BLOG UŽIVO: Fudbalski navijači protestovali ispred mađarskog parlamenta

Najnovije informacije iz sveta sporta

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu.

23:55 - Gatuzo napustio OFIDosadašnji trener grčkog fudbalskog kluba OFI Đenaro Gatuzo podneo je ostavku. OFI je u prvih sedam kola šampionata Grčke zabeležio četiri poraza, a poslednji je upisao na domaćem terenu od Asterasa. OFI je trenutno na 11. mestu na tabeli, ali kako pišu grčki mediji, razlog odlaska nisu rezultati već je Gatuzo otišao jer se klub nalazi u finansijskim problemima. Gatuzu je ovo treći odlazak s trenerske pozicije. On je 2013. godine bio je trener-igrač u švajcarskom Sionu, a te je godine bio i na klupi Palerma.23:44 - Gvardiola: Ponosam sam na svoj timTrener fudbalera Bajerna iz Minhena Pep Gvardiola rekao je da je ponosan na svoj tim i pored remija sa Borusijom iz Menhengladbaha. "Ja sam veoma, veoma ponosan na svoj tim i načinom na koji smo igrali. Kontrolisali smo utakmicu i nismo dozvolili Borusiji da igra na kontranapade. U drugom poluvremenu smo bili umorni... Želeli smo da pobedimo... Veoma sam zadovoljan našom igrom i bodom", rekao je Gvardiola. Fudbaleri Bajerna i Borusije iz Menhengladbaha odigrali su danas 0:0 u devetom kolu Bundeslige. Šampion Bundeslige je prvi na tabeli sa 21 bodom, četiri više od drugoplasirane Borusije iz Menhengladbaha. Isti broj bodova, 17, imaju i Volfsburg i Hofenhajm.23:25 - Van Gal: Murinjo zna da je remi ferMenadžer Mančester junajteda Luj van Gal rekao je da su "crveni đavoli" zaslužili remi sa Čelsijem i da veruje da bi se Žoze Murinjo složio sa njim. Junajted i Čelsi su igrali 1:1 na "Old trafordu", a domaći tim je došao do boda golom Robina van Persija u nadoknadi vremena. "Zaslužili smo gol. Mislim da i Žoze Murinjo to zna. Uvek je ista priča. Imali smo dosta šansi, ali ih nismo realizovali i Čelsi je postigao gol. Od tada smo imali teži posao jer Čelsi igra sa velikim posedom lopte, širi teren i mi onda moramo da trčimo i trčimo. Ali, deset minuta posle njihovog gola, mislim da smo našli svoju igru i zaslužili smo da postignemo gol, ali isto tako mislim da smo mogli i da pobedimo. Znam da to govorim posle gotovo svake utakmice, ali je to dobar znak jer je Čelsi vrhunski tim i u krajnjem slučaju smo bili jednaki", istakao je Van Gal.

23:05 - Mandžukić doneo pobedu AtletikuFudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas na gostujućem terenu Hetafe sa 1:0 u poslednjem meču devetog kola španske Primere. Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Mario Mandžukić u 40. minutu. Hrvatski fudbaler je gol postigao sa samo nekoliko metara, pošto je natrčao na loptu koji je izbio golman Hetafea. Atletiko Madrid je, posle devet odigranih kola, peti na tabeli Primere sa 20 bodova, dok je Hetafe na 12. mestu sa deset bodova. U narednom, desetom kolu Atletiko na svom terenu igra protiv Kordobe, dok Hetafe gostuje Deportivu.22:40 - Remi Milana i FiorentineFudbaleri Milana i Fiorentine igrali su bez pobednika, 1:1 u meču 8. kola italijanske Serije A. Domaći su poveli golom De Jonga u 25. minutu. Gosti su izjednačili pogotkom Iličića u 64. minutu. Srbin Nenad Tomovoć odigrao je ceo meč za Fiorentinu. Milan je šesti sa 15 bodova, dok je Fiorentina 11. sa 10.22:31 - Marselinjo: 88 minuta smo bili boljiFudbaler Viljareala Marselinjo rekao je da je njegova ekipa 88 minuta bila bolja u meču protiv Sevilje. "Šteta je, jer smo 88 minuta igrali i na kraju smo izgubili. Odigrali smo veliku utakmicu, ali smo na kraju posle dve greške primili golove. Mislim da smo u tih 88 minula bili bolji... Utakmica traje dok sudija ne svira kraj, mislili smo da je gotovo, želeli smo da bude gotovo. Ovo je okrutan rezultat, ali su zaslužili jer su postigli dva gola", rekao je Marselinjo. Fudbaleri Sevilje pobedili su večeras Viljareal sa 2:1 u devetom kolu španske Primere. Viljareal je poveo u 79. minutu golom Lucijana Vieta, izjednačio je Denis Suares u 88. minutu, a konačan rezultat postavio je iz penala Karlos Baka u trećem minutu sudijske nadoknade.22:08 - Rajnarc pauzira tri mesecaFudbaler Bajera Stefan Rajnarc naredna tri meseca biće van terena zbog povrede, objavio je bundesligaš iz Leverkuzena. Nemački fudbaler povredio se u jučerašnjoj pobedi svog tima protiv Šalkea (1:0), kada je oštetio očnu duplju posle duela sa Markom Hegerom. On će naredne nedelje biti podvrgnut operaciji, posle koje će pauzirati do kraja januara 2015. godine. Rajnarc je ove sezone odigrao devet utakmica za "farmaceute" u Bundesligi.

21:40 - Mareju trofej u ValensijiBritanski teniser Endi Marej trijumfovao je na turniru u Valensiji pobedom nad Špancem Tomijem Robredom. Mari je spasao pet meč lopti Robreda i posle velike borbe u tri seta sa 3:6, 7:6 (9:7), 7:6 (10:8), posle tri sata i 21 minuta igre. Isti slučaj bio je i nedelju dana ranije, kada je Marej isto odbranio pet meč lopti Robredu u finalu turnira u Šenženu, koji je dobio sa 5:7, 7:6 (11:9), 6:1. Britanac će se za jedno od preostala četiri mesta za završni turnir u Londonu boriti sa Keijem Nišikorijem, Davidom Fererom, Tomašom Berdihom, Milošem Raonićem i Grigorom Dimitrovim na Mastersu u Parizu koji počinje u ponedeljak.

21:15 - Jovana Jakšić bez titule u KanadiSrpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji titulu na ITF turniru u kanadskom Sagenaju. Jakšićeva je u finalu poražena od Francuskinje Žulije Koin 7:5, 6:3. Turnir u Kanadi igrao se za nagradni fond od 50.000 dolara.

20:55 - Sevilja preokretom do pobedeFudbaleri Sevilje pobedili su večeras Viljareal sa 2:1 u devetom kolu španske Primere. Viljareal je poveo u 79. minutu golom Lucijana Vieta, izjednačio je Denis Suares u 88. minutu, a konačan rezultat postavio je iz penala Karlos Baka u trećem minutu sudijske nadoknade. Posle devet odigranih kola Sevilja je druga na tabeli sa 22 boda, dok je Viljareal osmi sa 14 osvojenih bodova. Ranije dana, Espanjol i Deportivo su odigrali bez golova, dok je Malaga na svom terenu sa ubedljivih 4:0 savladala Rajo Valjekano. U poslednjem meču devetog kola kasnije večeras se sastaju Hetafe i Atletiko Madrid.

20:30 - Vidić sa klupe gledao pobedu InteraFudbaleri Intera savladali su večeras u gostima ekipu Ćezene sa 1:0, a srpski internacionalci u redovima "neroazura" Nemanja Vidić i Zdravko Kuzmanović ceo meč presedeli su na klupi. Tim iz Milana osvojio je dragocene bodove kojima se približio gornjem delu tabele, a gol odluke postigao je Ikardi iz penala još u prvom poluvremenu. Lacio je takođe izborio važan uspeh savladavši na Olimpijskom stadionu ekipu Torina sa 2:1, pa je preuzeo petu poziciju na tabeli. Srpski napadač Filip Đorđević odigrao je ceo meč u dresu Rimljana, kao i defanzivac Torina Nikola Maksimović. Prava goleada viđena je u Napulju, gde je domaćin napunio mrežu Verone (6:2). Istakao se trostruki strelac Iguain, dok u ekipi Verone srpski internacionalac Boško Janković nije ulazio u igru.

20:10 - Fudbalski navijači protestovali ispred mađarskog parlamentaViše od 5.000 fudbalskih navijača okupilo se danas ispred zgrade Parlamenta u Budimpešti protestujući zbog uvođenja navijačkih kartica i obavezne registracije na mađarskim stadionima. U peticiji upućenoj premijeru Viktoru Orbanu navijači su istakli zasluge Vlade u razvoju infrastrukture mađarskog fudbala, ali su kritikovali takozvane "anti-navijačke propise" kojima je "oterana većina fudbalskih entuzijasta sa utakmica". Navijači su se takođe žalili na nedostatak dijaloga između njihovih organizacija i predstavnika vlasti. "Ovo je naša poslednja mirna akcija. Ukoliko ne budemo imali drugog izbora, moraćemo da preduzmemo radikalnije korake", rekao je agenciji MTI portparol "zelenih čudovišta", navijačke grupe poznatog budimpeštanskog kluba Ferencvaroš.

19:58 - Remi Menhengladbaha i BajernaFudbaleri Borusije iz Menhengladbaha i Bajerna iz Minhena odigrali su 0:0 u devetom kolu Bundeslige. I posle ovog remija Bajern je prvi na tabeli sa 21 bodom, dok je Borusija druga sa četiri boda manje. Ranije danas, Volfsburg je na svom terenu savladao Majnc sa 3:0, a golove za domaću ekipu postigli su Naldo u 15. minutu, Ivan Perišić u 59. i Malandino tri minuta pre kraja meča. Posle devet odigranih utakmica Volfsburg je treći na tabeli Bundeslige sa 17 bodova, dok je Majnc na šestom mestu sa 14 osvojenih bodova.19:44 - Federer: Pun sam samopouzdanjaŠvajcarski teniser Rodžer Federer rekao je posle današnje pobedu u Bazelu da je prezadovoljan svojom igrom u poslednje vreme. Federer je osvojio titulu u Bazelu pošto je u finalu pobedio Belgijanca Davida Gofana sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2. "Nisam očekivao ovakav rezultat. Veoma sam zadovoljan time kako igram. Ovo je bilo veliko finale i mislim da sam stvarno dobro igrao. Pun sam samopouzdanja", rekao je Federer. Nekada najboljem, a sada drugom teniseru sveta ovo je 82. titula u karijeri, a današnjom pobedom će se još više približiti Novaku Đokoviću na ATP listi.19:29 - Škrtel: Verujemo u BalotelijaFudbaler Liverpula Martin Šrtel rekao je da igrači tog kluba potpuno veruju napadaču Mariju Balotelliju uprkos tome što je loše počeo sezonu. "On naporno radi na treninzima, naporno radi na utakmicama, ima dobrih trenutaka. Nažalost, nije uspeo da postigne gol. Žao mi ga je. Mi verujemo u njega, podržavamo ga i nadamo se da će početi da postiže golove", rekao je Škrtel. Baloteli je ovog leta došao u Liverpul iz Milana i do sada nije postigao nijedan gol u Premijer ligi. On je juče odigrao još jednu slabu utakmicu protiv Hula kada je promašio neke dobre prilike, a jedan udarac mu je odlično je obranio golman Hala Eldin Jakupović.

19:18 - Liverpul dovodi BerahinaLiverpul nije zadovoljan igrama Italijana Marija Balotelija i u januarskom prelaznom roku pokušaće da angažuje novo pojačanje u napadačkoj liniji. Na "meti" menadžera Brendana Rodžersa mladi Saido Berahino, koji ove sezone blista u dresu Vest Bromvič Albiona. Liverpul je za transfer 21. godišnjeg Berahina, mladog reprezentativca Engleske rođenog u Burundiju, spreman da ponudi sumu od 25 miliona funti. Klub sa Enfilda ne igra prema očekivanjima ove sezone i nakon jučerašnjeg remija kod kuće protiv Hala (0:0) zauzima sedmo mesto na tabeli Premijer lige sa osam bodova zaostatka za vodećim Čelsijem.

19:00 - Alegri: Srećan sam zbog LjorenteaTrener fudbalera Juventusa Masimilijano Alegri rekao je da je gol Fernanda Ljorentea protiv Palerma pokazao da je klub imao pravo što je imao vere u tog igrača. Juventus je danas sa 2:0 pobedio Palermo u osmom kolu Serije A, a golove za šampiona Italije postigli su Arturo Vidal u 32. minutu i Ljorente u 64. minutu. "Ljorente nije bio depresivan zbog toga što nije postizao golove ove sezone, ali sigurno je da su golovi važni za napadača. Ovo je bila prava utakmica za njega, za njegove fizičke karakteristike. Srećan sam što je postigao gol, jer nam je uzvratio za veru koju imali u njega i iznad svega zbog njegovog samopouzdanja", rekao je Alegri. Juventus je posle osam kola prvi na tabeli Serije A sa 22 boda, dok je Palermo na 18. mestu sa šest osvojenih bodova. 18:46 - Kabul: Moramo da igramo sa više sapouzdanjaFudbaler Totenhema Junas Kabul rekao je posle današnjeg poraza od Njukasla da njegova ekipa mora igra sa više samopouzdanja. Totenhem je na svom terenu izgubio od Njukasla sa 2:1 u devetom kolu Premijer lige. "Moramo više da se borimo na terenu, da igramo s više samopouzdanja. Nismo bili fokusirani na početku drugog poluvremena. Na 1:1 smo pokušali da napadnemo, ali su oni postigli gol i naše samopouzdanje je palo", rekao je Kabul. Totenhem je poveo na današnjem meču golom Emanuela Adebajora u 18. minutu, izjednačio je San Ameobi u 46. minutu, a pobedu Njukaslu je doneo Ajoze Peres u 58. minutu.Posle devet odigranih kola Totenhem je 11. na tabeli Premijer lige sa 11 bodova, dok je Njukasl 14. s bodom manje. U narednom, desetom kolu, Totenhem gostuje Aston Vili, a Njukasl na svom terenu dočekuje Liverpul.

18:31 - Inijesta ne igra protiv Selte i AjaksaFudbaler Barselone Andres Inijesta mogao bi zbog povrede da propusti narednu utakmicu Primere protiv Selte i meč Lige šampiona sa Ajaksom, objavio je vodeći klub prvenstva Španije. Inijesta je povredio potkolenicu na sinoćnjem velikom derbiju protiv madridskog Reala i morao je van terena u 71. minutu. "Testovi su pokazali oštećenje mišića potkolenice. Još je neizvesno kada će Inijesta moći da se vrati punom treningu", objavila je Barselona. Real Madrid je u "El klasiku" na svom Santjago Bernabeu pobedio Barslonu posle preokreta sa 3:1 i približio se vodećim Kataloncima na samo bod.

18:10 - Martines: Eto je uradio više od postizanja dva golaTrener fudbalera Evertona Roberto Martines rekao je da je Samjuel Eto nameču s Barnlijem uradio mnogo više od postizanja golova, iako će svi samo o tome govoriti. Everton je na gostovanju savladao Barnli sa 3:1 u devetom kolu Premijer lige, a Eto je postigao dva gola. "Razmišljao sam o njegovoj igri danas, siguran sam da će svi govoriti samo o golovima i onome šta je uradio ispred gola, ali ja sam prezadovoljan njegovom ulogom na terenu i načinom na koji je radio za tim", rekao je Martines. Ekipa Roberta Martinesa je povela već u četvrtom minutu golom Etoa, izjednačio je Dani Ings u 20. minutu. Novu prednost Evertonu doneo je Romel Lukaku devet minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Eto u 85. minutu meča.

17:43 - Volfsburg posle pobede nad Majncom prvi pratilac BajernaFudbaleri Volfsburga savladali su danas na domaćem terenu ekipu Majnca sa 3:0, a ovom pobedom popularni "vukovi" preuzeli su drugo mesto na tabeli Bundes lige sa tri boda manje od vodečeg sampiona Bajerna iz Minhena. Volfsburg je poveo već nakon 15 minuta i u nastavku susreta sa još dva gola rutinski overio zaslužen uspeh. U timu Majnca, koji je ostao u gornjem delu tabele, srpski napadač Filip Đuričić bio je starter i igrao je do 62. minuta. Volfsburg - Majnc 3:0 (Naldo 15, Perišić 59, Kaliđuri 87). U poslednjem meču 9. kola od 17.30 sati igraju Borusija Menhengladbah i Bajern Minhen.Odigrano u subotu: Bajer Leverkuzen - Šalke 1:0, Borusija Dortmund - Hanover 0:1, Ajntraht Frankfurt - Štutgart 4:5, Augsburg - Frajburg 2:0, Herta - Hamburger 3:0, Hofenhajm - Paderborn 1:0.Odigrano u petak: Verder - Keln 0:1.Tabela: Bajern Minhen 20 bodova, Volfsburg i Hofenhajm po 17, Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen po 16, Majnc 14, Hanover 13, itd.

17:20 - Juventus pobedio PalermoFudbaleri Juventusa vratili su se na pobednički kolosek u italijanskoj Seriji A, pošto su u Torinu pobedili ekipu Palerma sa 2:0 (1:0) u 8. kolu. Aktuelni šampion je iskoristio jučerašnji kiks Rome protiv Sampdorije (0:0) i ponovo stekao tri boda više od rimskog kluba. Pobedu torinskom tim doneli su Vidal i Ljorente. Kjevo ni šest put u nizu nije uspeo da zabeleži trijumf, a sva tri boda sa stadiona Bentegodi odnela je Đenova. Iako je domaći tim imao prednost na poluvremenu preko Zukanovića, Đenova je u poslednjih 20 minuta slavila golovima Matrija i Pinilje. Pinilja prethodno nije realizovao penal, koji je skrivio Radovanović zbog čega je dobio crveni karton. Udineze nastavlja sa dobrim rezultatima ove sezone, pogotovo na svom Friuliju, i to je potvrdio protiv Atalante. Izabranici trenera Andree Stramaćonija i pomoćnika Dejana Stankovića su nova tri boda obezbedili već posle prvog dela igre, strelci su bili veteran Di Natale i Tero.

17:00 - Federer odbranio titulu u BazeluŠvajcarski teniser Rodžer Federer pobednik je ATP turnira u Bazelu, pošto je savladao Gofana iz Belgije sa 6:2, 6:2. Federer je po šesti put osvojio turnir u rodnom gradu, kao i 82. titulu u karijeri. On je lako i za samo 52 minuta pobedio 28. igrača na svetu i od sutra će na listi smanjiti zaostatak u odnosu na prvoplasiranog Novaka Đokovića. Turnir u Bazelu igrao se za nagradni fond od 1,45 miliona evra.

16:30 - Njukasl pobedio Totenhem u gostima 2:1Fudbaleri Njukasla pobedili su u gostima ekipu Totenhema sa 2:1 (0:1) u 9. kolu engleske Premijer lige. Totenhem je poveo golom Emanuela Adebajora u 18. minutu, kada je glavom iskoristio centaršut mladog Mejsona. Londonski tim je u potpunosti "držao" meč pod kontrolom u prvom poluvremenu, ali je za samo 12 minuta u nastavku bio u deficitu. Tek što su krenuli sa centra fudbaleri Njukasla, Sami Ameobi je postigao gol. Prihvatio je dubinsku loptu od Kolbeka, pobegao Eriku Dajeru i rutinski doneo izjednačenje svom timu. Važnu pobedu "svrakama", koja ih pomera iz opasne zone, doneo je 21-godišnji Ajoze Perez. Everton je lako savladao Barnli u gostima sa 3:1, a istakao se veteran Eto sa dva gola.

15:58 - Radnički smenio Čapljića, novi trener MilovanovićFudbalski klub Radnički iz Kragujevca saopštio je danas da je usvojio ostavku trenera Vlade Čapljića i umesto njega imenovao Neška Milovanovića. Kragujevački tim je ove sezone smenio već dva trenera, nakon što je Čapljić pre mesec dana došao umesto Dragoljuba Bekvalca. Milovanović je tokom karijere vodio Metalac, Mladost iz Lučana, Slogu iz Kraljeva, a u novi klub je došao iz Radnika iz Surdulice, sa kojim se nalazi na prvom na tabeli Prve lige Srbija. Radnički se posle 10 kola na tabeli Superlige nalazi na poslednjem 16. mestu sa četiri boda. U narednom 11. kolu Superlige Kragujevčani dočekuju OFK Beograd.

15:15 - Zimonjić i Pospišil osvojili turnir u Bazelu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Vasek Pospišil osvojili su danas ATP turnir u Bazelu, pošto su u finalu pobedili hrvatsko-finski par Marin Draganja/Henri Kontinen sa 7:6 (15:13), 1:6, 10:5. Zimonjić i Pospišil su prvi set dobili posle dugog taj-brejka, u kojem nijedan par nije uspeo da osvoji gem na servis protivnika.Hrvatsko-finska kombinacija je posle toga zaigrala mnogo bolje i ubedljivo osvojila drugi set, ali su Zimonjić i Pospišil u super taj-brejku bili smireniji i prigrabili titulu na turniru u Švajcarskoj.Turnir u Bazelu igrao se za nagradni fond od 1.915.060 evra.

15:00 - Krstin pobednik fjučersa u AntalijiMladi srpski teniser Peđa Krstin osvojio je fjučers u turskoj Antaliji, pošto je u finalu pobedio Rusa Kirila Dmitrjeva sa 2:0 (6:4, 7:5) u setovima.

14:55 - Olivera Jevtić pobedila na maratonu u Podgorici

Kenijac Silas Kipčirčir Toek i srpska atletičarka Olivera Jevtić pobedili su na Podgoričkom maratonu. Kenijski atletičar je nešto više od 42 kilometra pretrčao za dva sata, 16 minuta i dve sekunde, dok je Jevtićeva pobedu u ženskoj konkurenciji postigla za dva sata, 38 minuta i 19 sekundi. Olivera Jevtić je u istoj kategoriji bila pobednik Podgoričkog maratona i 2008, 2009. i 2012. godine.Olivera Jevtić je rekla da joj je drago što je ponovo pobedila na stazi na kojoj je rekorder. "Imala sam cilj da ispunim normu, nije mi bio bitan plasman. Drago mi je što sam ponovo pobedila na stazi čiji sam rekorder. Za mene sve počinje iz Podgorice, tu sam praktično napravila prve atletske korake pobedom kao pionirka na prvenstvu Jugoslavije u krosu", kazala je Jevtićeva nakon proglašnja za pobednika. Na polumaratonu koji je trčan od Podgorice do Danilovgrada, pobedio je Kenijac Stenli Tarus. Drugo mesto osvojio je Madjar Tamaš Nadji, a treće Srđan Samardžić iz Bosne i Hercegovine.

14:45 - Tarabt opet u Milanu?Posle medijske prepirke između Adela Tarabta i trenera fudbalera KPR-a Harija Rednapa koja traje danima, pojavile su se informacije da bi Marokanac od januara mogao opet da zaigra za Milan.

14:20 - Serena Vilijams osvojila završni turnir sezone u SingapuruAmerikanka Serena Vilijams osvojila je u Singapuru završni turnir u sezoni pobedivši Rumunku Simonu Halep sa 6:3 i 6:0, što je treća uzastopna titula na završnim turnirima i peta ukupno prve teniserke sveta. Halepova je lako pobedila Vilijamsonovu samo pre četiri dana u grupnoj fazi takmičenja, ali je američka teniserka u današnjem meču nastupila agresivno, što je poremetilo rumunsku igračicu. Vilijamsova je osvojila 11 od poslednjih 12 gemova u meču i tako se pridružila Martini Navratilovoj i Štefi Graf, kao jedinim igračicama koje su osvojile pet titula na završnim turnirima u sezoni.

14:00 - Liverpul: Džonson može da nađe novi klub od letaPošto desnom beku Liverpula Glenu Džonsonu na leto ističe ugovor sa Liverpulom, iz ovog kluba su rekli da neće produžavati ugovor sa njim. To bi mogao da iskoristi Galatasaraj, kako javljaju engleski mediji.

13:52 - Malaga ubedljiva protiv Rajo ValjekanaFudbaleri Malage pobedili su na svom terenu ekipu Rajo Valjekana sa 4:0 (3:0) u 9. kolu španske Primere. Domaći tim je od starta meča zaigrao napadački i već u prvom napadu je veliku šansu propustio napadač Samuel Kastiljo. Samo pet minuta kasnije Malaga je povela golom Garsije Samuela, u 21. prednost je udvostručio Serhi Darder, a ubedljivu pobedu timu iz Andaluzije doneli su Huanmi i Nordin Amrabat iz penala.

13:20 - Di Marija: Ponosan sam na odluku da pređem u Junajted

Najskuplji fudbaler u istoriji britanskog fudbala Anhel Di Marija rekao je danas da za njegov prelazak u Mančester Junajted povod nije bio novac, već igranje u najvećem engleskom klubu.Argentinski vezista je letos prešao iz Reala u engleski tim za 75 miliona evra, iako Junajted ove sezone ne igra u evropskim takmičenjima."Imao sam neverovatno dobar osećaj da ću učiti dobru stvar prelaskom u Junajted. Ponosan sam na sebe i na odluku da dođem u najveći engleski klub. Ne mogu rečima da opišem koliko sam bio srećan kada sam potpisao ugovor. Klub mi je poverio dres sa brojem sedam, a poznato je ko je sve nosio taj broj u istoriji. Junajted je savršen klub za mene", rekao je Di Marija za Miror.

12:50 - (VIDEO) Pazarci priredili doček fudbalerima posle pobede Fudbaleri Novog Pazara pobedili su Napredak u gostima sa 1:0 u okviru 10. kola Jelen superlige, a navijači su im priredili veliki doček posle povratka iz Kruševca. Novi Pazar u poslednje vreme beleži sjajne rezultate, u poslednja četiri kola zabeležio je tri pobede, pa je peti na tabeli iza Vojvodine, Partizana, Crvene zvezde i Čukaričkog. Posebno su pristalice kluba bile oduševljene partijom golmana Zlatka Zečevića, kome se skandiralo.

12:30 - Pepe: Mnogo smo bolji od BarseFudbaleri Reala Pepe i Serhio Ramos složili su u oceni da je madridski tim bio bolji rival od Barselone (3:1) u 9. kolu Primere i poručili da će nastaviti sa još boljim partijama u narednom periodu.Real je na Santijago Bernabeuu pobedio lidera Barselonu i približio joj se na samo bod zaostatka na tabeli Primere. Golove za Real postigli su Kristijano Ronaldo, Pepe i Karim Benzema, dok je strelac za katalonski tim bio Nejmar. "U drugom poluvremu smo zaigrali bolje, pokazali pobednički mentalitet i okrenuli meč u našu korist. Bili smo mnogo bolji tim od Barselone. Želeo bih da podsetim da osvajanje Lige šampiona nije bilo slučajno, ovaj tim igra na najvišem mogućem nivou. Naporno smo radili kako bi beležili uspehe, nadam se da ćemo nastaviti ovako", rekao je Pepe za As. Štoper Serhio Ramos istakao je da je veoma srećan zbog pobede u El Klasiku, koja je madridski tim vratila u borbu za šampionsku titulu. "Bili smo sjajni u svim aspektima, iako smo primili ranog gol, izdigli smo se i zabeležili veliki trijumf. U drugom poluvremenu imali smo veći posed lopte, dominirali i bolje se snašli od Barselone", rekao je Ramos. Real u narednom kolu Primere gostuje Almeriji 1. novembra.

12:05 - Olardajs: Žoze prvi čestitao na pobedi nad Sitijem, ali nisam igrao za njegaMenadžer Vest Hema Sem Olardajs otkrio je da mu je Žoze Murinjo prvi čestitao na pobedi protiv Mančester sitija (2:1) u devetom kolu Premijer lige."Žoze mi je posle meča poslao poruku čestitke. To mi samo pokazuje koliko je ovo bilo važno za njega, ali mi nismo igrali za Čelsi, ova pobeda je za sve koji vole Vest Hem. On će korist izvući ako dođe do željenog rezultata protiv Junajteda", rekao je Olardajs.11:30 - Đukić: Bili smo bolji od Sosijedada, ali zadovoljan sam i bodomTrener Kordobe Miroslav Đukić rekao je da je njegov tim zaslužio da pobedi Sosijedad (1:1) u Primeri, ali da ga zadovoljava i remi, koji će značiti u borbi za opstanak.Srpski stručnjak juče je debitao na klupi tima iz Andaluzije, koji nije uspeo zabeleži prvu pobedu ove sezone. "Izuzetno važan bod za nas, ekipa je odlično reagovala posle primljenog gola. Bili smo staloženi, strpljivi i zadovoljan sam igrom mojih igrača. Mislim da smo bili bliži pobedi, ali moramo da nastavimo dalje u istom ritmu. Tek sam preuzeo ekipu i potrebno je vreme da stvari dođu na svoje mesto", rekao je Đukić, a prenosi španski list As.On je posebno pohvalio napadača Ćiska, koji je postigao izjednačujući gol u finišu meča, ali i promašio dosta šansi."Ćisko je uradio mnogo dobrih stvari na utakmici. Veoma mi je drago što je postigao gol posle nekoliko prilika, koji će mu mnogo značiti. Napadači žive od golova", zaključio je nekadašnji selektor Srbije.Kordoba se posle devet kola Primere nalazi na 18 mestu na tabeli sa pet bodova.

11:15 - Enrike: Ne žalim zbog Suareza, bio je dobar protiv Reala

Trener Barselone Luis Enrike izjavio je da ne žali što je u utakmici protiv Reala u prvi tim uvrstio fudbalera Luisa Suareza, kome je to bio prvi takmičarski meč posle četvoromesečne suspenzije. Barselona je na Sanjtago Bernabeu izgubila od Real Madrida sa 1:3, a Suarez je igrao od početka utakmice pa sve do 70. minuta, uprkos tome što je to bio njegov prvi takmičarski meč posle četvoromesečne suspenzije. On je suspendovan u junu pošto je tokom utakmice Urugvaja i Italije na Svetskom prvenstvu u Brazilu za rame ugrizao Đorđa Kjelinija. "Suarez je bio dobar. Ne žalim što sam ga ubacio u prvi tim. Nadali smo se drugačijem tipu utakmice, zatvorenijem. Ako u odbrani ne radite naporno protiv timova kakav je Real, to će vas koštati", rekao je Enrike, preneli su španski mediji. Suarez je rekao da sa pomešanim osećanjima gleda na debi utakmicu u Barseloni. On je ovog leta iz Liverpula prešao na Kamp Nou. "Srećan sam što sam se vratio na teren. To je veliko olakšanje i zadovoljan sam minutažom. Pomešana su mi osećanja zbog rezultata, ali ovaj tim je u više navrata igrao na visokom nivou", rekao je Suarez za AS. "Teško je igrati na Santjago Bernabeu, ali uradili smo šta smo mogli. Svi znaju kakva je utakmica 'el klasiko'. Morali smo da krenemo napred, ali oni su veoma dobri, oni su ubili utakmicu", rekao je Suarez.

10:20 - Markez kao Duan, 12. put u sezoniVozač Repsol Honde Mark Markez trijumfovao je na pretposlednjoj trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata, Velikoj nagradi Maleziji. Markez je na stazi „Sepang“ došao do 12. pobede ove sezone u vremenu od 2:03.523 minuta i tako izjednačio rekord legendarnog Mika Duana.Drugo mesto, sa dve i po sekunde zaostatka, zauzeo je Valentino Rosi na Jamahi, dok je treći kroz cilj prošao njegov timski kolega Horhe Lorenco. Zahvaljujući takvom raspletu, Honda je osvojila svoju 21. titulu najboljeg konstruktora, pošto ima 50 bodova više od Jamahe.

09:32 - Zvezda u Zadru

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova gostuju Zadru u okviru petog kola ABA lige. "Crveno-beli“ imaju maksimalan učinak, a Zadar ima po dve pobede i poraza.Košarkaš Zvezde Čarls Dženkins rekao je da njeogva ekipa mora da igra agresivno u odbrani ukoliko želi da savlada Zadar. "Zadar je veoma dobra ekipa koja je u dosadašnjem delu ABA lige prikazala vrlo dobre igre i zabeležila je neke impresivne pobede. Najbolji način da im se suprotstavimo biće agresivna igra u odbrani. Ukoliko budemo igrali čvrsto u odbrani i iskontrolišemo skok možemo da se nadamo povoljnom rezultatu. Neće biti lako, ali svu snagu i energiju moramo da sumerimo kao ostvarenju našeg cilja", rekao je Dženkins. U subotu je od srpskh predstavnika Partizan pobedio Metalac 84:77, a Mega Vizura je bila bolja od Olimpije 85:66.

09:02 - Rio traži 70.000 volontera za OIRio de Žaneiro je saopštio da mu je potrebno 70.000 volonetra za Olimpijske igre 2016. godine. "Bez sportista Igre ne mogu da se održe, ali isto tako i bez volontera su nemoguće", rekao je predsednik Organizacionog komiteta Igara u Riju Rikardo Prado.Volonteri bi na Igrama uštedeli organizatorima najmanje 100 miliona dolara.

08:30 - Fudbaleri Partizana gostuju Jagodini u derbiju Superlige Fudbaleri Partizana od 19 časova gostuju Jagodini u poslednjem meču 10. kola Jelen Superlige. "Crno-beli“ su drugi na tabeli sa bodom manje od Vojvodine, ali i sa dve utakmcie manje, dok su "Ćurani“ na 13. mestu sa osam bodova.Trener Jagodine Simo Krunić rekao je da će njegova ekipa pokušati da iskoristi umor Partizana posle nastupa u Ligi Evrope."Znamo da će biti umorni od te dve utakmice i tu vidimo našu prednost. Međutim, ne smemo da zaboravimo da je Partizan pobedio u svih osam utakmica u našem prvenstvu, da nije izgubio nijedan bod", rekao je Krunić. Trener Parrtizana Marko Nikolić izjavio je da je meč sa Jagodinom jedan od najtežih u dosadašnjem delu prvenstva. "Ovu utakmicu lociramo kao jednu od najtežih, ako ne i najtežu u dosadašnjem delu prvenstva. Mi smo istrošeni posle derbija i Bešiktaša i protiv Jagodine moramo biti sa motivacijom koja nije uobičajena i normalna", rekao je Nikolić.

08:00 - PREGLED SPORTSKIH DOGAĐAJA KOJI SU OBELEŽILI PRETHODNI DAN MOŽETE VIDETI OVDE