POBEDA NA STRANI: Fudbaleri Dortmunda savladali Augsburg

Dobra igra vicešampiona Nemačke

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su kao gosti ekipu Augsburga sa 3:2, u prvoj utakmici 2. kola nemačke Bundeslige

BERLIN - Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su kao gosti ekipu Augsburga sa 3:2, u prvoj utakmici 2. kola nemačke Bundeslige.Borusija je tako potvrdila da se oporavila od šokantnog poraza na startu sezone, kada je kod kuće izgubila od Bajer Leverkuzena sa 2:0.Tim trenera Jirgena Klopa igrao je mnogo bolje i već posle 15 minuta stekao je dva gola prednosti. Gosti su poveli golom Rojsa u 12 minutu, a samo tri minuta kasnije tu prednost je duplirao Papastatopulos.Kada je Ramos je u 79. minutu postigao treći gol za Borusiju činilo se da je sve gotovo, ali je Augsburg u završnici ipak uspeo da ugrozi pobedu gostiju.Domaći tim je u završnici zaigrao angažovanije, a posle golova Bobadilje u 83. i Matavža u 90. minutu malo je nedostajalo da Borusija od gotovog napravi veresiju.Srpski reprezentativci Miloš Jojić i Neven Subotić bili su starteri u ekipi Borusije, a Jojić je zamenjen u 64. minutu. S druge strane Nikola Đurđić je za Augsburg igrao do 82. minuta. Bundesliga 2. kolo:PetakAugsburg - Borusija Dortmund 2:3

SubotaBajer Leverkuzen - Herta BerlinHamburger - PaderbornŠtutgart - KelnVolfsburg - Ajntraht FrankfurtVerder Bremen - HofenhajmŠalke - Bajern MinhenNedeljaMajnc - HanoverFrajburg - Borusija Menhengladbah