obeležio je i jedan manji incident. Naime na teren "Marakane" uleteo je ruski komičar Vitalij Zdoroveckij, a sve to je snimio košarkaš Lebron Džejms.

TOK MEČA23:36 - Kraj utakmice!Nemci su novi svetski prvaci. "Panceri" su u velikom finalu Svetskog prvenstva u Brazilu savladali Nemačku sa minimalnih 1:0, posle produžetaka, golom Gecea u 113. minutu.23:34 (120. +4 ) - Poslednja prilikaMesi je pao u blizini kaznenog prostora Nemačke. On je preuzeo odgovornost i šutirao sa više od 25 metara, ali lopta ide visoko izned prečke.23:23 (113.) - Gooooool, Nemačka vodi 1:0!Mario Gece postiže gol za Nemačku, koju sada minuti dele od nove titule svetskog šampiona. Širle je prošao po levoj strani i centrira, a Gece u trku sjajno grudima prima loptu i pogađa suprotni ugao. Vodeći gol Nemačke možete videti OVDE. 23:20 (110.) - Igrači umorni, nema uzbuđenjaPosle 110 minuta igre obe selekcije pokazuju znake umora. Tempo je pao i nema uzbuđenja.23:16 (106.) - Počeo je drugi produžetak23:14 - Kraj prvog produžetka23:04 (97.) - Palasio ne može do golaFantastična prilika za Palasija. Napadač Argentine je pokušao da lobuje Nojera, ali lopta ide pored gola.23:02 (95.) - Uljez na terenu

23:00 (93.) - Uzvraća Argentina22:58 (91.) - Nemačka odmah pretiSjajna šansa za Nemačku već u prvom napadu. Romero brani šut Širlea, a potom Bilja blokira Ozila. Istovremeno, italijanski mediji su objavili da je Leo Mesi ponovo povraćao tokom prvog poluvremena.22:52 - Igraće se produžeciReprezentacije Nemačke i Argentine nisu uspele da postignu gol na Marakani tokom regularnih 90 minuta, pa će po treći put uzastopno svetski šampion biti odlučen u produžecima.22.49 (90. +1) - Udarac GeceaSveži Gece je pokušao da iznenadi Romera udarcem iz daljine, ali je golman Argentine bio na pravom mestu.22:46 (88.) - Menjaju i NemciNajbolji strelac u istoriji Mundijala Miroslav Klose ustupa mesto Geceu.

22:44 (86.) - Nova izmenaPerez izlazi, a u igri je Gago. To je poslednja izmena u timu Argentine. 22:40 (82.) - Kros pored golaSjajan prodor Ozila završava se nepreciznim udarcem Tonija Krosa. Ozil je još jednom prošao po desnoj strani i vraća loptu do Krosa koji je bio u naletu, ali šutira pored gola.22:36 (78.) - Argentinci menjajuDruga izmena u redovima "gaučosa". Iguain izlazi iz igre, a na terenu je Palasio.22:34 (76.) - Rijana na Marakani

22:33 (75.) - Mesi šutiraDugo je Mesi kružio oko gola Nemačke i na kraju sa ivice kaznenog prostora šutira pored gola.22:29 (71.) - Panceri još jednom blizu golaMiler prepušta loptu do Širlea koji loše reaguje i ne uspeva da ugrozi golmana Romera.22:28 (70.) - Nemci prete, ali bez prave prilikeDo kraja regularnoh dela ostalo je još 20 minuta. Nemci su opasniji u nastavku, ali su bez prave prilike. s druge strane Argentina se sve više povlači i čeka priliku iz eventualne kontre.

22:23 (65.) - Opomena i za Aguera

Samo minut kasnije prekršaj za žuti karton pravi i Serhio Aguero.22:22 (64.) - Prvi žuti karton za ArgentinuMaskerano je prvi fudbaler Argentine koji je dobio žuti karton u finalu.22:17 (59.) - Nova odbrana RomeraKapiten Nemačke Filip Lama centrira sa desne strane, a Kloze najbolje skače u kaznenom prostoru. Međutim, Romero još jednom sigurno hvata loptu.22:16 (58.) - Rio de Žaneiro uživo

22:15 (57.) - Nojer razneo IguainaGolman Nemačke Nojer intervenisao je ispred Iguaina itom prilikom je kolenom udario napača. Sve se dogodilo na desnoj strani, na ivici kaznenog prostora, a sudija je na kraju dosudio faul u napadu. Argentinci se bune, ali Ricoli ne menja odluku.22:08 (50.) - Kako se gleda utakmica u Berlinu

22:05 (47.) - Velika prilika za Mesija

Sjajna šansa za Mesija. On je po zemlji gađao je donji desni ugao, ali je bio zamalo neprecizan.22:04 (46.) - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo poluvreme na Marakani. Selektor Argentine Sabelja pravi izmenu, Lavecija menja Serhio Aguero.II poluvreme21:47 - Kraj prvog poluvremena21:46 - (45. +2) - Stativa za "pancere"Posle kornera Krosa Hevedes sjajno šutira glavom, ali pogađa stativu. U nastavku se stvara gužva na gol liniji, ali je na kraju dosuđen ofsajd. Da je Hevedes zatresao mrežu gol bi bio priznat. Najbolju priliku za Nemačku možete videti OVDE.

21:43 (44.) - Miler gađa Klosea

Novi opasan centaršut sa desne strane, ali Klose ne uspeva da stigne do lopte koja odlazi u gol-aut.21:42 (43.) - Romero još jednom siguranMaskerano je izgubio loptu na sredini, a Ozil u kontri prosleđuje loptu do Krosa koji šutira. Romero lako zaustavlja nedovoljno jak udarac. 21:39 (40.) - Mesi u novom prodoruNema predaha za odbranu Nemačke. Ponovo je Mesi lako prošao po desnoj strani, ali u poslednjem trenutku ispred Lavcija interveniše Boateng.

21:36 (37.) - Brani Romero

Usledio je ekspresni odgovor Nemaca.Širle je iznenada šutirao, ali Romero sjajno interveniše i spasava gol Argentine.21:35 (36.) - Mesi u prodoruLaveci je odlično dodao loptu Mesiju, koji je mogao da bira kome će da je prosledi loptu - Iguainu ili Laveciju. Odlučio se za povvratni pas na desnu stranu, ali odbrana Nemačke izbacuje loptu u korner.21:33 (34.) - Novi žuti kartonFudbaleri Nemačke dobijaju i drugižuti karton. Hevedes je oštro startovao na Zabaletu.

21:30 (31.) - Prva promenaKramer ne može da nastavi utakmicu, u igri je Širle.21:29 (30.) - Ofsajd IguainaArgentina je postigla gol, ali je pogodak Iguaina poništen zbog očiglednog ofsajda. U trenutku kada je Laveci poslao loptu Iguain je bio u nedozvoljenoj poziciji. Poništeni gol Argentine možete videti OVDE.21:28 (29.) - Prvi žuti kartonŠvajnštajger dobija prvi žuti karton u finalu Mundijala.

21:27 (28.) - Romero ispred KloseaRomero je bio brži od Klosea posle jedne duge lopte koju je poslao Švajnštajger21:20 (21.) - Neverovatan promašaj IguainaUsamljeni Iguain posle loše intervencije Tonija Krosa i katastrofalne povratne lopte izlazi sam ispred Nojera, ali očajno reaguje i šutira pored gola. Požurio je Iguain sa udarcem i sjajna prilika odlazi u nepovrat.21:16 (17.) - Kramer na zemljiPosle jednog duela sa dvojicom Argetinaca Kramer je završio na zemlji, ali se ubrzo pridigao i nastavio meč. On je dobio nezgodan udarac u glavu.

21:12 (13.) - Uzvraćaju NemciOdličan centaršut Lama ka Klosea, ali Demikelis u poslednjem trenutku interveniše.21:10 (11.) - Bilja izblokiranNovi pokušaj "gaučosa". Bilja je šutirao, ali ga je na bree blokirao Hevedes. posle korbnera nema opasnosti po gol "pancera".21:08 (9.) - Prodor MesijaLeo Mesi je odlično prošao po desnoj strani i zavrnuo loptu u kazneni prostor, ali je Švajnštajger bio na pravom mestu i otklanja opasnst.

21:06 (7.) - Miler pokušava, Romero braniOpasni su i nemci na startu. Miler je uputio loptu sa desne strane, lopta je nezgodno odskočila ali je golman Romero siguran.21:03 (4.) - Argentina prva pretiPrvi napad gaučosa donosi dobru šansu,. Posle slobodnog udarca Nemačke sevnula je kontra Argentine. Laveci je uposlio Iguaina, ali on šutira pored gola.21:00 (1.) - Počela je utakmicaPočeo je poslednji meč na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Nemačka i Argentina su na Marakani krenule u borbu za Zlatnu boginju.20:54 - Reprezentacije su na terenuFudbaleri Nemačke i Argentine su izašli na teren Marakane. Prvo je intonirana himna Nemačke, a zatim je izvedena i nacionalna nimna Argentine. 20:51 - Kedira se povredio na zagrevanjuSami kedira se povredio na zagrevanju, pa je njegovo mesto u prvoj postavi pancera zauzeo Kristof Kramer.

20:22 - Blater poželeo sreću finalistima

20:11 - Huan Monako spraman za finaleArgentinski teniser Huan Monako spreman je za veliko finale Svetskog prvenstva.

19:19 - Počinje ceremonija zatvaranja

19:08 - Klinsman svim srcem uz "pancere"

19:01 - Miler vs Mesi

18:58 - Trka za "Zlatnu kopačku"

18:55 - Još malo istorije

18:53 - Na današnji danTačno pre 84 godine odigrani su prvi mečevi na premijernom Svetskom prvenstvu u Montevideu.

18:51 - Put Argentine i Nemačke do Marakane

18:48 - Panceri kreću na stadion

18:46 - Zlatna boginja stigla na Marakanu

18:44 - Lista FIFA VIP gostiju

18:39 - Najbolje fotke velikog finala

18:36 - Rijana i Pele

18:30 - Navijači se polako zagrevajuOd velikog finala deli nas još 90 minuta. Navijači obe reprezentacije su krenuli ka stadionu "Marakana" i na ulicama Rio de Žaneira vlada sjajna atmosfera.

18:25 - Sabine Lisicki uz "pancere"Nemačka teniserka Sabine Lisicki biće večeras uz fudbalere Nemačke.

18:19 - Lepše polovine "pancera" već uzele Zlatnu boginjuMontana Yorke i Ann-Kathrin Brommel, lepše polovine reprezentativaca Nemačke Andre Širlea i Marija Gecea, spremne su za veliko finale. One su se pred utakmicu na Marakani slikale sa replikom Zlatne boginje i neutešnim Klovisom Fernandezom, navijačem Brazila koji je najteže podneo poraz svog tima u polufinalu Svetskog prvenstva baš protiv Nemačke.

18:12 - Žizel Bundšen spremna za finale Mundijala

18:09 - Sve je spremno za svečano zatvaranje

18:05 - Majstorija Mesija na treningu

17:55 - Barselona kao Buenos Aires Duel reprezentacija Argentine i Nemačke odlučiće novog svetskog prvaka, a u prestonici Katalonije svim srcem će se navijati za "gaučose"

17:27 - Časne sestre sa dresom MesijaFinale Svetskog prvenstva između Nemačke i Argentine podelilo je i Vatikan. Na današnjoj misi bili su prisutni navijači jedne i druge reprezentacije, a ove časne sestre nedvosmisleno su pokazale na čijoj su strani.

17:15 - Slon Jali iz Zoo vrta u Kini odabrao je Argentinu za pobednika Svetskog prvenstva

16:57 - Nemci su uvereni u trijumf u večerašnjem finalu pa su počeli da dodaju četvrtu zvezdicu

16:43 - Nemački ministar spoljnih poslova Frank Majer Štajnmajer na neobičan način je pokazao uverenje u pobedu svog tima

16:40 - Brazuka je spremna za finale, da li ste i vi?

16:17 - Indijski umetnik Sudaršan Patnajik dao je svoj doprinos finalnoj utakmici

16:15 - Šakira i Karlos Santana na zatvaranju Mundijal

Velika kolumbijska zvezda Šakira, meksički gitarista Karlos Santana

15:32 - Put Nemačke i Argentine do Marakane

14:50 - Argentinski navijači okupirali Kopakabanu

14:40 - Argentinci se zagrevaju za meč i sanjaju slavlje

14:22 - Adidas u problemu 2 miliona Nemaca kupilo dres reprezentacijeFudbalska euforija "drma" Nemačku mnogo više nego nekih prethodnih godina, pošto je ta selekcija konačno izborila plasman u finale Mundijala, a navijači su do sada kupili preko dva miliona dresova nacionalnog tima.

Šef Adidasa Herbert Hajner, koji proizvodu opremu za Nemačku, kazao je da niko nije očekivao ovakav scenario."Čak sam i ja imao problema da nabavim dres za neke prijatelje. Bilo je baš teško. Prema onome što sam čuo i u prodavnicima je slična situacija. Do sada smo prodali više od dva miliona dresova", rekao je Hajner.

14:00 - Rio spreman za finaleJedan od najatraktivnijih gradova na čitavoj planeti, već je ugostio preko 600 000 fudbalskih fanova u prethodnih mesec dana, a večeras je veliko finale i to na čuvenoj "Marakani", koja renovirana prima oko 70 000 gledalaca.

13:40 - Animirana rekapitulacija Mundijala u BraziluČitav tok Mundijala pratili su zanimljivi animirani filmovi, koje ste redovno mogli da ispratite i na našem portalu, a ovaj ih sve sažima u jedan, veoma efektan.

13:30 - Ko je sledeći?

13:00 - Put do finalaObe ekipe su do sada ostvarile pet pobeda, s tim što su Argentinci posle penala izbacili Holandiju i prošli u finale, dok su Nemci u grupnoj fazi remizirali sa Ganom

12:00 - ARGENTINA ČEKA TITULU: Dijego i Mesijev tata veruju u Lea!Otac Lionela Mesija Horhe istakao je da njegov sin ne igra na očekivanom nivou na Mundijalu u Brazilu zbog iscrpljenosti, a njemu je veliku podršku pružio i legendarni Dijego Armando Maradona

11:35 - Nemačka bi da nanstavi evropski niz titulaUkoliko Nemačka pobedi u finalu Mundijala prvi put u istoriji desiće se da su tri evropske reprezentacije zaredom osvajale Svetsko prvenstvo. U Nemačkoj 2006. slavila je Italija, a u Južnoj Africi pre četiri godine Španija.

11:00 - Nemci i Argentinci do sada po jednom slavili u borbi za BoginjuArgentina bila bolja u Meksiku 1986., a Nemačka 4 godine kasnije u Italiji

10:00 - Bekam: Argentina pobeđuje sa 3:1

Bivši engleski fudbaler Dejvid Bekam rekao je da će u finalu Svetskog prvenstva navijati za Argentinu i prognozirao da će pobediti Nemačku sa 3:1."Ovo je bilo fantastično prvenstvo, s dva velika tima u finalu. Iako nemaju zvezde, Nemaci imaju fantastičan tim, u kome svi igraju jako dobro. Igrali su neverovatan fudbal na ovom prvenstvu. Argentina, takođe, ima sjajan tim, ali oni imaju i Mesija, koji je izuzetan i neverovatno dobar fudbaler koga jedva čekam da gledam. Zato navijam za Argentinu da pobedi sa 3:1".

09:35 - Di Marija i dalje neizvestan za finale

Selektor fudbalske reprezentacije Argentine Alehandro Sabelja rekao je da je nastup Anhela di Marije u finalu Svetskog prvenstva protiv Nemačke i dalje pod znakom pitanja. "On je bolje, to je očigledno, ali više ćemo znati posle treninga. Sada ne mogu da kažem da li će igrati", kazao je Sabelja. Anhel di Marija povredio se u meču četvrtfinala Mundijala protiv Belgije i propustio je polufinale.

09:30 - ZA KOGA ĆETE NAVIJATI U FINALU: Argentinci ili Nemci vladaće svetom (ANKETA)Kažu da će čak 90 odsto Brazilaca biti uz Nemce, a da Argentinci mogu očekivati veću podršku sa tribina Marakane

09:20 - Početak u 21 satPoslednja utakmica 20. Mundijala počeće u 21 sat, a sudija će biti Italijan Nikola Ricoli