POGLEDAJTE ČOVEKA O KOM BRUJI EVROPA: Čudotvorni štoper branio penale i doneo klubu Ligu šampiona

Čudesno veče

Kozmin Moci je izveo jednu od najneverovatnijih fudbalskih predstava u ovom veku

Kozmin Moci je fudbaler Ludogoreca, za kojeg verovatno nećete više nikada čuti, osim ako njegov tim ne zaigra ponovo protiv nekog srpskog predstavnika.

Ipak, Kozmin Moci je sinoć i danas fudbalski heroj broj jedan u čitavoj Evropi.

Njegov Ludogorec je savladao Steauu nakon penala, a izvanredni štoper je radio i ono što nije njegov deo posla, kako bi njegov tim prošao dalje.

Naime, Steaua je dobila prvi meč rezultatom 1:0, dok je Ludogorec u revanš meču, produžetke obezbedio tek u 90. minutu kada je Vanderson pogodio za 1:0.

U produžecima nije bilo golova, a veliki peh zadesio je domaći Ludogorec. Golman Stojanov je u 119. minutu dobio crveni karton zbog starta van kaznenog prostora, a domaći trener je već izvršio sve tri izmene. Njegovo mesto među stativama prinudno je zauzeo Kozmin Moci. Ubrzo su stigli i penali.

Moci je bio prvi izvođač za svoj tim, a onda je usledilo čudo. U sedam penal serija, ovaj štoper, uspeo je da odbrani čak dva penala, i tako svom timu donese istorijski plasman u Ligu šampiona.

Predsednik Ludogoreca sada razmatra da jednu tribinu njihovog stadiona nazove po Mociju, a evo kako je to izveo: