SAMPDORIJA ISPUSTILA POBEDU: Milan siguran u Veroni, prvi trijumf Palerma

Serija A

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Veronu sa 3:1 u 7. kolu italijanske Serije A, uz dva gola Japanca Kejsukea Honde, dok je Sampdorija remizirala sa Kaljarijem 2:2, iako je na poluvremenu vodila sa 2:0

VERONA - Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Veronu sa 3:1 u 7. kolu italijanske Serije A.Izabranici trenera Filipa Inzagija tako su zabeležili četvrti prvenstveni trijumf. Dvostruki strelac za "rosonere" bio je Japanac Kejsuke Honda koji je zatresao mrežu Verone u 27. i 56. minutu. Milan je poveo u 21. minutu autogolom Markesa, dok je poraz Verone ublažio Lopez u 87.Sampdorija, srpskog trenera Siniše Mihajlovića, nije uspela da nastavi niz od tri pobede, iako je na poluvremenu imala dva gola prednosti protiv Kaljarija. Gosti su poveli preko Gabijadinija u 28. minutu, da bi tu prednost duplirao Obeng u 39.Međutim, na početku drugog poluvremena crveni karton dobija Kaćatore, pa Kaljari u nastavku, golovima Avelara u 59. i Saua u 77. minutu, stiže do jednog boda.

Palermo je u duelu sa Ćezenom stigao do prve pobede u šampionatu i to golom Gonzalesa u 90. minutu. Domaći su prethodno poveli u 33. minutu pogotkom Dijabale, da bi Rodrigez izjednačio sa penala u 61.Minimalne pobede upisale su ekipe Atalante i Torina. Atalanta je na svom terenu savladala Parmu golom Boakje u 90. minutu, dok je Torino bio bolji od Udinezea u meču koji je rešio pogodak Kvaljarele u 62. minutu.Nešto ranije, fudbaleri Lacija su na strani savladali Fiorentinu sa 2:0, a prvi gol na tom meču postigao je srpski napadač Filip Đorđević.U poslednjem meču dana od 20.45 Inter dočekuje Napoli, dok je u ponedeljak na programu duel Đenova - Empoli.Serija A, 7. kolo:Nedelja:Atalanta - Parma 1:0 (Boakje 90)Kaljari - Sampdorija 2:2 (Avelar 59, Sau 77. - Gabijadini 28, Obeng 39)Palermo - Ćezena 2:1 (Dijabala 33, Gonzales 90. - Rodrigez penal 61)Verona - Milan 1:3 (Lopez 87. - Markes autogol 21, Honda 27, 56)Torino - Udineze 1:0 (Kvaljarela 62)Fiorentina - Lacio 0:2 (Đorđević 35, Lulić 90. +2)Inter - Napoli 20:45Subota:Roma - Kjevo 3:0Sasuolo - Juventus 1:1Ponedeljak:Đenova - Empoli 20:45

Tabela: Juventus 19 bodova, Roma 18, Sampdorija 15, Milan 14, Udineze 13, Lacio 12, Verona 11, Napoli 10, Fiorentina 9, itd.