SRBI U GLAVNIM ULOGAMA: Matić pogodio za Čelsi, Đurđević za Vitese

Pripremni meč

Londonski klub u pripremnom meču savladao Holanđane sa 3:1

Fudbaleri Čelsija upisali su novu pobedu na evropskoj turneji u predsezoni, pošto su u Arnhemu savladali Vitese sa 3:1.

Utakmica samo što je počela, a na semaforu je već rezultat bio 0:1. Strelac je bio Mohamed Salah, posle greške rivala i akcije koju je kreirao Matić, njegove lopte ka Dijegu Košti, čiji je prodor ispratio egipatski reprezentativac i loptu zakucao u praznu mrežu. Svega 20 minuta kasnije bilo je 2:0. Ovog puta prvenac u dresu Čelsija postigao je Sesk Fabregas, posle prelepo izvedenog slobodnog udarca sa nekih 22, 23 metara od gola, u čijoj kombinaciji se našao i Branislav Ivanović, koji je odigrao ceo meč.

Treći pogodak viđen tek u 76. minutu. A svoj prvi pogodak u predsezoni postigao je Nemanja Matić, posle još jedne odlične saradnje sa bivšim centarforom Atletiko Madrida.Pogodak za Vitese postigao je bivši fudbaler Rada Uroš Đurđević u pretposlednjem minutu pošto je iskoristio lošu reakcije defanzivne linije Čelsija.Utakmicu je sa klupe posmatrao doskorašnji fudbaler Crvene zvezde, Abiola Dauda.