(VIDEO) REAL RAZBIO LIVERPUL: Atletiko brojao do pet, a Dortmund do četiri

Nova goleada u završnici

U sredu su odigrane preostale utakmice 3. kola UEFA Lige šampiona u grupama A, B, C i D.
1 / 4

U sredu su odigrane preostale utakmice 3. kola UEFA Lige šampiona u grupama A, B, C i D.Real Madrid je u derbiju večeri u okviru Grupe B, na Enfildu, razbio Liverpul sa 3:0. U istoj grupi Ludogorec je u Sofiji u drugom minutu nadoknade stijgao do minimalne pobede nad Bazelom.U Grupi A, vicešampion Evrope Atletiko je na svom terenu deklasirao ekipu Malmea sa 5:0. Istovremeno, Olimpijakos je u Pireju savladao Juventus sa 1:0.Leverkuzen je na Baj Areni pobedio Zenit iz Sankt Peterburga sa 2:0, dok su u drugom meču Grupe C Monako i Benfika igrali bez golova - 0:0.U okviru Grupe D Arsenal je u Belgiji savladao Anderleht sa 2:1, a "tobdžije" su do trijumfa stigle preokretom u ludoj završnici kada su postigli dva gola u dva minuta.Borusija iz Dortmunda je u Istanbulu deklasirala Galatasaraj sa 4:0.U utorak su odigrani mečevi 3. kola u grupama E, F, G i H, i taj dan će ostati upamćen kao najefikasnije veče u istoriji fudbalske UEFA Lige šampiona. Na osam mečeva postignuto je čak 40 pogodaka u elitnom evropskom takmičenju, što je prosek od čak pet pogodaka po utakmici.

Grupa AFudbaleri Olimpijakosa napravili su veliko iznenađenje u Atini savladavši Juventus sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Pajtim Kasami u 36. minutu. Juventus je imao inicijativu posle primljenog pogotka, ali je golman grčkog tima Roberto odbranio veliki broj udaraca protivničkih igrača. U drugoj utakmici u grupi, Atletko Madrid je bio siguran i kod kuće sa 5:0 savladao Malme. Strelci za špansku ekipu bili su Koke u , Mario Mandžukić, Antoan Grizman, Dijego Godin i Alesio Čerči. Atletiko i Olimpijakos vode na tabeli Grupe A sa po šest bodova, dok Juventus i Malme imaju po tri. Juventus će u narednom kolu 4. novembra dočekati Olimpijakos, dok će Malme kod kuće igrati protiv Atletika.Grupa BFudbaleri Real Madrida lako su u derbiju večeri savladali Liverpul sa 3:0. Real je sve golove postigao u prvom poluvremenu. Dvostruki strelac na Enfildu bio je Karim Benzema, dok je jedan pogodak postigao Kristijano Ronaldo. Portugalac je tako postigao prvi gol u mečevima sa Liverpulom, a jubilarni 70. u Ligi šampiona. Njemu sada fali samo gol da se izjednači sa rekorderom Raulom. Ludogorec je kao domaćin u Sofiji pobedio Bazel sa 1:0 golom Jordana Mineva u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Bugarska ekipa sve do finiša susreta nije uspela da iskoristi igrača više, pošto je Sere Dije iz Bazela dobio crveni karton u 18. minutu. Real Madrid je prvi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, a slede Ludogorec, Liverpul i Bazel sa po tri. Real će 4. novembra dočekati Liverpul u četvrtom kolu Grupe B, dok će isti dan u Švajcarskoj igrati Bazel i Ludogorec.Grupa CFudbaleri Bajera pobedili su u Leverkuzenu ekipu Zenita sa 2:0. Golove za nemački klub postigli su Đulio Donati i Kirjakos Papadopulos. Bajer je utakmicu završio s igračem manje, pošto je Vendel u nastavku isključen zbog drugog žutog kartona. Monako je kao domaćin remizirao bez golova sa Benfikom. Bajer je prvi sa šest bodova, Monako ima pet, Zenit četiri, a Benfika jedan. U narednom kolu, 4. novembra Zenit će u Sankt Peterburgu igrati protiv Bajera, a Benfika će u Lisabonu dočekati Monako.Grupa DFudbaleri Arsenala pobedili su u Briselu ekipu Anderlehta sa 2:1. Anderleht je vodio od 71. minuta pogotkom Endija Nadžara, ali je Arsenal u finišu susreta, golovima Kjerana Gibsa u 89. i Lukasa Podolskog u 91. došao do preokreta i pobede. Borusija Dortmund bila je više nego ubedljiva u Istanbulu pošto je savladala Galatasaraj sa 4:0. Dva gola za nemačku ekipu postigao je Pjer Aubamejang, a po jedan Marko Rojs i Adrijan Ramos. Tim iz Dortmunda je prvi na tabeli s devet bodova, Arsenal ima šest, a Anderleht i Galatasaraj po jedan. Arsenal će u narednom kolu dočekati Anderleht, dok će Borusija igrati u Dortmundu protiv Galatasaraja.Liga šampiona, 3. kolo, parovi:Grupa AAtletiko Madrid - Malme 5:0 (0:0)Olimpijakos - Juventus 1:0 (1:0)Grupa BLiverpul - Real Madrid 0:3 (0:3)Ludogorec - Bazel 1:0 (0:0)Grupa CBajer Leverkuzen - Zenit 2:0 (0:0)Monako - Benfika 0:0 (0:0)Grupa DAnderleht - Arsenal 1:2 (0:0)Galatasaraj - Borusija Dortmund 0:4 (0:3)

TOK MEČA22:36 - Završene su sve utakmice!22:33 (90. +3) - Gooooool, petarda Atletika!Ćerći je bio strelac petog gola za Atletiko na stadionu Visente Kalderon. Malme je na kraju doživeo potpuni debakl u Španiji.

22:32 (90. +2) - Gooooool, Ludogorec vodi u Sofiji - 1:0!Fudbaleri Ludogoreca u drugom minutu sudijske nadoknade stižu do trijumfa protiv Bazela. strelac je Minev.

22:31 (90. +1) - Gooooool, Arsenal vodi sa 1:2!Potpuni preokret Tobdžija u duelu sa Anderlehtom. Arsenal sa dva gola u dva minuta najverovatnije stiže do pobede u Belgiji. Podolski je bio strelac pobedonosnog gola.

22:29 (89.) - Gooooool, Arsenal izjednačio na 1:1!Gibs u završnici utakmice donosi izjednačenje Arsenalu protiv Anderlehta. On je šutirao iskosa s leve strane.

22:27 (87.) - Gooooool, Atletiko prati Dortmund - 4:0!I Atletiko nastavlja svoju seriju golova. Madriđani pogotkom Godina vodi protiv Malmea sa 4:0.

22:23 (83.) - Gooooool, Dortmund vodi 4:0!Novi pogodak za Milionere postiže Ramos, debakl Galatasaraja u Istanbulu.

22:19 (79.) - I Bajer sa igračem manjeVendel prerani završava meč na Baj Areni zbog drugog žutog kartona.22:16 (76.) - Crveni karton za BenfikuLisandro Lopes posle novog oštrog prekršaja nad Mutinjom dobija drugi žuti karton.22:11 (71.) - Gooooool, Anderleht vodi protiv Arsenala 1:0!Posle odličnog centaršuta Prata Nahar glavom, sa penala, trese mrežu Arsenala.

22:03 (63.) - Gooooool, Leverkuzen duplira prednost - 2:0!Papadopulos postiže drugi gol za Leverkuzen. Hakan je izveo slobodan udarac, a Papadopulos sjajno reaguje glavom u kaznenom prostoru.

U istom minutu Atletiko postiže novi gol za 3:0!Grizman je strelac za Madriđane koji sada vode sa 3:0. Jorgandžije su se tako izjednačile sa ekipama Dortmunda i Reala, koje trenutno imaju indentičnu prednost.

22:01 (61.) - Gooooool, Atletiko vodi 2:0!Mandžukić je strelac, a pogotku je prethodio odličan centaršut Kokea.

21:58 (58.) - Gooooool, Leverkuzen vodi na Baj Areni - 1:0!Donati trese mrežu Zenita i donosi vođstvo Leverkuzenu. On je preciznim udarcem sa distance zatresao mrežu gostiju.

21:48 (48.) - Gooooool, Atletiko vodi 1:0!Prvi gol u drugom poluvremenu postižu fudbaleri Atletika, koji u Madridu stižu do vođstva protiv Malmea. Strelac je Koke.

21:46 (46.) - Nastavljene su utakmiceU poluvremenu se na društvenim mrežama oglasio fudbaler Reala Geret Bejl, koji ne igra protiv Liverpula zbog povrede. On je pohvalio igru svojih saigrača i poželeo im da nastave u istom ritmu.

21:34 - Završena su prva poluvremenaSamo tri ekipe su postigle golove u prvih 45 minuta. Olimpijakos vodi protiv Juventusa sa 1:0, Real je razbio Liverpul na Enfildu sa 3:0, a indentičnu prednost ima i Dortmund u Istanbulu protiv Galatasaraja.21:25 (41.) - Real i Dortmund u istom minutu postižu nove golove!Benzema spretnom reakcijom postiže svoj drugi gol na Enfildu za vođstvo Reala od 3:0.

Istovremeno, fudbaleri Dortmunda postižu novi gol u Istanbulu, gde sada takođe vode sa 3:0 protiv Galatasaraja.

21:20 (36.) - Gooooool, Olimpijakos vodi protiv Juventusa -1:0!Stadion Kariskakis je eksplodirao, crveno-beli u Pireju vode protiv Stare dame golom Kasamija.

21:14 (30.) - Gooooool, Real vodi 2:0!Karim Benzema duplira prednost gostiju na Enfildu.

21:07 (23.) - Gooooool, Real vodi na Enfildu - 0:1!Kraljevski klub vodi protiv Liverpula, a strelac je Kristijano Ronaldo. Portugalac je sjajno reagovao posle duge lopte Rodrigeza i udarcem iz prve trese mrežu crvenih. To je njegov prvi gol u mečevima sa Liverpulom, a jubilarni 70. u Ligi šampiona. Njemu sada fali samo gol da se izjednači sa rekorderom Raulom.

21:02 (18.) - Gooooool, Dortmind vodi 0:2!Nemci dupliraju prednost protiv Galatasaraja, a strelac je ponovo Aubamejang.

U istom minutu Bazel ostaje sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Die. On je oštro startovao na Mocija.20:54 (10.) - Sjajna koreografija u Pireju

Go #Legend !! #OFCJUVE #Olympiacos #choreography #fans #Karaiskaki #atmosphere #NoToRacism #unity

A video posted by olympiacosfc (@olympiacosfc) on Oct 10, 2014 at 11:46am PDT

20:50 (6.) - Gooooool, Dortmund vodi 0:1!Fudbaleri Borusije iz Dortmunda prvi stižu do gola. Milioneri vode protiv Galatasaraja u Istanbulu, pogotkom Aubamejanga.

20:45 (1.) - Počele su sve utakmiceU sredu se u okviru 3. kola Lige šampiona igra ukupno osam utakmica u grupama A, B, C i D.20:44 - Pogled na čuveni Kop

20:42 - Sjajna atmosfera u Istanbulu

20:38 - Mažić deli pravdu u AtiniPosle 147. večitog derbija, najbolji srpski arbitar Milorad Mažić sudiće duel između Olimpijakosa i Juventusa.

19:33 - Subotić starter u timu Borusije, Jojić na klupi

19:27 - Istorija ne ide na ruku AnderlehtuFudbaleri Anderlehta ne mogu da se pohvale sjajnim rezultatima protiv ekgleskih klubova. Pred duelsa Arsenalom Belgijanci u 28 mečeva imaju samo šest pobeda uz četiri remija.

19:22 - Startna postava Galatasaraja

19:16 - Svi putevi vode na Visente KalderonAtletiko u Madridu dočekuje ekipu Malmea.

19:10 - Navijači Reala u LiverpuluKraljevski klub će imati podršku na Enfildu, a to potvrđuju o fotke sa ulica Londona.

19:05 - Enfild spreman za gostovanje Reala

19:00 - Ronaldo juri rekordKristijano Ronaldo i Lionel Mesi jure rekord Raula Gonzalesa, trenutno najboljeg strelca u istoriji Lige šampiona. Raul je na 142 utakmice postigao 71 pogodak u dresu "Kraljevskog kluba" i Šalkea. Ronaldo je na 105 mečeva postigao 69 pogodaka u dresu Mančester junajteda i Real Madrida, dok je Leo Mesi takođe na brojci od 69 golova na 89 mečeva.