TOBDŽIJE U ELITI: Sančez odveo Arsenal u Ligu šampiona

Po 17. put

U sredu su odigrane preostale revanš utakmica plej-ofa kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona, a u elitno evropsko takmičenje plasirali su se fudbaleri Arsenala, Atletik Bilbaoa, Leverkuzena, Malmea i Ludogoreca

U sredu su odigrane preostale revanš utakmica plej-ofa kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona. U elitno evropsko takmičenje plasirali su se fudbaleri Arsenala, Atletik Bilbaoa, Leverkuzena i Malmea, dok je najveća drama viđena u Bugarskoj gde je Ludogorec tek posle produžetaka i izvođenja penala eliminisao Steauu. Arsenal je u Londonu savladao turski Bešiktaš minumalnim rezultatom, pogotkom Aleksisa Sančeza u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Pošto je prvi meč u Istanbulu završen bez golova izabranici trenera Arsena Vengera su se po 17. put plasirali u Ligu šampiona. U duelu Leverkuzena i Kopenhagena pitanje pobednika je bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Nemci su u prvih pola sata postigli tri gola preko Hung-Min Sona, Kalhanoglua i Kislinga, da bi Kisling u 66. minutu samo potvrdio ubedljiv trijumf Bajera za konačnih 4:0 i ukupnih 7:2.Malme je preokrenuo rezultat protiv Salcburga. Austrijanci su dobili prvi meč sa 2:1, ali Malme kod kuće slavio sa ubedljivih 3:0 uz dva pogotka Rozenberga i jednim golom Eriksona. Španski Atletik Bilbao je posle remija u Napulju (1:1), kod kuće savladao Napoli sa 3:1. Italijani su poveli u 47. minutu golom Hamšika, ali je preokret doneo Aduric u 61. i 69. minutu, dok je Gomez u 74. samo potvrdio trijumf domaćinaU utorak su se u grupnu fazu Lige šampiona plasirale ekipe Porta, Maribora, BATE Borisova i APOELA i Zenita.Rezultati: Sreda: Arsenal – Bešiktaš 1:0 (prvi meč 0:0) Atletik BilbaoNapoli 3:1 (1:1) Bajer Leverkuzen – Kopenhagen 4:0 (3:2) Ludogorec – Steaua 1:0 (0:1) - posle penala 6:5 Malme – Salcburg 3:0 (1:2)Utorak:APOEL – Olborg 4:0 (prvi meč 1:1) BATE Borisov – Slovan Bratislava 3:0 (1:1) Porto – Lil 2:0 (1:0) Seltik – Maribor 0:1 (1:1) Zenit – Standard Lijež 3:0 (1:0)