Ronaldo srušio Dance, Ircima bod u Nemačkoj

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Fudbaleri Portugalije osvojili su zahvaljujući Kristijanu Ronaldu sva tri boda u Danskoj (1:0), dok je Irska iznenadila Nemačku i odigrala nerešeno 1:1, u kvalifikacionom utakmicama za prvenstvo Evrope.

Portugalci su se tako iskupili za šokantan poraz od Albanije u startnom meču i sada su se uključili u borbu za vrh tabele u I grupi, gde su još Srbija i Jermenija.

Njihov najbolji igrač hitro je reagovao i pogodio mrežu u petom minutu sudijske nadoknade.

Svetski šampioni Nemci ispustili su pobedu protiv Irske, pošto su vodili golom Krosa, a izuzetno značajan bod Ircima obezbedio je O"Šej u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Veliko iznenađenje priredila je Severna Irska savladavši u gostima Grčku (2:0), Poljska i Škotska podelili su bodove (2:2), dok Rumunija rutinski stigla do uspeha u Finskoj (2:0).

Utakmica između Srbije i Albanije u Beogradu prekinuta je pred kraj poluvremena pri rezultatu 0:0.