ŠOKIRALI IH: DR Kongo dobio Obalu Slonovače uz perfektan gol makazicama

Autsajderi kao pobednici

Očekivalo se da Ture i družina upišu sigurne bodove ali ništa od toga

U evropskim kvalifikacijama za EURO bilo je dosta iznenađenja ovog meseca, a slično je i u Africi gde se timovi nadmeću za odlazak na Afrički kup nacija.

Jedna od najboljih afričkih selekcija u ovom veku, Obala Slonovače, poražena je na svom terenu od selekcije DR Konga, apsolutnog autsajdera u ovom susretu. Gosti su već na poluvremenu vodili sa 3:1, Kalu je sa dva gola uspeo da poravna rezultat, ali je Bokila u pretposlednjem minutu meča dao svoj drugi gol i doneo pobedu DR Kongu od 4:3.

Najlepši trenutak na meču viđen je u 35. minutu kada je Kabananga iz DR Konga makazicama zatresao mrežu domaćina za 2:1. Nakon ovog sjajnog gola, domaćin se prosto pogubio, pa je za samo 60 sekundi gost postigao još jedan pogodak.