SERIJA A: Roma sa dva brza gola srušila Kaljari na putu do prvog mesta na tabeli

Nova pobeda Vučice

Fudbal -
Fudbaleri Rome savladali su ekipu Kaljarija sa 2:0 u utakmici 3. kola italijanske Serije A

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Kaljarija sa 2:0 u utakmici 3. kola italijanske Serije A."Vučica"je tako zadržala maksimalan učinak i prestigla Juventus na čelu tabele, zahvaljujući jednom golu viška. Oba tima imaju po devet bodva i nisu primila nijedan gol, ali je Roma do sada postigla pet, a "Stara dama" četiri.Roma je posao završila u prvih 15 minuta, sa dva brza gola. Domaći tim je poveo u 10. minutu golom Destra, da bi samo tri minuta kasnije konačan rezultat postavio Florenci. On je taj pogodak proslavio u zagrljaju svoje bake.

Srpski fudbaler Adem Ljajić dobio je šansu u završnici meča, pošto je u 72. minutu u timu Rome zamenio Florencija.Đenova je na svom terenu savladala Lacio sa minimalnih 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Pinilja u 87.minutu.Dva minuta ranije gosti su ostali sa igračem manje pošto je zbog drugog žutog kartona isključen De Vrij. Srpski reprezentativac Filip Đorđević odigrao je ceo meč za Lacio.Istovremeno, ekipe Sasuoloa i Sampdorije su odigrale meč bez golova. Ekipa trenera Siniše Mihajlovića , koji je dan ranije napadnut u Đenovi, tako je ostala neporažena. Sampa trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli sa pet osvojenih bodova, dok je Sasuolo 15. sa dva boda. Nešto ranije, u prvoj utakmici dana fudbaleri Parme pobedili su u Veroni Kjevo sa 3:2. Kjevo je poveo u 4. minutu golom Marijana Hulija Icka, a izjednačio je Antonio Kasano u 65. minutu. Masimo Koda je u 75. minutu doneo vođstvo Parmi, a dva minuta kasnije Kasano je svojim drugim golom duplirao vođstvo. Konačan rezultat postavio je Antonio Paloši u 82. minutu. Obe ekipe posle tri kola imaju po tri boda, Parma zauzima 12. mesto na tabeli, a Kjevo 13. mesto.Udineze je golom Danila u 71. minutu osvojio tri boda protiv Napolija, a minimalnu pobedu upisala je i Fiorentina protiv Atalante. Gol odluke postigao je Kurtič u 58. minutu.