ODLUKA U PETAK: Atletiko odoleo Realu u prvom meču Superkupa

Garsija poništio prvenac Rodrigeza

Fudbal -
Aktuelni šampion Španije do izjednačenja je stigao dva minuta pre isteka regularnog dela meča, a prethodno je Rodrigez doveo domaćine u vođstvo
1 / 2 Foto: Ap

Punih 80 minuta Real i Atletiko igrali su uspavanku u prvom meču Superkupa Španije, a onda su viđena dva gola, po jedan u svaku mrežu za konačnih 1:1 (0:0).

Revanš meč na programu je u petak od 22.30 na Visente Kalderonu.

Domaćin ovog meča stigao je do prednosti u 81. minutu. Rodrigez, koji je zamenio Ronalda u poluvremenu, iskoristio je odbitak i sa svega pet metara matirao "Jorgandžije".

Činilo se da će "Kraljevski klub" na revanš sa prednošću, ali tako nije mislio Raul Garsija. Posle kornera u 88. minutu sa svega dva metra matirao je nesigurnog Kasiljasa. Čini se da golman Reala snosi odgovornost jer nije reagovao na loptu u svom petercu.