OSTAVIO EKIPU NA CEDILU: Navijači besni na Runija i traže da vrati kapitensku traku

Zbog crvenog kartona

Fudbal -
Navijači Mančester junajteda traže da se napadaču Vejnu Runiju oduzme kapitenska traka

MANČESTER - Navijači Mančester junajteda traže da se napadaču Vejnu Runiju oduzme kapitenska traka.Junajted je u subotu, u 6. kolu engleske Premijer lige, savladao Vest Hem sa 2:1, ali je Runi u 60. minutu napravio nepromišljen potez koji je mogao skupo da košta ekipu sa Old Traforda.Naime, Runi je sa leđa, potpuno nepotrebno, šutnuo Stjuarta Dauninga zbog čega je dobio crveni karton.Junajted je tako u poslednjih pola sata imao igrača manje i malo je falilo da Vest Hem materijalizuje tu brojčanu prednost.

Gosti su i uspeli da zatresu protivničku mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Iako je Runi u 5. minutu postigao vodeći gol za "crvene đavole", navijači su besni i smatraju da on jednostavno ne zaslužuje da nosi kapitensku traku.Posle tako nezrelog poteza Vejna Runija navijači su na društvenim mrežama počeli da se pitaju da li on uopšte poseduje kvalitete da bi bio lider ekipe na terenu. In je na toj finkciji nasledio srpskog internacionalca Nemanju Vidića, koji je letos prešao u Inter.Runi je ujedno i kapiten reprezentacije Engleske.