PRIMERA: Pobede fudbalera Hetafea i Valensije

Slepi miševi na vrhu tabele

Fudbaleri Hetafea i Valensije ostvarili su pobede u prvim mečevima 2. kola španske Primere

Fudbaleri Hetafea i Valensije ostvarili su pobede u prvim mečevima 2. kola španske Primere. Hetafe je na domaćem terenu savladao ekipu Almeriju sa minimalnih1:0. Hetafe je odlučujući gol postigao već u prvom poluvremenu i tu prednost je sačuvao do kraja meča. Tri boda Hetafeu doneo je Vaskez u 29. minutu. Almerija je do kraja utakmice imala nekoliko prilika za izjednačenje, ali gostujući fudbaleri ipak nisu uspeli da postignu gol. Valensija je lako izašla na kraj sa Malagom koja je već u 27. minutu ostala sa igračem manje na terenu, pošto je crveni karton dobio Darder. Samo četiri minuta kasnije Valensiju u vođstvo doveo Alkaser, a u nastavku su mrežu Malage zatresli i Pareho u 45, kao i Pjati u 56. minutu.Valensija je tako bar na kratko preuzela prvo mesto na tabeli, pošto sada ima četiri boda.Primera 2. kolo: PetakHetafe - Almerija 1:0 Valensija – Malaga 3:0 SubotaKordoba - Selta Atletik Bilbao – Levante Atletiko Madrid – Eibar Espanjol – Sevilja Nedelja Viljareal – Barselona Deportivo La Korunja – Rajo Valjekano Real Sosijedad – Real Madrid Elče - Granada