BLOG UŽIVO: Mihajlovć: Ovo nije remi, ovo je poraz

Najnovije informacije iz sveta sporta

Sve o sportskim dešavanjima na jednom mestu, najnovije informacije, rezultati, najave predstojećih događaja

Dobrodošli na Kurir sport! Pratite najnovije vesti iz sveta sporta na jednom mestu

23:59 - Bešiktaš pobedio pred gostovanje Partizanu Fudbaleri Bešiktaša ostvarili su pobedu u turskoj Superligi, uoči gostovanja Partizanu u 3. kolu Lige Evrope. Bešiktaš je savladao Sivaspor sa 3:2, a dvostruki strelac bio je Demba Ba. Senegalac je u prvih 20 minuta drugog poluvremena doneo preokret domaćinu nakon gola Da Koste krajem prvog dela. Ipak, 15 minuta pre kraja Arslan donosi 2:2 Sivasu, ali samo pet minuta kasnije Sahan pogađa za pobedu Bešiktaša. Bešiktaš je posle šest kola lider Superlige Turske sa četiri pobede i dva remija, te ima bod više od Galatasaraja. Istanbulski tim gostuje Partizanu u četvrtak od 21:05, u 3. kolu Grupe C Lige Evope. Partizan je u subotu, u 147. večitom derbiju savladao Crvenu zvezdu sa 1:0.23:42 - Rolando Maran novi trener Kjeva Italijanski trener Rolando Maran novi je trener Kjeva. "Ovo je dupla sreća za mene jer sam skoro celu igračku karijeru proveo u Kjevu, a sada se vraćam kao trener", rekao je Maran. Maran je na toj funkciji zamenio Eugenija Korinija, koji je otpušten posle lošeg starta kluba u Seriji A i poraza od Rome sa 3:0.23:21 - Murinjo: Košta će igrati za Čelsi kada bude imao vremena Trener Čelsija Žoze Mourinjo rekao je da nije siguran kada će se napadač tog kluba Dijego Košta oporaviti od povrede tetive. "Košta je pozvan u reprezentaciju i odigrao je dve izuzetno velike utakmice protiv Slovačke i Luksemburga i vratio se u takvom stanju da nije mogao da nastupi za klub", rekao je Murinjo. Košta je propustio susret sa Kristal Palasom u Premijer ligi Engleske, a prethodno je nastupio za svoju reprezentaciju u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. "Kosta će igrati za mene kada bude imao slobodnog vremena u reprezentaciji Španije", sarkastično je kazao Murinjo.23:15 - Sevilja druga u ŠpanijiSevilja je na strani pobedila ekipu Elčea sa 2:0, u utakmici 8. kola španske Primere. Sevilja se tako probila na drugo mesto na tabeli. Sevilja ima 19 bodova, jedan više od trećeplasiranog Real Madrida, a tri manje od Barselone. Valensija je nešto ranije zabeležila prvi poraz u sezoni, pošto je u gostima ubedljivo izgubila od Deportiva sa 3:0. Viljareal je kao domaćin savladao Almeriju sa 2:0, dok je istim rezultatom Atletiko na svom terenu u Madridu pobedio Espanjol. 23:05 - Inter u 92. minutu izvukao bod protiv Napolija Fudbaleri Intera i Napolija igrali su u Milanu nerešeno 2:2, u utakmici 7. kola italijanske Serije A. Napoli je poveo preko Hozea Kaljehona u 79, a Inter je izjednačio tri minuta kasnije golom Fredija Guarina, koji je postigao pogodak minut pošto je ušao u igru. Novu prednost gostujućoj ekipi doneo je Kaljehon svojim drugim golom u 90. minutu, ali je Inter došao do boda pogotkom Ernaneša u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Napoli je sedmi na tabeli sa 11 bodova, dok Inter ima dva manje i na devetom mestu je. Nemanja Vidić je za neroazure odigrao celu utakmicu, dok je Zdravko Kuzmanović meč presedeo na klupi. 22:41 - Trener Napretka zadovoljan zbog prve pobede Trener Napretka Saša Štrbac rekao je da je zadovoljan posle prve pobede u prvenstvu i da očekuje da njegovi fudbaleri nastave tako. "Zadovoljan sam jer smo realizovali sve šanse koje smo imali. Igrači su ovo zaslužili, kao i ceo klub, i očekujem da nastavimo ovako", rekao je Štrbac. Napredak je savladao Radnički iz Niša sa 3:1 u 9. kolu Superlige Srbije i tako zabeležio prvu pobedu u šampionatu. Kruševljani su 13. na tabeli sa sedam bodova, jednim više u odnosu na rivala iz Niša. 22:22 - Rednap: Tarabt je predebeo Trener Kvins Park Rendžersa Hari Rednap javno je kritikovao fudbalera tog kluba Adela Tarabta, za koga je rekao da odbija da trenira na pravi način. "Tarabt, nažalost, nije spreman da igra fudbal. Ja mogu da trčim više od njega, predebeo je, ima 20 kilograma viška", rekao je 67-godišnji Rednap. Tarabt je ove sezone za KPR odigrao samo tri utakmice. Ovaj 25-godišnji marokanski reprezentativac prošlu polusezonu proveo je na pozajmici u Milanu, a svojevremeno je bio jedan od najtraženijih fudbalera na tržištu. 21:55 - Berdih osvojio ATP turnir u Stokholmu Češki teniser Tomaš Berdih trijumfovao je na ATP turniru u Stokholmu savladavši u finalu Bugarina Grigora Dimitrova sa 5:7, 6:4, 6:4. Berdih je drugi put zaredom slavio u Stokholmu i osvojio ukupno 10. tilulu u karijeri, ali još nije osigurao učešće na završnom turniru sezone, iako je trenutno sedmoplasirani na ATP listi. Turnir u Stokholmu igran je za nagradni fond od 521.405 evra. Petorica tenisera koji su obezbedili učešće na završnom turniru sledećeg meseca u Londonu su Novak Đoković, Rodžer Federer, Rafael Nadal, Stanislas Vavrinka i Marin Čilić.21:35 - Košarkaši Metalca izgubili od Cedevite u ZagrebuKošarkaši Metalca izgubili su kao gosti od Cedevite sa 79:66 (17:17, 25:19, 17:18, 20:12), u 4 kolu Jadranske lige. Metalac je zabeležio i četvrti poraz u regionalnom takmičenju, dok je Cedeviti ovo druga pobeda. Najefikasniji u valjevskom timu bio je Nikola Jevtović sa 21 poenom, dok je Cedevitu predvodio Miro Bilan sa 16. Metalac će u narednom kolu gostovati Partizanu, dok će Cedevita dočekati Igokeu.21:22 - Prva pobeda Napretka, remi VojvodineFudbaleri Napretka pobedili su na svom terenu u Kruševcu ekipu Radničkog iz Niša sa 3:1, u utakmici 9. kola Superlige Srbije. Napredak je zabeležio prvu pobedu u novoj sezoni i sada je 13. na prvenstvenoj tabeli sa sedam bodova, jednim više od Radničkog. Strelci za Napredak bili su Nemanja Janičić u 47. iz penala, Bojan Božović u 54. i Nikola Trujić u 73. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Vladan Pavlović u 81. Borac i Vojvodina igrali su u Čačku nerešeno 1:1. Novosadska ekipa je druga na tabeli sa 22 boda, dok je domaćin na 11. mestu sa devet. Tim iz Čačka je poveo golom Marija Božića u 38. minutu, a bod favorizovanim gostima doneo je Mijat Gaćinović u 58.21:16 - Zlatomir Zagorčić novi trener Donjeg Srema Fudbalski klub Donji Srem iz Pećinaca imenovao je Zlatomira Zagorčića za novog trenera. Zagorčić će na klupi Donjeg Srema zameniti Nenada Vanića, koji je otpušten posle poraza od Mladosti iz Lučana u devetom prvenstvenom kolu. Zagorčić je u dosadašnjoj trenerskoj karijeri vodio Vojvodinu i bugarski Liteks. On će na klupi novog kluba debitovati narednog vikenda, kada će Donji Srem gostovati aktuelnom šampionu Crvenoj zvezdi. Zagorčićev pomoćnik biće nekadašnji fudbaler Partizana Zoltan Sabo.20:51 - Čilić i Pavljučenkova trijumfovali na Kupu Kremlja Hrvatski teniser Marin Čilić pobedio je u muškoj, dok je Ruskinja Anastasja Pavljučenkova trijumfovala u ženskoj konkurenciji na turniru Kup Kremlja u Moskvi. Čilić je u finalu savladao Španca Roberta Bautistu sa 6:4, 6:4, dok je Pavljučenkova u ženskom finalu bila bolja od Rumunke Irine Begu - 6:4, 5:7, 6:1. Turnir u Moskvi igran je za ukupan nagradni fond od 1,48 miliona dolara. 20:29 - Rodžers: Baloteli nije zamena za Suaresa Trener fudbalera Liverpula Brendon Rodžers stao je u odbranu Marija Balotelija i pored toga što napadač "crvenih" do sada nije postigao nijedan gol u Premijer ligi. "Krenuće ga. Meni je najvažnije koliko on radi... Njega su ljudi videli kao direktnu zamenu za Luisa Suaresa. Kao što sam i ranije govorio, Luis je nezamenljiv, on je svetska klasa. To i nije ono što se traži od Marija. On je sjajan momak, uživam da radim s njim... On je potpuno drugačiji igrač od Suaresa", rekao je Rodžers. Fudbaleri Liverpula pobedili su Kvins Park Rendžers sa 3:2. Baloteli je imao nekoliko prilika za gol, a uspeo je čak i da promaši prazan gol. Italijanski fudbaler je od dolaska u Liverpul postigao samo jedan gol, u meču protiv Ludogoreca u Ligi šampiona.20:17 - Paderborn pobedio posle tri utakmice Fudbaleri Paderborna pobedili su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 3:1, u poslednjoj utakmici 8. kola nemačke Bundeslige. Paderborn, najprijatnije iznenađenje na početku prvenstva, došao je do pobede posle tri utakmice bez trijumfa i sada je sedmi na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i Ajntraht. Strelci za pobedničku ekipu bili su Marvin Dukš u 66, Uve Henemejer u 79 i Štefan Kučke u 85, dok je jedini pogodak za goste, koji su poveli u ovom susretu, postigao Aleksander Mejer u 57 minutu. Nešto ranije Hamburg i Hofenhajm su igrali nerešeno 1:1.19:57 - Džerard: Imali smo mnogo sreće Kapiten Liverpula Stiven Džerard rekao je da je njegova ekipa imala dosta sreće u meču protiv Kvins Park Rendžersa. "I dalje smo u šoku, da budem iskren. Imali smo mnogo sreće danas... Fudbal je čudna igra i siguran sam da su i Hari Rednap i igrači KPR takođe u šoku. Naša igra mora da bude mnogo bolja. Primili smo dva trapava gola. Uskoro igramo protiv najboljeg tima u Evropi i moramo da obratimo pažnju na to", rekao je Džerard. Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju KPR sa 3:2 u osmom kolu Premijer lige, a sredu u Ligi šampiona igraju protiv madridskog Reala.19:33 - Deportivo u La Korunji srušio Valensiju Fudbaleri Deportiva savladali su u La Korunji ekipu Valensije sa 3:0, u utakmici 8. kola španske Primere. Povratnik u Primeru konačno je razgalio navijače i odličnom igrom na ubedljiv način srušio favorizovane goste. Tim iz Galicije već na poluvremenu stekao je sigurnu prednost autogolom Gaja u 36. i pogotkom Lukasa u 43. minutu. Trijumf domaćeg tima potvrdio je Toče u 79. minutu. Deportivo je drugom pobedom u sezoni pobegao iz opasne zone, dok je Valensija pretrpela prvi poraz.19:15 - Stouk savladao ekipu SvonsijaFudbaleri Stouka savladali su na domaćem terenu ekipu Svonsija sa 2:1, u preostaloj današnjoj utakmici 8. kola engleske Premijer lige. Dva tima postigla su pojedan gol iz penala u prvom poluvremenu i sve je govorilo da konačan ishod ide ka remiju. Međutim, Voters je u završnici savladao golmana Fabijanskog za veliko slavlje navijača i treću pobedu Stouka, koji se tako probio u sredinu tabele. U preostalom meču 8. kola u ponedeljak se sastaju Vest Bromvič Albion i Mančester junajted. 18:44 - Marej u Beču osvojio 30. titulu u karijeri Britanski teniser Endi Marej osvojio je ATP turnir u Beču, pošto je u finalu pobedio Španca Davida Ferera sa 2:1, po setovima 5:7, 6:2, 7:5. Meč 11. i petog tenisera sveta trajao je dva sata i 40 minuta. Mereju je ovo tek druga titula u 2014. godini, ali i jubilarna 30. koju je osvojio u karijeri. 18:22 - Mihajlovć: Ovo nije remi, ovo je poraz Trener fudbalera Sampdorije Siniša Mihajlović rekao je da njemu remi sa Kaljarijem izgleda kao poraz. Fudbaleri Sampdorije i Kaljarija igrali su 2:2 u utakmici 7. kola Serije A. Ekipa Siniše Mihajlovića je vodila sa 2:0, ali je Kaljari u drugom poluvremenu uspeo da izjednači i dođe do boda. "Po meni, ovo nije remi, ovo je poraz. Bilo je 2:0 i imali smo mnogo prilika da rešimo meč, ali ih nismo iskoristili... Znamo da će nam ovakve utakmice pomoći da rastemo... Nisam toliko ljut, koliko sam razočaran", rekao je Mihajlović. Sampdorija je i pored ovog remija i dalje treća na tabeli Serije A sa 15 bodova i bez poraza. "Pobeda na današnjem meču bi nam donela veoma dobru poziciju na tabeli, ali pozitivno je to što nismo izgubili. To što nismo pobedili danas je u potpunosti naša krivica", kazao je Mihajlović. 17:55 - Srpski oklopnici razbili Švajcarce u prijateljskom meču Reprezentacija Srbije u američkom fudbalu savladala je u prijateljskoj utakmici u Vinterturu domaću selekciju Švajcarske sa 17:0 (3:0, 7:0, 7:0, 0:0). Ubedljivom pobedom srpski tim sjajno je započeo ciklus priprema za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2016. godine, a stručni štab iskoristio je priliku da pruži šansu velikom broju igrača, među kojima je bilo i dosta debitanata. Srpskim reprezentativcima nije se ostvarila prvobitna želja da prijateljsku utakmicu odigraju pred domaćom publikom, ali su i u Vinterturu imali podršku gotovo stotinak navijača, koji su na meč došli iz okolnih mesta. 17:30 - Rad i OFK Beograd podelili bodove Fudbaleri Rada i OFK Beograda odigrali su na Vračaru nerešeno 1:1 u 8. kolu Superlige Srbije. OFK Beograd je poveo golom Darka Micevskog u 26. minutu, a domaća ekipa izjednačila je pogotkom Borka Veselinovića u 46. minutu. Rad je posle ovog meča deveti na tabeli sa 11 bodova, dok je OFK Beograd peti sa 15 bodova. U narednom, desetom kolu Super lige Srbije, Rad gostuje u Lučanima ekipi Mladosti, dok OFK Beograd na svom terenu dočekuje Čukarički.17:00 - Liverpul u neverovatnom finišu savladao KPRFudbaleri Liverpula pobedili su danas Kvins Park Rendžers sa 3:2 (0:0) u meču osmog kolu engleske Premijer lige, koji je obilovao sa dosta uzbuđenja u finišu, u kojem su od 87. minuta postignuta četiri gola.Liverpul je došao do prednosti u 67. minutu nesmotrenom reakcijom štopera KPR-a Ričarda Dana, koji je nakon centaršuta Glena DŽonsona sproveo loptu u svoju mrežu. KPR je premiljenog gola krenuo ofanzivnije, Minjole je dva puta odlično odranio, ali je Eduardo Vargas izjednačio rezultat tri minuta pre zaustavnog vremena. Filipe Kutinjo je posle kontranapada doneo novu prednost "crvenima" na isteku regularnog toka meča. Već u narednom napadu Čileanac Vargas je posle kornera izjednačio rezultat i činilo se da je neizvesnosti došao kraj, ali tako nije mislio Rahim Sterling koji je naterao Stivena Kolkera da postigne autogol u petom minutu nadoknade vremena.

15:52 - Vaterpolisti Zvezde ostali u trci za Ligu šampionaVaterpolisti Crvene zvezde plasirali su se u treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto je Spartak iz Volgorada pobedio danas Hanover sa 14:10 u trećem kolu A grupe kvalifikacija. Izabranici trenera Dejana Savića ostvarili su pobedu nad Spartakom (14:4), kao i dva poraza od Hanovera (11:10) i Pro Reka (16:7), a isti skor imali su nemački i ruski tim. Zvezda je, ipak, imala ubedljivo najbolju gol razliku i zauzela drugo mesto u grupi (+9), ispred trećeplasiranog Hanovera (-3) i četvrtog Spartaka (-6). Potencijalni protivnici Crvene zvezde u trećoj rundi su kragujevački Radnički iz Kragujevca, OSC iz Budimpešte i Primorje iz Rijeke. Mečevi baraža za Ligu šampiona igraju se 29. oktobra, dok su revanši na programu 12. novembra.Podsetimo, od srpskih timova Partizan jedini ima garantovano učesće u najjačem evropskom takmičenju.

15:18 - Anćeloti: Hteo sam Džerarda u Milanu, ali je bilo nemogućeTrener madridskog Reala Karlo Anćeloti rekao je da je u vreme kada je vodio Milan želeo da dovede kapitena Liverpula Stivena Džerarda, ali da je to bilo nemoguće zato što je previše vezan za engleski klub.Italijanski stručnjak je vodio Milan od 2001. do 2009. godine i osvojio jednu titulu Serije A, dve Lige šampiona, nacionalni kup, Superkup Italije, dva UEFA Superkupa i Svetsko klupsko prvenstvo, ali da žali što Džerarda nije upario sa Andreom Pirlom u veznom redu "rosonera"."Želeo sam da ga dovedem u Milan, ali je njegova veza sa Liverpulom neraskidiva. Stiven je vođa, veliki borac i vrhunski igrač, koji je najvažnija ličnost u istoriji Liverpula, nešto slično kao Paolo Maldini u Milanu. On je jedan od onih fudbalera koje sam želeo da treniram", rekao je Anćeloti.

14:45 - Pavljučenkova uzela titulu u Moskvi Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova osvojila je WTA turnir u Moskvi nakon pobede nad Irinom-Kamelijom Begu rezultatom 2:1 (6:4, 5:7, 6:1).

13.55 - Radnički gazi ka eliti: Poslilipo potpopljen u KragujevcuVaterpolisti Radničkog iz Kragujevca plasirali su se u baraž za Ligu šampiona kao prvoplasirana ekipa D grupe kvalifikacija, pošto su danas u trećem kolu pobedili italijanski Posilipo sa 9:5 (1:3, 3:1, 1:0, 4:1).Iako je Kragujevčanima bio dovoljan remi za prvo mesto, savladali su slavni italijanski tim i obezbedili lakšeg rivala u narednoj rundi.Najefikasniji igrač na meču bio je Miloš Miličić sa tri gola, Marko Ćuk je dao dva, dok se kod gostiju Aleksandar Radović dva puta upisao u listu strelaca.Radnički je pre Posilipa savladao Solnok (12:10) i turski Juzme (18:3).

13:13 - Pro Reko prejak za Zvezdu, Liga šampiona zavisi od Rusa

Vaterpolisti Crvene zvezde izgubili su od italijanskog Pro Reka sa 17:6 (5:1, 4:1, 4:2, 4:2) u trećem kolu A grupe kvalifikacija za Ligu šampiona. Izabranicima trenera Dejana Savića u nemačkom Hanoveru prolaz u baraž za Ligu šampiona zavisi od meča između Hanovera i Spartaka iz Volgograda, a potreban im je remi ili trijumf ruskog tima.Crveno-beli su prethodno poraženi od domaćina (11:10), dok su pobedili Spartak iz Volgograda (14:4) i obezbedili plasman u Evrokup.

11:54 - Lampard propušta CSKAFrenk Lampard najverovatnije neće igrati meč trećeg kola fudbalske Lige šampina u kojem Mančester Siti gostuje Moskovskom CSKA. Iskusni vezista zaradio je povredu mišića u duelu protiv Totenhema i očekuje ga kraća pauza, što je i Manuel Pelegrini potvrdio ostrvskim medijima.

11:14 - Ljajić: Verujemo u Skudeto

Fudbaler Rome Adem Ljajić rekao je posle pobede nad Kjevom (3:0) da rimski klub ima velike šanse da osvoji titulu Serije A, pogotovo posle kiksa Juventusa. Srpski vezista je bio strelac drugog gola na utakmici na Olimpiku, nakon što se na asistenciju kapitena Frančeska Totija oslobodio čuvara i pogodio suprotni ugao golmana Bardija."Uživao sam na terenu i drago mi je da sam iskoristio poverenje koje mi je ukazao trener Garsija. Dajem sve od sebe kako bih se izborio za startnu postavu i zadovoljan sam igrom i pobedom nad Kjevom. Verujemo u Skudeto i zavisi od nas, pričaćemo na terenu", rekao je Ljajić. Aktuleni šampion Juventus odigrao je nerešeno protiv Sasuola (1:1) u gostima, pa sada torinski tim ima samo bod više u odnosu na Romu na tabeli Serije A.

10:52 - Majami srušio Sparse u produžetku, bivši igrač Partizana doneo pobedu FiladelfijiU novim predsezonskim mečevima košarkaške NBA lige, Majami je posle produžetka pobedio San Antonio sa 111:108, dok je Indijana napravila veliki preokret protiv Dalasa za 98:93. Filadelfija je sa 95:84 bila bolja od Orlanda, a najveće zasluge ima bivši igrač Partizana Dru Gordon sa 16 poena. NBA liga, predsezonski mečevi: Indijana - Dalas 98:93, Atlanta - Detroit 100:104, Filadelfija - Orlando 95:84, San Antonio - Majami 108:111, Klipersi - Denver 93:104.

10:15 - NHL: Montreal i San Hoze ne daju vrhU noći između subote i nedelje odigrano je 11 mečeva NHL-a. Montreal i San Hoze koji zauzimaju čelne pozicije na Istoku odnosno Zapadu upisali su nove pobede. Kanađani su savladali Kolorado rezultatom 3:2, dok je San Hoze slavio na gostovanju Nju Džersi Devilsima sa 4:2.Rezultati: Bafalo - Boston 0:4, Detroit - Toronto 1:0 (nakon produžetaka), Montreal - Kolorado 3:2, Nju Džersi - San Hoze 2:4, Otava - Kolumbus 3:2, Pitsburg - Njujork 3:1, Vašington - Florida 2:1 (nakon penala), Dalas - Filadelfija 5:6 (nakon produžetaka), Čikago - Nešvil 2:1(nakon produžetaka), Arizona - Sent Luis 1:6, Vankuver - Tampa Bej 2:4.

10:02 - Rosi najbrži u Australiji Devetostruki svetski šampion Valentino Rosi trijumfovao je na Velikoj nagradi Australije, 16. trci sezone kraljevske klase Moto GP šampionata. On je na stazi „Filip Ajland“ došao do druge pobede u ovogodišnjem šampionatu, a 108. u karijeri, u vremenu od 40:46.405 minuta. Drugo mesto zauzeo je Rosijev timski kolega Horhe Lorenco, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao vozač Jamahe Teh 3 Bredli Smit.

09:30 - Jokanović na debiju do vrha tabele

Srpski trener Slaviša Jokanović trijumfalno je debitovao na klupi fudbalera Votforda, pošto su 'Stršljenovi' bili sigurni na gostovanju Šefildu – 3:0 (2:0). Ekipa bivšeg trenera Partizana se posle 12. kola probila na prvo mesto na tabeli, iskoristivši poraz Norviča na gostovanju Fulamu.Meč na legendarnom Hilsborou praktično je rešen u prvom poluvremenu, Igalo je pogodio u 21, na asistenciju Vidre, za vođstvo, da bi Abdi 17 minuta kasnije duplirao prednost. Konačan rezultat postavio je Vidra, dvadesetak minuta pre kraja meča. Votford vodi na čelu Čempionšipa sa 24 osvojena boda, Darbi Kaunti i Midlsboro imaju bod manje, dok je Norvič sada četvrti sa 21 osvojenim bodom.

09:00 - Maroko: Ne odustajemo od KAFMarokanske vlasti saopštile su da ostaju domaćini Kupa afričkih nacija, demantujući glasine o odustajanju od organizovanja najvećeg sportskog događaja u Africi."Maroko je i dalje čvrsto uveren da će biti domaćin sledećeg izdanja Kupa afričkih nacija 2015. godine", saopštilo je marokansko Ministarstvo sporta i omladine.Ministarstvo dodaje da je Maroko tražio odlaganje prvenstva, predviđenog u januaru, "iz veoma jasnog i preciznog razloga - brzog i zabrinjavajućeg širena epidemije ebole", od koje je umrlo više od 4.500 ljudi u zapadnoj Africi. Maroko je naveo da će "sve biti odlučeno da sastanku Afričke fudbalske konfederacije (CAF) 2. i 3. novembra" i dodao da je tražio odlaganje Kupa za jun 2015. godine ali da istovremeno intenzivno radi na organizovanju prvenstva. CAF je prošle nedelje zatražio od Južne Afrike i Gane da odgovore da li su u mogućnosti da u kratkom roku pripreme organizaciju Kupa afričkih nacija u slučaju da Maroko odustane. Južna Afrika je odmah odgovorila da neće organizovazi Kup i da ostaje pri stavu da CAF treba o tome da raspravi s Marokom.

09:00 - PREGLED SPORTSKIH DOGAĐAJA KOJI SU OBELEŽILI PRETHODNI DAN MOŽETE VIDETI OVDE