PLEJ-OF ZA LIGU EVROPE: Rijeka i Dinamo izborili grupnu fazu, drama u Roterdamu

(NE)OČEKIVANO

Dva od četiri hrvatska kluba su se plasirala u grupnu fazu Lige Evrope

BEOGRAD - Hrvatski klubovi Dinamo i Rijeka izborili su plasman u Ligu Evrope, dok su Split i Hajduk završili takmičenje u Evropi.Dinamo je posle pobede nad Petrolulom u prvom meču od 3:1, slavio i u revanšu plej-ofa rezultatom 2:1. Rijeka je u gostima nadigrala Šerif 3:0, a u prvom duelu bilo je 1:0 za hrvatski klub.Split je u gostima poražen od Torina 1:0, a u prvoj utakmici bilo je 0:0. Hajduk je na svom terenu igrao bez golova sa Dnjipro, a Ukrajinci su u prvom meču slavili s 2:1. Sarajevo je doživelo debakl u Menhengladbahu od Borusije 7:0. U prvoj utakmici bilo je 3:2 za Nemce.Međutim, neverovatan meč viđen je u Roterdamu. Fejenord i Zorija igrali su u prvom meču 1:1, a revanš je bio večeras u Roterdamu. Fejenord je vodio 3:0, ali su onda gosti stigli u u drugom poluvremenu do 3:3. Slavlje Fejenordu doneo je Manu u 92. minutu.Plasman u grupnu fazu LE posle kvalifikacija izborili su Partizan, Apolon, Krasnodar, Metalist, Dinamo (M), PAOK, Astra, Trabzon, Dnjipro, PSV, Rijeka, Makabi, Fejenord, Panatinaikos, Jang bojs, Helsinki, Sparta, Torino, Cirih, Borusija (M), Lokeren, Inter, Dinamo Minsk, Totenhem, Viljareal, Klub Briž, Dinamo (Z), Legija i Sent Etjen.