(VIDEO) RUTINSKA POBEDA ZVEZDE: Rakić sa dva gola srušio Novi Pazar

Rajković i dalje nesavladan

Crvena zvezda je golovima Rakića u 14. i 54. minutu stigla do pete pobede u Superligi Srbije
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Novog Pazara 2:0 (1:0) u meču 6. kola Superlige Srbije.Oba gola za crveno-bele postigao je Đorđe Rakić u 14. i 54. minutu.Crvena zvezda je preuzela prvo mesto na tabeli od Partizana sa 16 bodova. Crno-beli svoj meč 6. kola igraju u nedelju od 16,00 sati protiv Radničkog u Kragujevcu. Novi Pazar je ostao na sedam bodova.Utakmica je odigrana na stadionu Crvene zvezde pred više od 5.000 navijača. Crveno-beli su od početka utakmice napadali, a do vođstva su stigli u 14. minutu. Pečnik je sa leve strane ubacio loptu u peterac, a na drugoj stativi sam je bio Rakić, koji je lako sa pet metara savladao golmana Novog Pazara. Zvezda je u nastavku prvog poluvremena najbolja šansu imala u 28. minutu kada je Bosančić na centaršuta Mijailovića, pogodio stativu. Najbolju šansu za Novi Pazar propustio je Đorđević, koji je posle soloprodora izašao sam ispred Rajkovića, ali je šutirao pored gola.

Zvezda je na početku drugog poluvremena postavila drugi gol preko Rakića. On je šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila Tintora i završila u mreži gostiju. Novi Pazar je zaigrao angažovanije, a Rajković je ostao nesavladan. Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović bio je zadovoljan posle pobede.

TOK UTAKMICE19:53 (90+3) - Kraj utakmice. Crvena zvezda je pobedila Novi Pazar sa 2:0. Odbrana Crvene zvezde i posle šestog kola je ostala nesavladana. Rajković je nesavladan 567 minuta

19:50 (90) - Utakmica je produžena za tri minuta19:48 (88) - Neuspešan pokušaj Novog PazaraFudbaleri Novog Pazara nisu uspeli iz slobodnog udarca da postignu gol. Katai i Avramovski su dobili po žuti karton, jer su ometali izvođenje slobodnog udarca19:40 (80) - Zvezda mirno meč privodi krajuFudbaleri Crvene zvezde sigurnom igrom održavaju vođstvo do 2:0 protiv Novog Pazara. Gosti pokušavaju da stignu do počasnog gola19:32 (72) - Nova odbrana RajkovićaNovi Pazar se otvorio i sve više napada. Nova odbrana Rajkovića, nakon još jednog pokušaja sa distance gostiju.19:20 (60) - Zvezda održava vođstvo od 2:0Fudbaleri Crvene zvezde i posle vođstva od 2:0 ne prestaju sa napadima, dok gosti pokušavaju iz kontranapada da stignu do gola19:14 (54) - GOLL!! Rakić ponovo strelac za ZvezduCrvena zvezda je povisila na 2:0. Rakić je sa oko 15 metara šutirao prema golu gostiju, a lopta je zakačila nekog od igrača Novog Pazara i završila je u mreži.

19:10 (50) - Zvezda ima inicijativu na startu drugog poluvremenaFudbaleri Crvene zvezde krenuli su u inicijativu u drugom poluvremenu. Mijalović je imao šanse u 50. i 52. minutu, ali je oba puta bio neprecizan

19:05 (46) - Počelo je drugo poluvremeNenad Lalatović je izvršio izmenu na poluvremenu. Umesto Savićevića, na terenu je Avramovski. Navijači Zvezde su priredili bakljadu na startu drugog dela meča18:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremenaZvezda posle prvih 45 minuta vodi 1:018:44 (44) - Prilika za ZvezduZvezda je zaigrala angažovanije u finišu prvog poluvremena. Lazić je imao šansu, ali je odbrana gostiju izbacila loptu u korner.18:34 (34) - Kakva šansa za Novi PazarVelika prilika za goste. Đorđević je posle solo prodora ušao u šesnaesterac Zvezde, a onda je iz izgledne prilike šutirao pored gola.

18:28 (28) - Bosančić pogodio stativuVelika prilika za Crvenu zvezdu. Mijailović je centrirao, a Bosančić je sa oko metara pogodio stativu18:21 (21) - Prva intervencija golmana ZvezdePrva intervencija golmana Zvezde Rajkovića, koji je uhvatio loptu nakon pokušaja Ragipovića sa distance

18:14 (14) - GOLLL!!! Zvezda je povela sa 1:0Zvezda je povela sa 1:0. Lazović je prošao po desnoj strani, vratio je loptu Savićeviću čiji šut je izblokiran. Lopta je potom došla do Pečnika, koji je poslao u protivnički šesnaesterac, a lopta je došla do Rakića koji je sa pet metara zatresao mrežu rivala. Pazarci su tvrdili da je ofsajd, ali je sudija pokazao na centar

18:06 (6) - Ofanziva Zvezde na startu meča

18:00 (1) - Utakmica je počelaCrvena zvezda: Rajković, Petković, Lazič, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Bosančić, Savićević, Pečnik, Lazović i Rakić.Novi Pazar: Zečević, Đorđević, Mijić, Hadžibulić, Kesar, Rusmir, Vuković, Ragipović, Jevtović, Udovičić, Tintor.