(FOTO) PRVI PORAZ STARE DAME: Roma i Juventus izjednačeni na čelu Serije A

NEIZVESNA BORBA

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Ćezene sa 2:0 u 9. kolu italijanske Serije A, a zahvaljujući neočekivanom porazu Juventusa Vučica i Stara dama su sada ponovo potpuno izjednačene na vrhu tabele
1 / 4

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Ćezene sa 2:0 u 9. kolu italijanske Serije A, a zahvaljujući neočekivanom porazu Juventusa Vučica i Stara dama su sada ponovo potpuno izjednačene na vrhu tabele.Roma je na svom Olimpiku slavila golovima Destra u 8. i De Rosija u 81. minutu. Istovremeno, Juventus je doživeo prvi poraz u prvenstvu na gostovanju u Đenovi. Ekipa Đenove je slavila sa 1:0, golom Antoninija u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.Roma i Juve sada imaju po 22 boda i gol razliku 16:4.Inter je minimalnim rezultatom savladao Sampdoriju, našeg Siniše Mihajlovića. Duel na stadionu Đuzepe Meaca odlučen je u poslednjem minutu, kada je Ikardi bio siguran izvođač penala ta "neroazure".Nemanja Vidić je odigrao ceo meč za Inter, dok je Zdravko Kuzmanović šansu dobio u 52. minutu.Milan je remizirao sa Kaljarijem na strani, rezultatom 1:1. Domaći tim je poveo golom Ibarba u 24. minutu, ali je Bonaventura deset minuta kasnije doneo izjednačenje rosonerima. Istim rezultatom završen je I meč između Atalante i Napolija. Atalanta je povela pogotkom Denisa u 57, da bi Iguain u 86. minutu postavio konačan rezultat. Isti igrač šest minuta kasnije nije realizovao penal za trijumf Napolitanaca.Fiorentina je lako savladala Udineze sa 3:0, golovima Babakara u 44. i 70. i Valera u 80. minutu.

Serija A, 9. kolo: Sreda:Đenova - Juventus 1:0Atalanta - Napoli 1:1Fiorentina - Udineze 3:0Inter - Sampdorija 1:0Palermo - Kjevo 1:0Eoma - Ćezena 2:0Torino - parma 1:0Kaljari - Milan 1:1

Utorak:Sasuolo - Empoli 3:1.

Četvrtak: Verona - Lacio

Tabela: Roma i Juventus po 22 boda, Milan, sampdorija i Udineze po 16, Lacio, Napioli, Inter i Đenova po 15, itd.