(VIDEO) ŠAMPION 4/4: Debitant Avramovski doneo pobedu Zvezdi protiv Spartaka

Crveno-beli stigli do novog trijumfa

Crvena zvezda je do trijumfa nad Spartakom stigla golom Avramovskog u 78. minutu

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Spartaka 1:0 u meču 4. kola Superlige Srbije.Jedini gol na utakmici postigao je debitant Avramovski u 78. minutu. Crveno-beli su prethodno četiri puta pogodili okvir gola Spartaka. Gosti su najveću šansu na utakmici imali u 82. minutu kada su pogodili stativu.Crvena zvezda je prva na tabeli sa 12 bodova.Crveno-beli su teško došli do nove pobede. Najbolju priliku na meču crveno-beli imali su u 70. minutu kada su dva puta pogodili prečku Subotičana. Prvo je to pošlo za rukom Luki Joviću, u nastavku akcije lopta se zatim odbila do novog kapitena Nikole Mijailovića, koji je iz odlične pozicije takođe pogodio okvir gola. Prethodnu su neprecizni bili Rakić, Pečnik i Petković. Gosti iz Subotice mogli su i do boda, ali je Milić u 83. minutu pogodio stativu.

TOK UTAKMICE21:29 (90+4) - Kraj utakmiceCrvena zvezda je pobedila 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Avramovski u 78. minutu.21:25 (90) - Utakmica je produžena za 3 minuta21:17 (82) - Kakva šansa za Spartak, Milić pogađa stativuPrva prilika za Spartak na utakmici. Milić glavom šutira i pogađa stativu.21:13 (78) - GOLLL!!! Zvezda vodi 1:0!Fudbaleri Crvene zvezde dolaze do vođstva. Rakić je glavom spustio loptu do Avramovskog. Makedonac je šutirao, a lopta je pogodila nekog od igrača Spartaka i završila je u mreži gostiju

21:12 (77) - Rakić pogađa stativuNova velika šansa za Zvezdu. Rakić glavom šutira, ali lopta pogađa stativu.21:11 (76) - Nova šansa za Zvezdu, Jović šutira preko golaSavićević je dobro centrirao, a Jović sa oko 10 metara glavom šutira preko gola

21:04 (69) - Fudbaleri Zvezde pogađaju dve prečke za tri sekunde

Kakva šansa za Zvezdu! Dva puta je pogođena prečka u roku od tri sekunde! Avramovski je izveo slobodni udarac sa desne strane i pronašao Jovića koji je pogodio prečku uz odbranu golmana Spartaka Janoševića. Lopta se potom odbila do Mijailovića, koji je sva svega nekoliko metara pogodio prečku20:54 (59) - Velika šansa za PečnikaZvezda napada, Spartak se brani. Stopostotna šansa za Pečnika posle prodora Mijailovića. Slovenački reprezentativac je bio u kaznenom prostoru Spartaka, ali je loše šutirao.

20:47 (52) - Petković pogađa prečkuInicijativa Crvene zvezde na startu drugog poluvremena. Marko Petković je bio u odličnoj prilici, ali nakon šuta glavom, pogađa prečku.

20:40 (46) - Počelo je drugo poluvreme20:20 (45+2) - Kraj prvog poluvremenaPosle prvih 45 minuta nema golova na utakmici između Crvene zvezde i Spartaka

20:05 (32) - Inicijativa Zvezde se nastavljaPrava "bomba" Kovačevića sa velike distance! Golman Spartaka brani i lopta odlazi u korner.19:58 (25) - Golman Spartaka zaustavlja udarac PečnikaDobar pokušaj Pečnika iz ugla kaznenog prostora - snažan šut, ali je čuvar mreže Spartaka siguran. Posle kornera odlično je intervenisala odbrana gostiju19:53 (20) - Bez pravih šansi u prvih 20 minuta utakmiceCrvena zvezda ima inicijativu u prvih 20 minuta. Međutim, crveno-beli još nisu napravili pravu šansu, dok gosti pokušavaju iz kontranapada da dođu do protivničkog gola

19:44 (11) - Zvezda napada, Spartak se braniZvezda je pokušala da izvede kontru preko mladog Ristića, koji je zaradio aplauz nakon pokušaja asistencije ka Rakiću.

19:40 (7) - Kovačević je prvi uputio udarac ka golu Spartaka

Prvi udarac ka golu delo je igrača Zvezde Kovačevića, koji je neprecizno šutirao sa preko 30 metara.

19:33 (1) - Utakmica je počelaTOK UTAKMICE:Crvena zvezda će nastupiti u sastavu: Rajković, Petković, Lazić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Ristić, Savićević, Pečnik, Gavrić i Rakić.