POGAĐA I KADA MISLE DA JE DEBEO: Mitrović strelac, Anderlehtu Superkup Belgije

Demantovao trenera

Fudbal -
Fudbaleri Anderlehta osvojili su Superkup Belgije pošto su savladali ekipu Lokerena sa 2:1, a srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je prvi gol na utakmici

Fudbaleri Anderlehta osvojili su Superkup Belgije pošto su savladali ekipu Lokerena sa 2:1, a srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je prvi gol na utakmici.Mitrović je u 29. minutu postigao vodeći gol za Anderleht, ali je Lokeren izjednačio u 73. minutu preko Hamdija Harbauija.Anderleht je u sudijskoj nadoknadi vremena ipak stigao do prvog trofeja u novoj sezoni, pošto je igrač Lokerena Denis Odoi postigao auto-gol.Mitorović je na taj način najbolje odgovorio na prozivke trenera Anderlehta Albanaca s Kosova Besnika Hasija, koji ga je prvog dana priprema javno kritikovao, pa čak želeo i novčano da ga kazni jer je na pripreme došao s viškom kilograma, a zamerio mu je i što se nije pridržavao programa tokom leta.Mitrorvić nije mnogo mario za to, rekao je da je prvi put posle dve godine dobio vremena za odmor, da je bio na letovanju i da će se brzo vratiti u staru formu.Međutim, uprkos dobroj igri i postignutom golu Mitrović je završio meč već posle prvog poluvremena. Naime, reprezentativca Srbije zamenio je argentinac Matijas Suarez. U sastavu Anderlehta bio je i Luka Milivojević koji je odigrao celu utakmicu.