ŠAMPION STARTOVAO POBEDOM: Siti kaznio promašaje Njukasla

"Građani" idu kući pevajući

Golove za branioca titule u Premijer ligi postigli su David Silva u 39. i Serhio Aguero u 92. minutu

NJUKASL - Fudbaleri Mančester sitija pobedili u gostima ekipu Njukasla 2:0 u meču prvog kola Premijer lige.Golove za branioca titule u Premijer ligi postigli su David Silva u 39. i Serhio Aguero u 92. minutu. Za goste je ceo meč odigrao Srbin Aleksandar Kolarov, koji je dobio žuti karton u 57. minutu. Matija Nastasić nije bio ni na klupi za rezerve.Prva šansa viđena za Siti viđena je već u trećem minutu. Jovetić je sjajno uposlio Džeka, ali je Krul zaustavio njegov udarac. Desetak minuta kasnije pokušao je i Nasri, ali je holandski golmann bio siguran. Usledio je period nešto mirnije igre, a Siti je poveo u 39. minutu. Džeko je petom proigrao Silvu, koji je savladao golmana Njukasla.U drugom poluvremenu domaći su imali više od igre, a fudbaleri Sitija su pokušavali iz kontranapada da postignu još neki gol. Ređale su se šanse Njukasla. Hart je u 50. minutu zaustavio udarac Gufrana, a potom sjajne šanse imali su i Ramires, Perez i Sisoko. Siti je kaznio promašaje Njukasla i preko Aguera u 92. minutu stigao do konačnih - 2:0.