BLOG UŽIVO: Lazar Marković sa klupe gledao novi poraz Liverpula

Najnovije informacije iz sveta sporta

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu

23:55 - Rukometašice Radničkog na pragu Lige šampionaRukometašice Radničkog plasirale su se u finale kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona pošto su u Kragujevcu savladale ekipu danskog Mitjilanda posle produžetaka sa 29:24 (15:15, 24:24). Prvaka Srbije do trijumfa su predvodile Janjušević sa devet, Balać sa šest i Milošević sa pet golova, dok je kod Dankinja najefinaskija bila Grot sa devet. Radnički se u finalu sastaje sa Podravkom iz Koprivnice (Hrvatska), koja je u prvom meču ubedljivo pobedila norveški Bjasen sa 31:23 (18:9). Finalna utakmica na programu je u nedelju u kragujevačkoj dvorani Jezero od 19.30 sati. Samo pobednik kvalifikacionog turnira u Kragujevcu izboriće plasman u grupnu fazu Lige šampiona, dok će ostali učesnici nastaviti evropsko takmičenje u Kupu kupova.23:45 - Bugarin vodi posle prvog dana Srbija relija Bugarski automobilista Krum Dončev vodeći je u ukupnom plasmanu posle prvog dana 47. Srbija relija, koji je startovao u Užicu. Dončev ima prednost od dva minuta i 40 sekundi nad drugoplasiranim Slovencem Boštjanom Logarom, treći je Amir Vrpčić iz BiH sa 3,17 minuta zaostatka, dok je srpski takmičar Mile Cvjetičanin četvrti. Uprkos lošim vremenskim uslovima, mnogobrojni ljubitelji relija su pored same staze podrži učesnike Srbija relija i pratili današnje nadmetanje vozača i njihovih automobila, koje je prošlo bez incidenata. Favorizovani Ukrajinac Oleksander Salijuk je zbog izletanja sa staze već u prvom brzinskom ispitu igubio čak 15 minuta u odnosu na Dončeva, tako da se plasirao tek na 11. mesto. Zbog lošeg vremena aktuelni srpski šampion Vladica Rabrenović izleteo je sa staze i oprostio se od takmičenja.23:39 - Odbojkaši Poljske i Nemačke u finalu SPOdbojkaši Poljske plasirali su se u finale Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu u Katovicama pobedili reprezentaciju Nemačku sa 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21). Poljska će u finalu igrati protiv selekcije Brazila, koja je nešto ranije pobedila Francusku sa 3:2. Finale Svetskog prvenstva između Poljske i Brazila igra se unedelju od 20.25 časova u Katovicama. Pre tog meča, od 16:40 u borbi za bornzu sastaju se reprezentacije Francuske i Nemačke.23:05 - Pobede rukometaša Partizana i Crvene zvezdeRukometaši Partizana i Crvene zvezde upisali su sigurne pobede na startu nove sezone u Superligi Srbije. Crno-beli su na svom terenu slavili protiv Planinke sa 33:30, dok je njihov večiti rival u Šumicama slavio protiv Požarevca sa 29:26. U ostalim mečevima prvog kola, pobede su ostvarili Železnićar 1949, Metaloplastika i Spartak Vojput. Železničar je na gostovanju bio bolji od Jugovića sa 35:30, Spartak je bio bolji od Kolubare sa 36:28 u Subotici, dok je Metaloplastika slavila protiv Rudara sa 24:22. Vojvodina i Radnički će se ostalim timovima pridružiti tek u plej-ofu, a takmičiće se u regionalnoj SEHA ligi.22:33 - Terzić saopštio spisak igračica za SPSelektor ženske odbojkaške reprezentacije Srbije Zoran Terzić saopštio je spisak igračica za predstojeće SP u Italiji. "Svaki put je mnogo teško reći nekom igraču posle toliko meseci zajedničkih priprema da ne ide na takmičenje. Ovog puta je bilo posebno teško zato što su stvarno razlike bile minimalne ako ih je uopšte i bilo", rekao je Terzić. Odbojkašice Srbije će na SP igrati u Trstu u Grupi B sa Brazilom, Turskom, Kanadom, Kamerunom i Bugarskom. Na spisku selektora Terzića nalazi se 14 igračica: Tehničari: Maja Ognjenović i Bojana Zivković. Korektori: Jovana Brakočević i Tijana Bošković. Libera: Suzana Ćebić, i Silvija Popović. Srednji blokeri: Nataša Krsmanović, Milena Rašić, Stefana Veljković i Nađa Ninković. Primači: Jelena Nikolić, Brankica Mihajlović, Brižitka Molnar i Tijana Malešević.22:08 - Atletiko i Selta podelili bodove u MadriduFudbaleri Atletiko Madrida i Selte igrali su nerešeno 2:2 u utakmici 4. kola španske Primere. Aktuelni šampion Španije, Atletiko, tako je zabeležio drugi remi u sezoni. Selta je u Madridu povela u 19. minutu, golom Pablo Ernandes. Ipak, "jorgandžije" su do poluvremena uspele da preokrenu rezultat golovima Mirande u 31. i Gabija u 41. minutu. Konačan rezultat na stadionu Vinsente Kalderon postavio je Duran Nolito u 53. minutu iz jednaesterca, koji je minut ranije skrivio Miranada. Atletiko je trenutno drugi na tabeli sa osam bodova, jednim manje od Barselone, koja se u nedelju sastaje sa Levanteom.21:50 - Rafael: Želim da zauvek ostanem na Old traforduFudbaler Mančester junajteda Rafael rekao je da bi voleo da zauvek ostane na Old trafordu. "Želim da ostanem ovde zauvek ako je to moguće. To sad zavisi od mene, moram dobro da igram. Želim da ostanem... Kada sam došao mnogo igrača mi je pomoglo - Rajan Gigs, Pol Skols i Geri Nevil. I ja želim tako da pomognem mlađim igračima koji sada dolaze", rekao je Rafael. Brazilski fudbaler je u Junajted došao 2008. godine, a debitovao je na meču protiv Kvins Park Rendžersa. Rafael je istakao i da obožava navijače Junajteda. "Navijači u Mančesteru su jednostavno toliko dobri na svakoj utakmici, čak i ako izgubimo oni i dalje pevaju i prave buku. Volim te navijače", kazao je Rafael.21:28 - Rodžers: Nismo bili na nivouTrener fudbalera Liverpula Brendon Rodžers rekao je da je razočaran posle poraza od Vest Hema i istakao da njegova ekipa nije ni blizu nivoa na kojem bi on voleo da bude. "Ovo je razočaravajuće. Znali smo da će biti teška utakmica, a mi smo gubili sa 2:0 i pre nego što smo počeli da igramo. Nismo ni blizu nivoa na kojem očekujemo da budemo", rekao je Rodžers. Liverpul je danas izgubio na gostovanju od Vest Hema sa 3:1, što je ekipi s Enfilda već treći poraz u prvih pet kola Premijer lige. 21:05 - Vojvodina pobedila Spartak 5:2Fudbaleri Vojvodine pobedili su u Novom Sadu Spartak sa 5:2, dok su Čukarički i Donji Srem odigrali nerešeno 1:1 u utakmicama šestog kola Super lige Srbije. U vojvođanskom derbiju u Novom Sadu, bolja je bila Vojvodina. Strelci za Vovodinu bili su Enver Alivodić u 16. minutu, Mijat Gaćinović u 21, Marko Poletanović u 52. i Lazar Veselinović u 56. i 85. Golove za Spartak postigli su Vladimir Torbica u 67. minutu i Novica Maksimović u 87. Čukarički je na Banovom brdu remizirao sa Donjim Sremom, koji je poveo u 43. minutu golom Bojana Beljića, ali je domaća ekipa u 75, preko Nenada Mirosavljevića uspela da dođe do izjednačenja. Donji Srem je u završnici utakmice ostao sa igračem manje, pošto je Dušan Punoševac dobio direktan crveni karton.20:55 - Marković sa klupe gledao novi poraz Liverpula Fudbaleri Vest Hema pobedili su Liverpul sa 3:1 u 5. kolu Premijer lige. Vest Hem je poveo već u 2. minutu golom Vinstona Rida, da bi samo pet minuta kasnije Diafra Sako duplirao prednost "čekićara". Liverpul se vratio golom Rahima Sterlinga u 26. minutu za 2:1, ali je to bilo sve što su "crveni" uspeli da urade na gostovanju u Londonu. Liverpul je u završnici meča primio još jedan gol. Konačan rezultat postavio je Morgan Amalfitano dva minuta pre kraja. Srpski fudbaler Lazar Marković nije dobio priliku pa je ceo meč presedeo na klupi gostiju. Liverpulu je ovo treći poraz u sezoni, a drugi uzastopni, pošto je u prošlom kolu izgubio i od Aston Vile. Klub sa "Enfilda" idalje ima šest bodova i deseti je na tabeli, dok Vest Hem ima bod više i nalazi se na osmom mestu.20:40 - Majnc pobedio BorusijuFudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 u utakmici četvrtog kola Bundeslige. Majnc je tako zabeležio drugi trijumf u sezoni, pa se sada sa osam bodova nalazi na deobi prvog mesta sa Paderbornom, Bajern Minhenom i Hofenhajmom. Domaća ekipa povela je u 66. minutu golom Šindžija Okazakija, da bi konačan rezultat autogolom postavio Matijas Ginter u 74. Prethodno je u 70. minutu jedanaesterac za Borusiju promašio Čiro Imobile. Srpski reprezentativac Miloš Jojić odigrao je svih 90 minuta za Borusiju, dok je Filip Đuričić u 87. minutu ušao u igru za Majnc. Borusiji je ovo drugi poraz u sezoni, pa tako zauzimaju osmo mesto sa šest bodova.20:35 - Nova pobeda GranadeFudbaleri Granade pobedili su u gostima Atletik Bilbao sa 1:0 u utakmici četvrtog kola Primere. Granada je ovim trijumfom i posle četvrtog kola ostala neporažena, pa se tako trenutno nalazi na drugom mestu u Primeri sa osam bodova, jednim manje od Barselone, koja ima i utakmicu manje. Jedini gol na utakmici postigao je Džon Kordoba u 39. minutu. Atletik je tokom celog meča napadao i stavarao šanse, imali su 67 odsto poseda lopte, ali ipak nisu uspeli da savladaju Roberta Fernandesa. Atletik je u ovoj sezoni Primere zabeležio samo jednu pobedu, pa tako zauzima 14. mesto sa tri boda.20:13 - Dve medalje za srpske džudiste na EPJuniorski reprezentativci Srbije u džudou, braća Nemanja i Stefan Majdov osvojili su danas zlatnu, odnosno broznanu medalju na Evropskom prvenstvu u Bukureštu. I Nemanja i Stefan Majdov, džudisti Crvene zvezde, medalje su osvojili u kategoriji do 81 kilograma. "Ostvario sam zacrtano. Imao sam veliki problem jer sam posle polufinalnog meča osetio jak bol u ramenu. Nikako nisam želeo da propustim ovu šansu i skupio sam svu snagu stegnuo zube, što se i isplatilo. Osvojio sam titulu šampiona Evrope"­, rekao je Nemanja Majdov. Nemanja Majdov je na putu ka zlatu pobedio Ali Cecenoglua iz Turske, Grka Konstantinosa Saridisa, Ukrajinca Viktora Makuku, Levana Gugava iz Gruzije. U finalu je srpski džudista pobedio Gruzijca Ušangi Margiana. Da trijumf reprezentacije Srbije bude kompletan pobrinuo se Stefan Majdov. Reprezentativci Srbije sutra će se u Bukureštu nadmetati u ekipnoj konkurenciji.

19:44 - Lam: Nisam zadovoljan remijemKapiten Bajerna iz Minhena Filip Lam rekao je da njegova ekipa nije zadovoljna osvojenim bodom u meču protiv Hamburga. "Ne možemo da budemo zadovoljni remijem. U drugom poluvremenu smo imali šanse za pobedu, ali nismo to iskoristili", rekao je Lam. Šampion Bundeslige je odigrao danas 0:0 sa Hamburgom u četvrtom kolu. Trener Bajerna Pep Gvardiola je pokušao da nađe opravljanje za svoju ekipu. "Nije bilo danas lako igrati posle utakmice Lige šampiona protiv Mančester sitija. U drugom poluvremenu smo bili bolji, ali na žalost, nismo iskoristili svoje šanse. Moramo da nastavimo da radimo kao do sada, biće teško sve do decembra", kazao je Gvardiola.19:25 - Brazil u finalu SPOdbojkaši Brazila plasirali su se u finale Svetskog prvenstva, pošto su u Katovicama pobedili Francusku sa 3:2 (25:18, 23:25, 25:23, 22:25, 15:12). Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Lukas Satkamp sa 20 poena, dok je u reprezentaciji Francuske bolji od ostalih bio Ervin Ngapet sa 22 poena. U drugom polufinalu kasnije večeras se sastaju domaćin šampionata, Poljska i selekcija Nemačka. Finale je na programu sutra od 20.25 u Katovicama.19:10 - Ramos: Moramo da nastavimo da napredujemoFudbaler Real Madrida Serhio Ramos rekao je da je intenzitet kojim je njegova ekipa igrala razlog neverovatne pobede od 8:2 nad Deportivom. "Znate kako je u Madridu kad izgubiš dve utakmice za redom... Sada imamo dve pobede i to će nam dati samopouzdanje. Održavali smo isti intenzitet igre tokom cele utakmice i bili smo uspeši pred golom danas", rekao je Ramos. Real je danas na gostovanju pobedio Deportivo sa 8:2 u četvrtom kolu Primere. Real je u prethodna dva kola poražen od Atletiko Madrida i Real Sosijedada. "Moramo da nastavimo da napredujemo. Tim je dobro reagovao posle dva poraza", dodao je Ramos.

18:50 - Predsednik Deportiva: 8:2 nije fer rezultatPredsednik Deportiva La Korunje Tino Fernandes rekao je da njegova ekipa nije zaslužila da izgubi sa 8:2 od Real Madrida. "Primili smo fantastične golove, ali je rezultat previsok.... Ne treba previše da budemo dramatični, to su samo tri boda. Liga je previše duga i borićemo se u svakoj utakmici. Idemo meč po meč", rekao je Fernandes. Deportivo je danas na svom terenu ubedljivo poražen od Reala sa 8:2 u četvrtom kolu Primere.18:35 - Krunić zadovoljan igrom, ali ne i rezultatomTrener fudbalera Jagodine Simo Krunić rekao je da je zadovoljan igrom svojih igrača protiv Napretka u Super ligi Srbije, ali ne i rezultatom. "Ovo je prva utakmica posle mog povratka, naravno da nisam zadovoljan rezultatom, ali sam zadovoljan odnosom moje ekipe prema utakmici. Dali su sve od sebe, videlo se da su se borili do zadnjeg minuta", rekao je Krunić. Jagodina i Napredak iz Kruševca odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici šestog kola Super lige Srbije. "Bila je teška utamica. Napredak je ekipa koja mnogo trči, koja igra čvrsto. Žao mi je što smo igrali nerešeno, ali mislim da je to realan ishod današnje utakmice", kazao je Krunić.

18:11 - Ubedljiva pobeda niškog RadničkogFudbaleri Radničkog iz Niša ostvarili su u šestom kolu Super lige Srbije prvu pobedu u sezoni, pošto su na svom stadionu savladali Rad sa 3:0. Strelci za Radnički bili su Vladimir Đilas u 53. minutu, Vladimir Đorđević u 75. i Pavle Popara u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Jagodina je na svom terenu odigrala nerešeno sa Napretkom, koji je od 35. minuta imao igrača manje, nakon što je Nikola Trujić dobio crveni karton. Jagodina je u 17. minutu povela golom Miloša Lepovića, a bod je Kruševljanima doneo Nemanja Jančić u 72. Mladost je pobedila Borac 2:1. Golove za Mladost postigli su Patrik Eze Frajdej u 29. minutu i Igor Zonjić u 35, dok je strelac za Borac bio Dejan Đenić u 55. Borac je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je Aleksandar Gojković u 89. dobio crveni karton.

17:45 - Pavlović na podijumu u NirburgringuSrpski automobilista Miloš Pavlović osvojio je u tandemu sa timskim kolegom Edoardom Piskopom 2. mesto na prvoj trci trkačkog vikenda "Lamborgini Super trofeja" na čuvenoj stazi Nirburgring u Nemačkoj. Pavlović je imao drugu startnu poziciju iza Mirka Bortolotija, timskog kolege iz Bonaldi motorsporta, ali i ispred jedinog rivala za titulu, Holanđanina Jerona Mula. Bortoloti je poveo, ispred Pavlovića i Mula, a tim redosledom se otišlo i na obavezno zaustavljanje u "boksu", kada je Beograđanin predao "lamborgini galjardo" sa brojem tri kolegi Piskopu. Italijan je uspeo da po izlasku iz boksa čak i povede trku, ali je Mul, koji ove sezone vozi sam, veoma brzo iskoristio poznavanje situacije na stazi i prešao u vođstvo do kojeg nije mogao da dođe dok je Pavlović bio na stazi. Posle još jednog podijuma, Pavlović i Piskopo sačuvali su vođstvo u plasmanu "Pro" kategorije, sa četiri poena više u odnosu na Mula.

17:15 - Enrike jedva čeka debi SuarezaTrener Barselone Luis Enrike izjavio je da sa nestrpljenjem očekuje kraj suspenzije za Luisa Suareza. Urugvajski napadač stigao je ovog leta iz Liverpula, ali je pod četvoromesečnom suspenzijom, zbog ujedanja Đorđa Kjelinija. On će za novi klub moži da debituje tek 25. oktobra na "El klasiku". "On izgleda kao Suarez iz prošle sezone, mislim da se već privikao na život u novom klubu. Trenira veoma naporno, trenira kao da će sutra zaigrati. Mislim da će on biti veoma dobro pojačanje", rekao je Enrike.

16:55 - Odbojkaši Rusije peti na SPdbojkaši Rusije osvojili su 5. mesto na prvenstvu sveta u Poljskoj pošto su u Lođu savladali selekciju Irana sa 3:0 (25:19, 25:21, 25:18). U polufinalnih utakmicama šampionata danas u Katovicama igraju Francuska i Brazil, a potom i Nemačka i domaćin Poljska. Meč za titulu na programu je sutra od 20.25 sati, a za 3. mesto od 16.40, takođe u Katovicama.16:45 - OFK Beograd do pobede sa penala u 93. minutuFudbaleri OFK Beograda pobedili su na svom terenu ekipu Voždovca 1:0 u meču 6. kola Superlige Srbije. Jedini gol na utakmici postigao je Vuković sa penala u 93. minutu. Voždovac je ostao na poslednjem mestu na tabeli bez bodova, dok je OFK Beograd u gornjem delu tabele sa 11 poena.

16:34 - Murinjo: Oduzimajte titule zbog FFPMenadžer Čelsija Žoze Murinjo izjavio je da klubovi koji prekrše pravila finansijskog fer-pleja trebalo bi da budu kažnjeni sportski, a ne finansijski. Murinjo je izjavio da bi klubovima trebalo oduzimati bodove i titule umesto ih kažnjavati velikim svotama novca. "Da li su kazne poštene? Mislim da nisu, ono što je pošteno je oduzimanje titula i bodova. Ako osvojite titulu i budete finansijski kažnjeni, vi nastavljate dalje", rekao je Murinjo. On je istakao da samo najbogatiji klubovi profitiraju od kršenja FFP.16:05 - RSS: Radićemo u skladu sa stavovima državnih organaRukometni savez Srbije (RSS) saopštio je da će ta organizacija raditi u skladu sa stavovima državnih organa kada je u pitanju prijem Kosova u Evropsku rukometnu federaciju (EHF). "Osnovni argument je bio da taj proces predugo traje, kao i da se Briselskim sporazumom Srbija obavezala da ne blokira prijem i članstvo Kosova u međunarodne organizacije. O daljim potezima u vezi ove odluke, kao i u vezi nastupa tzv. reprezentacije Kosova, kao i o nastupima reprezentacije Srbije, RSS kao i do sada radiće u skladu sa stavovima državnih organa Vlade Srbije i resornih ministarstava", navodi se u saopštenju RSS-a. EHF je na kongresu u Dablinu većinom glasova odlučio da Kosovo postane punopravan član te organizacije.

15:50 - Remi Kvins park rendžersa i StoukaFudbaleri Kvins Park Rendžersa i Stouka igrali su bez pobednika, 2:2 u meču petog kola engleske Premijer lige. Golove za domaći tim postigli su Kolker u 42. i Kranjčar u 88. minutu. Strelci za goste bili su Diuf u 11. i Krauč u 51. minutu. Stouk ima 5, a Kvins Park Rendžers četiri boda.15:40 - Lopez: Sramota je da mladi ne igraju Dejvis kupŠpanski teniser Felisijano Lopez izjavio je da je sramota da mladi igrači odbijaju da igraju za reprezentaciju u Dejvis kupu. "Ne mogu da razumem da mladi teniseri ne žele da igraju u Dejvis kupu i da nemaju želju. Teniska federacija nam je svima pomogla i vreme je da mladi nešto vrate nazad kao što smo vratili Tomi Robredo, Karlos Moja ili ja. Govorim uopšteno, ne o konkretnim imenima, samo kažem da je to ružno", rekao je Lopez i dodao: "Postavljen je veoma negativan trend, to je sramota. Mladi moraju polako da zauzimaju mesta nas veterana. Ove godine sam išao u Nemačku uradio sam šta sam mogao, deo sam Dejvis kup tima od 2003. godine. Ali sada sam morao da se spremim za azijsku turneju koja mi je veoma važna". 15:11 - Pelegrini: Nije Čelsi jedini rivalMenadžer Mančester sitija Manuel Pelegrini kaže da Čelsi neće biti jedini rival "građanima" u borbi za titulu. "Biće i drugih ekipa koje će se boriti za trofej – u toj trci vidim Arsenal, Liverpul, Mančester Junajted i Totenhem. Ipak, Žoze (Murinjo) je imao veoma jak tim prošle godine, a sada je doveo još dobrih igrača", izjavio je čileanski stručnjak pred derbi između Sitija i Čelsija, koji je na programu u nedelju od 17.00.

14:44 - Vidić: Potrebno mi je vreme da se naviknem na suđenje u ItalijiFudbaler Intera Nemanja Vidić rekao je da mu je još potrebno vremena kako bi se privikao na italijanski fudbal, ali i suđenje. Nekadašnji reprezentativac Srbije vraća se u tim za sutrašnji meč protiv Palerma posle suspenzije zbog crvenog kartona, pošto je na utakmici protiv Udinezea sudiji Domeniku Doveriji apludirao nakon što je skrivio penal. "Jako je bilo važno što smo pobedili prošlu utakmicu i nadam se da ćemo nastaviti sa trijumfima kako bi dobili još više na samopouzdanju. Još uvek se adaptiram na ovdašnji fudbal i učim o Italiji. Kada to kažem mislim i na sudije, iako mislim da imaju težak posao. Igrači stalno traže faulove i penale, a toga nema toliko u Engleskoj", rekao je Vidić.

14:20 - Van Gal: Van Persi i Falkao mogu da igraju zajednoMenadžer Mančester junajteda Luj van Gal rekao je da napadači Robin van Persi i Radamel Falkao mogu zajedno da igraju u startnoj postavi engleskog tima. "Mislim da Falkao i van Persi mogu da igraju zajedno u napadu. Falkao je odličan napadač i to sam već dosta puta naglašavao. Isto tako, sviđa mi se stil igre van Persija, ali i Runija, Januzaja i Vilsona. Imamo pet napadača, a samo dve napadačke pozicije. Još ću videti ko će igrati", rekao je Van Gal. Falkao je u finišu letnjeg prelaznog roka došao u Junajted na jednogodišnju pozajmicu iz Monaka, a debitovao je u prošlom u pobedi svog tima protiv Kvins Park Rendžersa (4:0) kada je zamenio Huana Matu.

14:00 - Darko Milanič novi trener LidsaBivši fudbaler Partizana i reprezentacija SFRJ i Slovenije, Darko Milanič, biće imenovan za novog trenera Lids junajteda.Kako prenosi BBC radio Lids, uprava kluba sa Eland rouda odlučila je da upravo 46-godišnjeg Slovenca, trenutno stratega austrijskog Šturma, imenuje za menadžera. Milanič je kao trener Maribora osvojio devet trofeja, od čega četiri titule, a radio je i kao strateg Primorja, Gorice, dok je u Šturmu bio od 2013. U Partizanovoj odbrani je igrao od 1986. do 1993. godine, posle čega je sedam sezona nastupao za Šturm iz Graca. Lids junajted je trenutno 14. u engleskoj drugoj ligi, "Čempionšipu", a prošlog meseca je otpustio menadžera Dejvida Hokadeja, kog je u međuvremenu privremeno odmenjivao Nil Redfern.

13:45 - Srpske ekipe završile takmičenje na prvenstvu Evrope u odbojci na peskuTeodora Trifunović i Aleksandra Aleksić, kao i Lazar Kolarić i Saša Surla, zauzeli su 17. mesta na Evropskom prvenstvu u odbojci na pesku za igračice i igrače do 22 godine u Fethijeu, u Turskoj. U konkurenciji odbojkašica, Luzon i Karere iz Francuske, 10. nosioci, pobedili su Trifunovićevu i Aleksićevu sa 3:0 (15:13,15:11, 15:7), dok su u konkurenciji odbojkaša, Urlu i Mermer iz Turske, prvi favoriti za osvajanje titule, pobedili Kolarića i Surla posle velike borbe sa 3:2 (13:15, 15:12, 15:11, 11:5, 9:7).

13:25 - Besplatna Partizanova škola tenisa počela da radi Besplatna škola tenisa TK Partizan počela je sa radom, a veliki broj mališana došao je na upis na terene u Humskoj. Škola će trajati mesec dana u vidu osam treninga i u tom periodu biti besplatna, nakon čega će deca koja su se pronašla u tenisu moći da u Partizanu nastave da se bave istim. Broj polaznika nije ograničen, tako da će biti mesta za sve one koji žele da se oprobaju u tenisu a imaju između četiri i 12 godina.

13:10 - Mali košarkaši Dinama iz Moskve došli u BeogradPionirsku ekipu Košarkaškog kluba Dinamo iz Moskve, koja će ovog vikenda učestvovati na košarkaškom turniru u Beogradu, su pozdravili predstavnici ministarstava sporta i rada, vladine Kancelarije za Kosovo i Metohiju, ambasade Ruske Federacije. Dečaci iz Rusije stari 13 i 14 godina takmičiće se protiv vršnjaka iz košarkaških klubova Mokra Gora iz Zubinog Potoka i Crvene zvezde i Zemuna iz Beograda u nastavku saradnje KK Mokra Gora sa klubovima iz Moskve. Turnir u košarci za pionire Dinama, Mokre Gore, Crvene zvezde i Zemuna organizuju Kancelarija za Kosovo i Metohiju, opština Zubin Potok i Zavod za sport i medicinu sporta Republike Srbije

12:40 - Miralasu novi ugovorNapadač Evertona Kevin Miralas dobiće nagradu za odlične partije koje je pružao u prethodnom periodu. U pitanju je novi, trogodišnji ugovor, koji će mu doneti veću zaradu na nedeljnom nivou i znatno veće bonuse. Očekuje se da Belgijanac u narednih nekoliko dana stavi paraf na novu saradnju.

12:05 - Rej Alen na meti VašingtonaVašington je ponudio ugovor Reju Alenu. Ovaj 39-godišnji košarkaš, koji je trenutno slobodan po pitanju nove sredine, ima ponude i Klivlenda, San Antonija i LA Klipersa.

11:50 - Jovana Brakočević na raspolaganju selektoru Terziću

Najbolja srpska odbojkašica Jovana Brakočević priključila se priprepramama reprezentacije za predstojeće Svetsko prvenstvo u Italiji. Brakočevićeva je intenzivno je radila na jačanju nedavno povređenog ramena i podizanju forme pred važan turnir.Ona se nakon individualnih treninga, priključila se saigračicama u reprezentaciji. Najbolja igračica Evrope tako će biti na raspolaganju selektoru Zoranu Terziću, koji će konačan spisak putnika za Italija saopštiti u subotu. Šampionat sveta biće održan u Italiji od 23. septembra do 12. oktobra. Srpske odbojkašice u nedelju putuju u Trst, gde će igrati u B grupi svetskog prvenstva sa selekcijama Brazila, Turske, Kanade, Kameruna i Bugarske.

11:40 - Berluskoni: Milan će ponovo biti najbolji tim na svetuPredsednik Milana Silvio Berluskoni rekao je da će njegov klub za najviše tri godine ponovo biti jedan od najboljih na svetu."Od 2003. do 2007. godine osvojili smo sve što se može osvojiti na svetu, a i dalje smo klub sa najviše osvojenih svetskih titula. Kada napravimo još jači tim, verujem da ćemo za dve ili tri godine biti ponovo na mestu na kojem zaslužujemo. Želim da Milan bude ponovo najobolji u Italiji, Evropi i svetu", rekao je Berluskoni za klupsku televiziju.Milan je poslednju titulu Serije A osvojio 2011. godine, što je poslednji trofej "rosonera".

11:20 - Murinjo: Verujem da će Lampard vratiti u ČelsiMenadžer Čelsija Žoze Murinjo rekao je danas da veruje da će se fudbaler Mančester Sitija Frenk Lampard vratiti u londonski klub jednog dana, ali i dodao da bi mogao da bude uspešan i u trenerskoj karijeri."Klub mu je predložio da može da se vrati kada god bude poželeo, a to su bile reči predsednika Romana Abramoviča. Verujem da još nije promenio mišljenje, iako je prešao u Siti. To je normalan period u karijeri, odabrao je da pređe u Njujork, pa u Siti i ima puno pravo na to. Njegovo mesto u istoriji Čelsija je nedodirljivo i verujem da će se jednog dana vratiti, možda i kao menadžer, mislim da bi bio uspešan", rekao je Murinjo.Lampard je za "plavce" odigrao 648 utakmica i postigao 211 golova, a osvojio je tri titule Premijer lige, Ligu šampiona, četiri FA kupa, dva Liga kupa, dva Komjuniti šilda i Ligu Evrope..

10:50 - Real duguje 602 miliona evraŠpanski fudbalski klub Real iz Madrida ima dug do 602 miliona evra, što je za 11 odsto više nego prošle godine. Opširnije pogledajte ovde

09:40 - Predsednik FS Argentine: Mesi ne bira kada će igrati

Lionel Mesi i Barselona ne odlučuju kada će fudbaler katalonske ekipe igrati za Argentinu, rekao je predsednik argentinskog saveza (AFA) Luis Segura.„Ni Mesi, ni Barselona, ni Mesijeva porodica nam nisu naredili da on neće biti u timu. Mesi nije igrao prijateljsku utakmicu sa Nemačkom zbog problema sa preponom, a o tome nas je obavestio lekarski tim Barselone“, rekao je Segura.

09:15 - Odbojkašice Srbije pobedile Dominikansku RepublikuŽenska odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je u Mariboru selekciju Dominikanske Republike sa 3:2 (26:28, 25:20, 19:25, 25:12, 15:12), u poslednjoj pripremnoj utakmici pred učešće na prvenstvu sveta. Konačan sastav za šampionat, koji će od 23. septembra do 12. oktobra biti održan u Italiji, selektor Zoran Terzić objaviće u subotu. Srpske odbojkašice u nedelju putuju u Trst, gde će igrati u B grupi svetskog prvenstva sa selekcijama Brazila, Turske, Kanade, Kameruna i Bugarske. 08:30 - U Užicu startovao 47. Srbija reliCeremonijalnim startom na gradskom trgu u Užicu je otvoren 47. Srbija reli u organizaciji Auto moto saveza Srbije i dva vodeća srpska kluba MM Power i Užice Rally team. Startovala je 21 posada iz Bugarske, Ukrajine, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Švetske i Srbije, a reli je svečano otvorio predsednik A M S S Mirko Butulija.Promoter relija je srpski as Dušan Borković, koji vozi kružne trke u Svetskom šampionatu, koji je i predvozač.

08:00 - PREGLED SPORTSKIH DOGAĐAJA KOJI SU OBELEŽILI PRETHODNI DAN MOŽETE VIDETI OVDE