FUDBAL U SENCI DIVLJAKA: Navijači Radničkog iz Kragujevca se tukli sa policijom

Dokle više?

Upečatljiva je slika i mališana kako uplakani beže s tog dela tribina i unezverenih roditelja, koji pokušavaju da pronađu decu

Pobeda fudbalera Partizana u poslednjem meču šestog kola Jelen Superlige nad ekipom Radničkog 1923, dva gola Škuletića i jedan Ilića ostali su u senci nereda na poluvremenu susreta - 3:0 (2:0).Navijači domaćih, koji sebe nazivaju „crveni đavoli“, sukobili su se s pripadnicima policije, koje su gađali bakljama i slomljenim stolicama. Incidenti su trajali gotovo tokom cele pauze između dva perioda igre, a pirotehnika je korišćena i u finišu susreta, kad su pristalice domaćih gađale policajce koji su bili na atletskoj stazi. Tom prilikom morala je da interveniše i medicinska ekipa, koja je povređenim navijačima ukazala neophodnu pomoć.Upečatljiva je slika i mališana kako uplakani beže s tog dela tribina i unezverenih roditelja, koji pokušavaju da pronađu decu. Što se igre tiče, mada je u ona u ovom trenutku potpuno sekundarna stvar, Partizan je bio dominantan svih 90 minuta, a dvostruki strelac Petar Škuletić imao je šansi da bar još toliko puta savlada nesigurnog Žarka Trifunovića.Trener gostiju Marko Nikolić odlučio je da odmori Danka Lazovića, koji je priliku dobio tek u nastavku igre, a na terenu se našao oporavljeni Andrija Živković. Partizan je tako nastavio seriju dobrih igara i rezultata, pa se nakon 24 sata vratio na čelo tabele Superlige i u dobrom raspoloženju dočekuje sredu i otvaranje još jednog fronta u Lav kupu Srbije, gde gostuju ekipi Bežanije.

Vidiću slomljen nos

Meč u Kragujevcu obilovao je startovima i duelima, a u jednom takvom krajem prvog poluvremena Nemanji Vidiću je polomljen nos. Čini se da je od jačine udarca u jednom trenutku ostao i bez svesti, a koliko je povreda zaista ozbiljna, najbolje pokazuje podatak da je kolima Hitne pomoći odvezen u bolnicu