(VIDEO) FENJERAŠ ŠOKIRAO ZVEZDU: Voždovac odneo bod sa Marakane

Drugi remi crveno-belih

Fudbaleri Crvene zvezde i Voždovca igrali su 2:2 u meču 8. kola Superlige Srbije

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde i Voždovca igrali su 2:2 (1:2) u meču 8. kola Superlige Srbije.Golove za Voždovac postigli su Injac u 7. i Beljić u 42. minutu. Pogotke za crveno-bele dali su Gavrić u 23. i Mijailović u 50. minutu.Crvena zvezda je zadržala prvo mesto na tabeli sa 20 bodova, dok je Partizan drugi sa 18 uz dva meča manje. Voždovac je u donjem delu tabele sa samo 4 boda.Voždovac je poveo u sedmom minutu, kada je Babović iz slobodnog udarca s desne strane ubacio loptu u šesnaesterac, a onda je prošla kroz odbranu Zvezde i došla do Injca na drugoj stativi, koji je mirno sproveo loptu u mrežu. To je bio prvi gol koji je golman Zvezde Predrag Rajković primio u prvenstvu posle 663 minuta.

Zvezda je izjednačila u 23. minutu. Lazović je prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac i dodao loptu Despotoviću, koji mu je vratio, da bi je potom Lazović prebacio na drugu stranu, odakle je Gavrić neometano s peterca doneo izjednačenje. Nikola Beljić je u 42. minutu bio u vazdušnom duelu sa Zvezdinom odbranom. Lopta je potom uletela u šesnaesterac domaćina, a Mijailović je promašio loptu, tako da je Beljić lako savladao Rajkovića. Zvezda je izjednačila u 50. minutu, kada je Mijailović posle povratne lopte Lazovića sa oko 20 metara savladao Supića. Zvezda je do kraja meča imala inicijativu i napadala, ali nije uspela da savlada goste, iako je u finišu imala jednu prečku i dve dobre prilike. Trener Crvene zvezde Nenad Lalatović bio je nezadovoljan posle meča.

TOK UTAKMICE

19:57 (90+7) - Kraj utakmice. Zvezda - Voždovac 2:219:56 (90+6) - Kakva šansa za ZvezduVelika šansa za Crvenu zvezdu u 96. minutu. Luka Jović je imao šansu za Zvezdu, ali je bio neprecizan.19:50 (90) - Utakmica je produžena 5 minuta

19:40 (80) - Inicijativa ZvezdePotpuna inicijativa Crvene zvezde u finišu meča. Voždovac se brani sa 11 igrača.

19:34 (74) - Pavićević u šansi, nema promene rezultataNova prilika za domaći tim. Pavićević se iznenada našao u prilici da šutira, učinio je to ali nedovoljno dobro. I dalje nema promene rezultata19:29 (29) - Bosančić šutira preko golaSlobodan udarac za Crvenu zvezdu sa oko 20 metara. Bosančić šutira visoko preko gola. Samo minut kasnije Lazović je iskosa šutirao preko gola19:25 (65) - Zvezda napada, Voždovac se braniCrvena zvezda napada, dok se Voždovac brani. Crveno-beli imaju inicijativu, ali bez pravih šansi za gol

19:15 (55) - Utakmici prisustvuje 10.450 gledalacaCrvena zvezda napada posle novog izjednačenja, ali još nema pravih šansi za gol. Voždovac vreba iz kontrapada. Objavljeno je da na utakmici prisustvuje 10.450 gledalaca.

19:10 (50) - Mijailović donosi izjednačenje Zvezdi, 2:2GOLLL!!! Zvezda je uspela da izjednači na 2:2. U listu strelaca se upisao Mijailović. Zvezdin kapiten je sačekao loptu na ivici kaznenog prostora, snažno šutirao i pogodio mrežu za novo izjednačenje

19:06 (46) - Počelo je drugo poluvreme 18:47 (45+2) - Kraj prvog poluvremena 18:42 (42) - GOLLL!!! Voždovac vodi 2:1!

18:35 (35) - Velika prilika za VoždovacVelika prilika za Voždovac. Opasan udarac fudbalera Voždovca sa velike distance, lopta prolazi blizu prečke, ali malo iznad.

18:34 (34) - Novi pokušaj Gavrića

Zvezda napada posle izjednačenja. Još jedan pokušaj Gavrića sa ivice kaznenog prostora, a ovoga puta visoko preko gola.18:23 (23) - Gavrić je doneo izjednačenje ZvezdiGOLL!!! 1:1! U listu strelaca upisao se Gavrić. Lazović je asistirao svom kolegi na suprotnoj strani, a Gavrić je pogodio mrežu. U istom minutu nova šansa za Zvezdu, a Despotović nije pogodio mrežu gostiju.

18:20 (20) - Prva šansa za Zvezdu 18:15 (15) - Zvezda agresivnija posle vođstva Vodžovca 18:07 (7) - Voždovac vodi protiv Zvezde Rajkovića, koji je primio prvi gol od početka sezone.
18:02 (2) - Prvi napad Zvezde 18:00 (1) - Utakmica je počela