STVARNO LUDA ŠUMA: Sa štoperom na golu Ludogorec posle penala savladao Steauu na putu do LŠ

Prati ih sreća

Fudbaleri bugarskog Ludogoreca poslednji su učesnici Lige šampiona, pošto su u revanšu sa Steauom prvo nadoknadili gol zaostatka, da bi na kraju trijumfovali posle nesvakidašnje penal drame u kojoj dva penala odbranio štoper Kozmin Moci

Fudbaleri bugarskog Ludogoreca poslednji su učesnici Lige šampiona. Ludogorec je u revanšu sa Steauom nadoknadio gol zaostatka, a do elitnog takmičenja je stigao posle nesvakidašnje penal drame u kojoj je slavila sa 6:5. Heroj trijumfa Ludogoreca bio je 29-godišnji štoper Kozmin Moci, koji je na kraju morao da brani penale zbog isključenja golmana Stojanova u 119. minutu. Defanzivac je u neverovatnoj penal seriji uspeo da zaustavio je dva udarca sa bele tačke igrača Steaue. Steaua je u Bugarskoj branila 1:0 i bila je blizu plasmana u Ligu šampiona, ali je Ludogorec u 90. minutu fantastičnim pogotkom Vandersona izborio produžetke. Posle dodatnih pola sata nije bilo promene rezultata, ali je domaći tim u poslednjem minute drugog produžetka ostao bez golmana Stojanova, koji je prilikom jedne intervencije van kaznenog prostora oborio igrača Steaue zbog čega je dobio crveni karton. Pošto je trener Dermendžiev izvršio sve tri izmene na gol je stao Moci, koji je na kraju branio i penale.Ekipa koja je dve godine za redom bila kobna po Partizan, ponovo je imala mnogo sreće pošto je Moci odbranio dva penala. Prvo je odbranio udarac Parvuleskua, da bi potom u sedmoj seriji zaustavio i pokušaj Rape.